Ocieplenie dachu, z jakiego powodu odgrywa tak duża rolę?

Wzrastające w zawrotnym tempie rachunki za energię skłaniają inwestorów do poszukiwania projektów domów energooszczędnych. Zwiększone wydatki, które należy ponieść w trakcie budowy zwracają się niemal w każdym przypadku, z tej przyczyny budownictwo energooszczędne ma coraz większą popularność. Przede wszystkim, dom energooszczędny charakteryzuje się optymalną izolacją akustyczną i cieplną, na co wpływa wiele czynników: bryła domu, liczba pięter a także kształt i wielkość dachu.

Dach pokryty papą izolacyjną

Budynki energooszczędne muszą mieć jak najprostszą formę. Dlatego, że bryła budynku określa kształt dachu, on również powinien wykazywać się prostą formą – daje to minimalne straty energii. Dobrze gdy jest dwuspadowy, jednospadowy tudzież płaski. Dziś dużą popularnością cieszą się projekty domów z dachem dwuspadowym, gdyż są to domy funkcjonalne a przy tym nie pochłaniają tak wielu kosztów jak budynki z dachami rozbudowanymi.

Wiedzmy, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła okażą się mniejsze. Toteż, korzystniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go wzwyż, aniżeli decydować się na okazałe budynki parterowe. Ciepłe powietrze unosi się ku górze, dlatego konieczna jest wyjątkowo dokładna oraz grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu.

Obecnie powszechnie stosowanym materiałem izolacyjnym jest styropian (styropian na fundamenty) dachowy – więcej informacji.

Czy w odniesieniu do omawianego w tym materiale zagadnienia otrzymujesz właściwe odpowiedzi? Jeżeli nie, to inne materiały zobacz w serwisie (http://www.geobear.pl/podnoszenie-posadzek-i-fundamentow/case-studies/), który jest tutaj.

Z jakiego powodu? W głównej mierze ze względu na fakt, iż sam montaż nie generuje większych trudności, a tworzywo jest idealnym izolatorem. Co więcej, jego cena jest zachęcająca, co dla ogromnej większości inwestorów ma nie lada znaczenie. Sporo osób decyduje się także na izokliny, które stanowią doskonałe uzupełnienie docieplenia dachów.

Powiązane artykuły:

styropian

Autor: Saarpor
Źródło: Saarpor

Rzecz jasna, jeżeli nie posiadamy wymaganej wiedzy a tym temacie, a chcemy być pewni, że podjęliśmy odpowiednią decyzję, warto o zdanie zapytać ekipę, która będzie ocieplała dach. W jaki sposób zacząć poszukiwania ekipy dekarskiej? Pytajmy znajomych, sprawdzajmy oferty w sieci, przed podpisaniem umowy kontrolując kwalifikacje przyszłych pracowników.

, ,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.