Planujesz cztery kąty? Zastanów się nad inteligentnymi technologiami, jakie uprzyjemnią Ci życie.

Jako dzieci śLEDziliśmy film animowany o rodzinie egzystującej w przyszłych czasach, wyręczanej przez sprzątaczkę-robota, mówiącą do komputera w ścianie. Dziś frakcja tychże wizji, aczkolwiek w nieznacznie odmienionej formie, jest osiągalna od ręki.

Budowa Stadionu Legii w Warszawie

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
O czym mówimy?

Budowane są – póki co sporadycznie, ale tendencja wydaje się wzrostowa – domy (zobacz prefabrykowane domy) wielce zaawansowane technologicznie, które nazywa się mianem inteligentny budynek. Wyposażone są one w zestaw czujek, detektorów i analogicznych sprzętów, podłączonych do centralnego układu zarządzania. Co to znamionuje w praktyce? Ano tyle, że za pomocą np. komórki z stosowną aplikacją damy radę ustalić poziom docieplania, oświetlenie mieszkania, zamknięcie lub otwarcie bramy itp. Do tego, z racji spożytkowaniu technik telekomunikacyjnych zdołamy tego dokonać, będąc na zewnątrz.

To warte przejrzenia teksty, dlatego nie ociągaj się oraz sprawdź je – to analogiczna tematyka, która jest na pewno warta uwagi.

Funkcjonuje dodatkowo opcja wpisania w ów system również kamer oraz systemu alarmowego, który nada informacje o niebezpieczeństwie bezpośrednio do spółki ochroniarskiej.

Nie moglibyśmy z tego korzystać, gdyby nie szeroko pojęte usługi IT. To oczywiście z powodu dostępu naszych urządzeń mobilnych do Internetu możemy w ogóle rozmyślać o czymś takim, jak sterowanie oświetleniem zewnętrznym, odblokowanie okien lub zarządzanie zasilaniem bez ruszania się z łóżka – a co więcej bez przychodzenia do środka, by się upewnić, azali na pewno wyłączyliśmy żelazko od prądu.

Jeden ruch w oprogramowaniu – i odłączamy zasilanie w interesującej partii domu. To ostatnie to na razie jeszcze pomysł na czas przyszły, ale on przychodzi szybciej, niż oczekujemy.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.