Po co nam systemy zarządzania jakością?

Od czasu gdy Polska dołączyła do Unii Europejskiej bez ustanku słyszy się o różnego rodzaju certyfikatach jakości. Właściwy certyfikat chce uzyskać każda firma, nieważne czy jest to instytucja państwowa, czy producent konkretnego towaru czy może dostarczyciel usług. Działka ta jest trudna, zatem z miejsca rozpoczęły funkcjonowanie przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w doradzaniu i pomocy przy pozyskiwaniu każdego typu certyfikatów.

Przedsiębiorstwa przede wszystkim zaczęły wprowadzać wszelkiego rodzaju systemy zarządzania jakością, o których więcej tutaj . Umożliwiają one podniesienie i utrzymanie standardów pracy w firmie.

Kiedy zainteresował Cię ten wątek, obejrzyj www a na pewno uzyskasz więcej informacji na to interesujące zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Dobrze wpływają na zaufanie kontrahentów i partnerów biznesowych i znacząco wpływają na rentowność firmy. Zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o wdrożeniu takiego systemu, jeżeli marzymy o przynoszącym zyski funkcjonowaniu na europejskim rynku.

trains

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba też zapoznać się z podstawową terminologią związaną z certyfikatami i właściwym znakowaniem produktów. Nawet jeżeli korzystamy z pomocy firmy doradczej przeczytajmy choć odrobinę na ten temat.

Przydaje się wiedzieć na przykład, że certyfikat iso 27001 ma związek z bezpiecznym obrotem informacjami w przedsiębiorstwach.

Podoba Ci się ten artykuł? Przejdź więc do następnego wątku i dowiedź się jakie dodatkowe źródło (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/ozonowanie/) stało się naszą zachętą. Miłej lektury!

Jeżeli zatrudniamy ludzi, prowadzimy ewidencję kadr – musimy sprawdzić, czy nasze działania są zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej. Więcej pod tym linkiem

Gdy przykładowo mamy firmę wytwarzającą różnego typu maszyny, warto dowiedzieć się, czy obejmuje je oznakowanie CE. Jest to swego rodzaju deklaracja, że produkowany przez nas sprzęt spełnia normy bezpieczeństwa respektowane na terenie Unii Europejskiej.

tuv: zarządzanie ryzykiem

Kolejną sprawą jest badanie jakości produktów spożywczych. To nie jest żadna fanaberia narzucona przez Unię, ale normy dla pewnych grup produktów mogą się różnić od tych obowiązujących poza krajami Unii Europejskiej. Szczególnie twarde obostrzenia nakładane są na produkty przeznaczone dla dzieci.

Certyfikaty, które nasze przedsiębiorstwo ma wzmacniają zaufanie do marki wśród klientów i potencjalnych kontrahentów. dobrze jest zatem zainteresować się tą sprawą, lub zwrócić o radę do uznanej firmy konsultingowej. Z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji, wdrożenie systemu zarządzania jakością czy też zarządzanie ryzykiem zwiększy efektywność pracy w naszej firmie a to prawie natychmiast przełoży się na zwiększenie obrotu.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Trzeba po kolei zaplanować prace, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania pomieszczeń musimy podjąć niezwykle wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem oraz z zakupami nie należy.

Świetny materiał do działania!

Jeśli rozpoczynamy jakieś działania, które będą miały wpływ na środowisko musimy wiedzieć, że zaczną się odzywać ekolodzy. Wiadomo, że, jeśli nie będziemy in minus wpływać na naturę, to nie trzeba się martwić. Firmy , które stawiają domy, ale też różnego typu budynki gospodarcze robią wszystko, żeby jednak stosować materiały, które nie zrujnują okolicyi ziemi, gdzie dany budynek ma być zbudowany.

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Odpowiedni strój do pracy – ważne kwestie

W wszelkiej pracy istotne są przede wszystkim kompetencje, ale istnieje także inna ważna sprawa, która często zostaje poruszna jeśli chodzi o właściwy ubiór. Każdy z nas zapewne zna termin ‘dresscode’, czyli zasady odnoszące się naszej prezencji w pracy, jednakże nie tylko estetyka jest tu znacząca, a to, co się liczy to przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionego.

Jakiego typu wyposażenie znajdziemy w halach magazynowych

Magazyn jest miejscem, używanym do gromadzenia i trzymania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się w zależności od rodzaju przechowywanych towarów. Na przykład przy przechowywaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie charakteryzują się znacznie niższą temperaturą wewnątrz.