W kraju nad Wisłą mamy stosunkowo długi sezon grzewczy, dlatego nie możemy sobie wyobrazić budynku, który nie miałby ogrzewania

Nie jest ważne czy posiadamy stare grzejniki czy nowoczesne ogrzewanie podłogowe. W naszym kraju każdy budynek musi być ogrzewany. Jeżeli potrzebujemy ogrzewania nawet przez 5-6 miesięcy w roku, to należy wiedzieć, ile musimy zapłacić administracji.
W przeszłości większość mieszkań w blokach posiadała nałożony z góry ryczałt za ogrzewanie.

design

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo z dostawców nie interesowało, że ktoś mógłby zużyć ciepła znacznie mniej – każdy płacił tyle samo. Jednak po pewnym czasie zaczęły się coraz częściej podnosić głosy niezadowolenie. Po pierwsze, powtarzano, że identyczna dla wszystkich opłata jest systemem krzywdzącym, a po drugie – że administracja podnosi rachunki.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (https://www.lazzonigroup.pl/pl/bs-206.html) publikującym zbliżone treści. Są równie pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego tematu.

Z tego powodu po jakimś czasie zmieniono plan ryczałtowy na indywidualny i w obecnych czasach każdy płaci wyłącznie za to, co zużyje. Bierze się to z rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury z 2002 roku. By tego rodzaju rozliczanie się było możliwe, to w każdym domu zamontowano ciepłomierze. Niekiedy przypada jeden na mieszkanie, a niekiedy każdy grzejnik ma swój licznik. Nieistotne czy ogrzewamy dom gazem czy prądem, a może mamy ogrzewanie osiedlowe – najważniejsze jest to, że uczciwie uiszczamy opłaty wyłącznie za wykorzystane ciepło.

Opisywana tu tematyka jest dla Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź dalej (www.alluxzabudowy.pl/nasza-oferta/balustrady-i-porecze/), który publikuje podobne tematy.

To daje też mieszkańcom szansę na oszczędzanie.

Dodatkowo – jeżeli ktoś opuszcza miasto zimą, to ma możliwość ustawić grzejniki na minimalnym poziomie i wtedy rachunki również będą mniejsze. Jeżeli ciepłomierze będą prawidłowo zainstalowane, to powinny służyć dobrze oraz przez długie lata.

, ,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.