Zabezpieczenie domu przez izolację oraz właściwe ogrzewanie

Obecnie w czasie coraz większego natłoku zajęć i obowiązków, własne cztery ściany poza miastem staje się marzeniem niemal wszystkich. Gdy już ta istotna decyzja zostanie podjęta, warto rozglądnąć się za odpowiednim miejscem, które zapewni nam ciszę i spokój po całym dniu pełnym obowiązków.

Po znalezieniu idealnej działki, na której stanie nasz wymarzony dom, powinno zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego.

Chcesz przejrzeć więcej na zbliżony temat? Żaden problem. Musisz jedynie najechać na poniższe łącze do serwisu (http://www.zstgroup.pl/?page_id=17) i przelogujemy Cię na nową witrynę.

To dokładnie od niego zależy możliwość wybudowania domu na w wybranej przez nas lokalizacji oraz czas starań o pozwolenie na budowę. Ważny jest tutaj również projekt domu. Z planów utworzonych przez urbanistów mamy możliwość sprawdzić jakie jest przeznaczenie wybranej działki oraz zamierzenia gminy w odniesieniu do sąsiednich lokalizacji. Urbanista przekaże nam również informację dotyczącą gabarytu i charakteru zabudowy oraz czy działka leży w strefie ochrony konserwatorskiej. Wzory pism z zakresu budownictwa ułatwią przejście przez ten temat.

Autor: TECE

Kiedy już dostaliśmy pozwolenie i zaczeliśmy budowę naszego ukochanego domu, warto dopilnować, aby posiadał on dobrą izolację akustyczną oraz termiczną (polecana oferta iq-building.com.pl/index.php/oferta).Jednym z najbardziej popularnych materiałów temu służących jest wełna mineralna. Dobrze jest pamiętać, że wszystkie produkty wykonane z tego materiału są odporne na bezpośrednie działanie ognia i wysokich temperatur. Bardzo chętnie do izolacji wykorzystywane są różnej twardości maty i płyty z wełny mineralnej. Wiadomo, że samo ocieplenie budynku nie wystarczy, by zimą było w nim ciepło. Dlatego warto pomyśleć nad ekologicznym i wydajnym źródłem energii jakim może być kominek. Dodatkowo kształtuje on charakter wnętrza oraz nadaje mu domowego ciepła i klimatu. Dobrym rozwiązaniem jest również instalacja wkładu kominkowego z płaszczem wodnym, który ogrzeje równocześnie wodę do mycia oraz ogrzewanie c.o. Bardzo dobrym pomysłem jest również sprawdzenie nowoczesnych rozwiązań, takich jak inteligentne ogrzewanie, a więc system, który zapewni odpowiednią temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Kiedy nasze ściany już zostały ocieplone, warto zdecydować o odpowiednim ich wykończeniu. Właściwie dobrane tynki będą przez wiele lat zabezpieczać ściany przed wpływem czynników atmosferycznych, chemicznych zanieczyszczeń zawartych w deszczu i powietrzu, czynników atmosferycznych, uszkodzeń mechanicznych oraz przed ogniem. Zazwyczaj stosowane są tynki cementowe ponieważ cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Tak samo często wykorzystywane są tynki strukturalne, które zarazem stanowią element dekoracyjny i ochrony. Jeżeli chcemy nadać naszym ścianom kolor lub fakturę, powinno się zwrócić uwagę na tynki kornikowe, mozaikowe czy o fakturze typu baranek.

Jednym z chętniej stosowanych materiałów wykończeniowych zarówno ścian jak i posadzek są płytki gresowe należące do rodzaju: płytki ceramiczne, które są odporne na ścieranie i twarde, dlatego nie ulegają one uszkodzeniu w trakcie dalszego wykańczania naszego wymarzonego domu. Najczęściej wybierany jest gres (gres na balkon) porcelanowy, ale równie często wykorzystywany jest gres nieszkliwiony.
Tynkowanie, ocieplanie czy układanie posadzki to tylko niektóre czynności, które musimy wykonać podczas budowania domu. Jednak po tych podstawowych czynnościach pozostaje nam jedynie wykończenie wnętrza i zakup mebli.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.