Co to jest morowanie na sucho?

Murowanie na sucho to jedna z ostatnich nowości w na rynku, która z powodzeniem wzbudza zainteresowanie. Sprawdza się w szczególności w budownictwie mieszkaniowym. Wykorzystanie odpowiednich pustaków, które są montowane na suchą zaprawę umożliwiają skuteczne skrócenie czasu murowania aż o połowę. Poza tym jest to spore udogodnienie w ogólnym procesie wznoszenia ścian.

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Porotherm to bez wątpienia spora oszczędność wody – . Całkowite wykorzystanie wody na budowie jest zazwyczaj duże. W przypadku murowania zgodnie z tą technologią, ta kwestia przestaje już być problematyczna.Murowanie na sucho powinno nas również doskonale zabezpieczyć przed różnego typu nieprawidłowościami w konstrukcji, a jednocześnie można liczyć na znacznie lepsze właściwości termiczne. W przypadku tego typu rozwiązań będziemy mieć pewność, iż w konstruowanych budynkach nie pojawi się wilgoć ani ogień.

Suche murowanie umożliwia bezpośrednie tynkowanie. Bardzo istotny jest także fakt, iż proces wykonywania ścian w tym systemie wygląda identycznie jak w przypadku murowania na zaprawę, dlatego nie są wymagane żadne inne dodatkowe specjalistyczne umiejętności (szczegóły i wskazówki). Poza tym w przypadku murowania na sucho mamy znacznie dłuższy okres na zrealizowanie wszelkich prac.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tu.

W przypadku tego rozwiązania możemy realizować prace murarskie nawet w temperaturze -5°C, co w przypadku tradycyjnych zapraw byłoby raczej niemożliwe.

Dla większości z nas z całą pewnością ważny będzie fakt, że w przypadku murowania na sucho plac budowy będzie znacznie czystszy niż przy typowych rozwiązaniach. Rezultat końcowy to

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

oczywiście czysty i jednorodny mur bez żadnych widocznych spoin. Nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby rozrabiać zaprawę, w ten sposób na budowie będzie zachowana dostateczna czystość. Nie są niezbędne również różnego typu akcesoria i sprzęty, takie jak np. łopaty albo betoniarki. Suchą zaprawę rozprowadza się bezpośrednio na pustaki ceramiczne zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczanymi na opakowaniu.

Jak więc się możemy się przekonać, jest to jedno z najnowocześniejszych, a równocześnie wygodnych rozwiązań w przypadku murowania różnego rodzaju obiektów.

Otwórz szczegółowy tekst (https://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe)! Na stronie znajdziesz interesujące informacje na to zagadnienie, omówione w tekście.

Jeżeli zależy nam na czystości podczas budowy, sprawnym oraz łatwym wykonaniu wszystkich prac, będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie.

, , ,

Related posts

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Wykorzystanie pustaków w pracach budowlanych

Pustaki, są w aktualnych czasach bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż wytwarzane są one z bardzo dobrej jakości materiału, poprzez co są one odporne na oddziaływanie czynników innego typu, ale również można bez problemu na ten materiał kłaść inny materiał, jak przykładowo styropian do ocieplenia obiektu. Gwarantują one także niezwykle dobry poziom wentylacji, co jest niezwykle ważne, gdyż w taki sposób wewnątrz obiektu powietrze jest świeże i to rzecz jasna także jest niezwykle ważne.

Jak zdecydować się na solidne drzwi do domu?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko komponować się z aranżacją pomieszczenia, ale również być praktyczne. Jak nabyć idealny model?
Ważne jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Komfortowa łazienka jest podstawą doskonale urządzonych wnętrz. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia lub ergonomiczna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Uzupełnieniem jest oczywiście dobrze urządzona łazienka. Oczywiście gdy kubatura tego pomieszczenia pozwala na dowolną aranżację zaś koszt nie gra żadnej roli, łatwiej jest dobrze wyposażyć łazienkę. Ale gdy ważny jest każda złotówka, albo gdy trzeba pomieścić dużo sprzętów na rzeczywiście małej powierzchni to jest prawdziwa umiejętność.

Z jakich surowców zbudować swój dom?

Kiedy właśnie stawiasz nowy dom, wtedy bez wątpliwości czeka Cię wiele istotnych decyzji – od nich przede wszystkim zależy to, czy uda Ci się wyrobić w założonym na budowę domu budżecie. Jeżeli zastanawiasz się, jakiego surowca użyć do budowy własnego domu, wtedy kategorycznie możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednakże teraz stopniowo wraca do łask.

Latest posts

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.