Czy warto od razu stawiać docelowe ogrodzenie posesji, czy też podczas budowy dobre okaże się tymczasowe?

Pierwsze co przychodzi nam na myśl po zakupie działki, to ogrodzenie jej, by wydzielić w dokładny sposób przestrzeń, jaką zamierzamy zagospodarować. Zastanawiamy się wtedy nad tym czy wykonać ogrodzenie tymczasowe, czy może już to docelowe, które będzie nam służyło też później.

Ogrodzenie tymczasowe z

ogrodzenie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

siatki, to dobry wybór jeżeli chcielibyśmy docelowo ogrodzić działkę przykładowo bardziej ozdobnym płotem. Wtedy warto stworzyć coś, co łatwiej będzie rozebrać na wypadek przyjazdu większych pojazdów właśnie podczas stawiania domu.

Poszukujesz ciekawych danych na ten wątek? Bardzo dobrze się składa, gdyż oryginalny serwis www ma informacje godne uwagi, które są też bardzo interesujące.

Jeśli natomiast planujemy ogrodzić posesję siatką, to tego typu ogrodzenie można wykonać na początku. Producenci paneli ogrodzeniowych (więcej: anotis.com.pl/) bowiem oferują duży wybór gotowych paneli z siatki, jakie szybko się zakłada oraz demontuje. Będą doskonałe zarówno na początek, gdyż nie mają podmurówki i da się je łatwo ściągnąć, jak też na stałe, na przykład na tylne ogrodzenie posesji. W sklepach jest spory wybór różnych motywów. Jeśli chodzi o ogrodzenia Wrocław identycznie jak inne duże miasta posiada dużą ofertę tego typu artykułów, zobacz: ANOTIS.

ogrodzenie

Autor: Karim D. Ghantous
Źródło: http://www.flickr.com

Jest oczywiście możliwość zamontowania od razu ogrodzenia stałego, natomiast trzeba wiedzieć o paru kwestiach. Trzeba wykonać od frontu ogrodzenie tymczasowe, które umożliwi wjazd ciężkim, większym samochodom. Bramy panelowe muszą mieć co najmniej cztery metry szerokości, a w miejscach, w jakich poruszanie się autem jest utrudnione, to nawet i sześć metrów. Z tego powodu przy dość małej działce, około 1000 metrów kwadratowych, dobrze jest poczekać z ostatecznym ogrodzeniem na koniec prac budowlanych, gdyż możne zostać szybko uszkodzone przez duże pojazdy np. ANTOIS.

Myśląc nad tym czy ogrodzić w prowizoryczny sposób plac budowy, czy też postawić bardziej solidny płot, warto brać pod uwagę jeszcze jedną kwestią. Chodzi o to, że zgodnie z prawem budowlanym każdy właściciel ma obowiązek zabezpieczyć w odpowiedni sposób taki plac budowy. W razie sytuacji, gdy ktoś dajmy na to złamie nogę wpadając w wykopany dół, to właśnie właściciel jest odpowiedzialny za takie sytuacje.

Kolejna kwestia to ochrona przed złodziejami. Do tego celu stosuje się ogrodzenie (zobacz ogrodzenia Milicz) z siatki naciągnięte na metalowych słupkach, które znajdują się w odstępach około 3 metrów. Takie gotowe zestawy, chroniące tymczasowo można kupić w wielu marketach budowlanych. Należy wkopać słupki tak głęboko, ażeby ogrodzenie nie przewróciło się.

, ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.