Przeczytaj, co robić, jeżeli zbliża się gwałtowna burza?

Ostatnio w atmosferze widzimy różnego rodzaju zakłócenia. Wyjątkowo niebezpieczne stają się intensywne huragany. Warto wiedzieć jak się osłonić, aby wspomóc swoje bezpieczeństwo.
Dobrą metodą podczas nawałnicy jest nie wychodzenie z mieszkania, a jeśli akurat jesteś w innym mieszkaniu zostań tam dopóki huragan nie minie albo gdy idziesz na ulicy postaraj się iść do najbliższego baru.

obiekt

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Kiedy idzie gwałtowny huragan znajdź w domu zapasowe światło, gdyż może zabraknąć gazu, a także miej w zapasie jedzenie i wodę.
świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com
zapamiętaj, żeby podczas mocnego wiatru i burzy zabrać z balkonu oraz z parapetów wiaderka i inne przedmioty, które mogą tworzyć niebezpieczeństwo dla przechodniów, zaś z ogródka zabierz lekkie zabawki, jakie mogą latać oraz skocznie i namioty.

Przeczytaj ten tekst, to także stanowi świetne źródło prezentowanego zagadnienia. Nie zwlekaj i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Okienka domu także powinny być zatrzaśnięte przed ewentualnym wyrwaniem.

budynek - perspektywa

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadaj też dostęp do mediów i włączone radio, najlepiej na baterie, żeby nasłuchiwać wiadomości. Może bowiem nastąpić przymus ucieczki, wtedy powinieneś się ewakuować, najlepiej na niską kondygnacje bloku, do piwnicy lub pod ścianę, unikaj stania przy szybie.

Bez obawy – zobacz link na stronie (https://www.commaxpolska.pl/elektrozamki-trzpieniowe), który prowadzi do analogicznej strony. Przeczytasz na niej zwracające uwagę wpisy w kontekście do rozpatrywanego tutaj tematu.

A kiedy jedziesz busem, nie zatrzymuj się pod słupami, ale i na pustej przestrzeni.

Stanowczo podczas niebezpieczeństwa staraj się mieć spokój i zauważaj innych, możliwe, że ktoś nieopodal ciebie potrzebuje twojej pomocy?
Nawałnice, czy tajfuny przychodzą rzadko, aczkolwiek lepiej zawczasu dowiedzieć się jak zachować się, aby być pod opieką.

, ,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.