W jaki sposób kupić nowiutkie mieszkanko?

Kupując nowiutkie mieszkanko w zakończonej inwestycji lub na rynku wtórnym, ryzykujesz mało. Lecz, jeżeli zamyślasz powierzyć pieniążki deweloperowi, musisz uważać.

Prospekt informacyjny jest to główna rzecz, którą musisz się zaciekawić. Pamiętaj, że to nie jest katalog reklamowy z obietnicami, z jakich deweloper może wymigać się. Wszelkie podane w prospekcie informacje dotyczące tej firmy jak też jej inwestycji są dla niej wiążące. A nawet, za podanie nieprawdziwych danych lub zatajanie prawdziwych deweloperowi grozi grzywna bądź nawet dwa lata pozbawienia wolności. Poza tym, jeżeli się okaże, że w umowie czegoś nie ma, masz prawo odstąpić od niej. Choć prospekt jest dość skomplikowany, to warto go szczegółowo zbadać. Dowiesz się np., czy deweloper jakiekolwiek inwestycje uskutecznił, czy jest nowicjuszem. Będzie się także musiał przyznać, czy prowadzono przeciw niemu działania egzekucyjne na kwotę powyżej 100 tys. zł. W prospekcie przedsiębiorstwo zawiadamia, czy jest właścicielem (użytkownikiem wieczystym) parceli, czy nie jest ona obarczona hipoteką, jakie będzie w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie sąsiednich działek, jakie inwestycje są przewidziane w promieniu jednego kilometra. Jeśli chodzi o oferty deweloperów Wrocław jest miastem w którym buduje się wiele -pod tym adresem bez problemu uzyskasz pomoc.
PRacownik

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki takiemu wpisowi zyskasz o wiele większą pewność, iż staniesz się właścicielem mieszkania.

Po przeglądnięciu naszego tekstu korci Cię, żeby napisać na tej stronie swoje komentarze o nas? Nie czekaj! Nawet najmniejsza opinia będzie dla nas istotna.

Dodajmy, że połowę sumptów notarialnych a także sądowych opłaci deweloper. Deweloper pomóc nam może również uzyskać kredyt mieszkaniowy Wrocław – swiat.nieruchomosci.pl/kredyty.

Absolutnie fundamentalny będzie ustawowy wymóg zawierania umów w postaci notarialnego aktu. Twoje roszczenia wypływające z owej umowy będą wpisane do księgi wieczystej majątku. Przypilnuj, by akt notarialny zawierał wniosek o wpis tego roszczenia.

Masz jeszcze sekundę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do kolejnej strony, na której znajdziesz szczegółowe artykuły – kliknij w link do witryny.

Niektórzy deweloperzy przekonują nabywców, że to nie jest nieodzowne.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.