Planujesz cztery kąty? Zastanów się nad inteligentnymi technologiami, jakie uprzyjemnią Ci życie.

Jako dzieci śLEDziliśmy film animowany o rodzinie egzystującej w przyszłych czasach, wyręczanej przez sprzątaczkę-robota, mówiącą do komputera w ścianie. Dziś frakcja tychże wizji, aczkolwiek w nieznacznie odmienionej formie, jest osiągalna od ręki.

Budowa Stadionu Legii w Warszawie

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
O czym mówimy?

Budowane są – póki co sporadycznie, ale tendencja wydaje się wzrostowa – domy (zobacz prefabrykowane domy) wielce zaawansowane technologicznie, które nazywa się mianem inteligentny budynek. Wyposażone są one w zestaw czujek, detektorów i analogicznych sprzętów, podłączonych do centralnego układu zarządzania. Co to znamionuje w praktyce? Ano tyle, że za pomocą np. komórki z stosowną aplikacją damy radę ustalić poziom docieplania, oświetlenie mieszkania, zamknięcie lub otwarcie bramy itp. Do tego, z racji spożytkowaniu technik telekomunikacyjnych zdołamy tego dokonać, będąc na zewnątrz.

To warte przejrzenia teksty, dlatego nie ociągaj się oraz sprawdź je – to analogiczna tematyka, która jest na pewno warta uwagi.

Funkcjonuje dodatkowo opcja wpisania w ów system również kamer oraz systemu alarmowego, który nada informacje o niebezpieczeństwie bezpośrednio do spółki ochroniarskiej.

Nie moglibyśmy z tego korzystać, gdyby nie szeroko pojęte usługi IT. To oczywiście z powodu dostępu naszych urządzeń mobilnych do Internetu możemy w ogóle rozmyślać o czymś takim, jak sterowanie oświetleniem zewnętrznym, odblokowanie okien lub zarządzanie zasilaniem bez ruszania się z łóżka – a co więcej bez przychodzenia do środka, by się upewnić, azali na pewno wyłączyliśmy żelazko od prądu.

Jeden ruch w oprogramowaniu – i odłączamy zasilanie w interesującej partii domu. To ostatnie to na razie jeszcze pomysł na czas przyszły, ale on przychodzi szybciej, niż oczekujemy.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Czym są serwery oraz jakie istotne funkcje pełnią w dzisiejszych czasach?

Serwery są to programy, które wykonują różnego rodzaju usługi na rzecz innych programów, korzystają one przeważnie z innych komputerów, które są połączone w sieć. Serwerem zdoła zostać zwykły komputer, chociaż o ile chce się spożytkować całe i kompletne możliwości serwera to bezsprzecznie powinno się jednak wykorzystywać machiny specjalnie do tego przeznaczone.

Poszukujesz wspaniałego miasta do życia? Wybierz piękną Łódź

Niezwykle często mówi się o tym, że małe miasteczka nie posiadają mimo wszystko żadnych szans na normalne życie. Trudno w nich o pracę, a i wyszukanie mieszkania niemalże graniczy z cudem. Dlatego sporo osób zastanawia się nad przeprowadzką do potężniejszego miasta. Pośród modnych kierunków można wyszukać Łódź – miasto w którym z łatwością znajdziemy dla siebie pracę.

Wykorzystanie stali

Kiedyś w budownictwie stosowano tylko kilka podstawowych materiałów budulcowych – cegłę, beton oraz stal. Od tego czasu powstało dużą liczbę innych, nowoczesnych i powszechnie używanych materiałów, odznaczających się pewnymi właściwościami. Wszystkie te, używane od dawna materiały uległy jednak rozwojowi i dostosowały się do potrzeb nowoczesnego rynku budowlanego. Dobrym przykładem
takiej adaptacji może być stal plastyczna. Obecnie na rynku działa parę przedsiębiorstw trudniących się produkowaniem części ze stali plastycznej, a tworzywo to znalazło swoje zastosowanie także w odmiennych dziedzinach. Przykładem może być firma Domex, zajmująca się produkowaniem wszelkiego rodzaju armatury z takiego materiału.

Rozwiązania szyte na miarę – bramy ogrodzenia Warszawa

Mówiąc o rozwiązaniach takich jak bramy ogrodzenia warszawa może się pochwalić wyjątkowo dopracowanym asortymentem. Wybór opcji jest zaskakująco interesujący, więc warto zdać się na oferty pochodzące prosto od specjalistów.

Kabina prysznicowa w łazience

Trendy w urządzaniu mieszkań zmieniają się właściwie tak samo szybko co trendy w ubiorach. Oczywiście, nie oznacza to, że raz do roku powinniśmy robić remont w łazience, żeby być na topie. Byłoby to po pierwsze niezwykle drogie, po drugie niezwykle uciążliwe. Chyba nikt nie lubi remontowania mieszkania. Wystarczy jednak urządzić łazienkę w zgodzie z trendami i zapewnić sobie opcję zmiany wystroju w prosty sposób, przykładowo zmieniając dekoracyjne dodatki.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*