Zabudowa pod schodami – na temat oszczędzenia przestrzeni w domu

Przestrzeń zaraz pod klatką schodową bywa bardzo zawiła i niefunkcjonalna w aranżacji – mamy do czynienia z sporym skosem, nie bardzo jest co pod nim postawić, zbiera się tam brud. Dobrą inicjatywą może być jej zabudowanie.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, czy posiadamy domem z podpiwniczeniem, czy bez, możemy wymyślić , co będziemy przetrzymywać w zabudowanej części. My przedstawiamy trzy opcje: przydomową spiżarnię z domowymi smakołykami, szafę i regały na książki. Przestrzeń pod schodami to skuteczna metoda na oszczędzenie przestrzeni.

Gdy nie dysponujemy piwnicą, problemem może być wyrządzić nam przechowywanie przetworów, które rok rocznie robimy wykonujemy na zimę. Rewelacyjnym pomysłem jest wtedy zabudowanie schodów półkami, na których ustawimy rozłożymy słoiki. Nie jest to pomysł skomplikowany – wystarczy wymierzyć półki, kupić także podpórki, i wszelkie śruby do ich mocowania . Gdy już odpowiednio poustawiamy środek, pozostaje nam podbudować drzwiczkami ściankę, która odizoluje od korytarza. Warto skorzystać z podpowiedzi fachowców – spiżarka będzie wyglądała wtedy mistrzowsko .

Przejdź na następną witrynę – w niej oczekuje na Ciebie kompleksowy tekst nowego działu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z radością.

Do przygotowania drzwiczek polecamy naturalne drewno – elegancko prezentują się fronty z orzecha, czy dębu.

Szafa pod wymiar może być kolejnym nietuzinkowym rozwiązaniem. Musimy jedynie namyślić się, jakiego rodzaju odzienie będziemy w niej przechowywać magazynować .

Jeśli myślisz, że ten artykuł jest ciekawy, sprawdź na witrynie analogiczne informacje – z pewnością równie będą dla Ciebie interesujące.

Na dole można z powodzeniem trzymać obuwie sezonowe, a resztę miejsca umeblować tak, by znalazło się miejsce zarówno na męskie koszule, jak i kreacje pani domu. Można wstawić weń też kilka szuflad na czapki, rękawiczki i inne elementy zimowego odzienia.

Ostatnia z możliwości do wybrania to przygotowanie domowej biblioteczki. Zabudowujemy wolną przestrzeń głębokimi regałami, na których układamy książki i inne bibeloty, które mamy w naszym domu. U dołu można zrobić przygotować zamykane szafki, w których będziemy trzymać odkurzacz i inne sprzęty aparatury służące nam do utrzymania porządku.

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.