Należy to przyznać, że najlepsze są domowe sposoby. Widać to przy wykonywaniu prostych prac

Od czasu do czasu jesteśmy w dużej rozterce, bo nie mamy okazji sobie radzić z jakąś sprawą. Tak jest z wieloma zagadnieniami, szczególnie tymi, z którymi możemy zetknąć się każdego dnia – jak w domu. Co wówczas zrobić? Może się wydawać, że najdogodniejsze rezultaty mogą przynieść porady domowe, takie uczone z pokolenia na pokolenie, najlepiej z kolei to widać na przykładzie usuwania plam. Zresztą, zobaczcie sami.

porady

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie plam przy pomocy wywabiaczy, zazwyczaj pozostawia ślady, dlatego bezpośrednio po wywabieniu zaleca się suszenie wskazanego miejsca niezbyt gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów. Usuwanie plam przy pomocy rozpuszczalnika, powinno być wykonane precyzyjnie. Trzeba zwracać uwagę, by rozpuszczalnik był również precyzyjnie usunięty, w innym wypadku wokół odplamionego miejsca zrobi się zaciek , czyli tzw. otoczka – polecane sposoby na usuwanie plam.

Wywabianie plam z atramentu jest możliwe poprzez zamoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a potem polanie plam spirytusem. Do wywabiania takich plam mamy szansę użyć tez soku z cytryny. Jeśli plamy są na wykładzinie, to mamy szansę je wywabić wlewając na nie mleko i na to sól kuchenną.

Nasz interesujący artykuł (https://bubucraft.pl/personalizowana-posciel-z-imionami-dla-dziecka) przypadł Ci do gustu To fantastycznie, gdyż na kolejnej stronie opracowaliśmy dla Ciebie więcej tego rodzaju wiadomości.

Po godzinie przejechać wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie wypada szybko przysypać grubo solą i pozostawić na kilka godzin. Sól trzeba wymieniać co jakiś czas na czystą.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najlepsze źródło danych? Tak jest i w tym wypadku – gdy klikniesz ten odnośnik, przeczytasz inne użyteczne treści.

Pod koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny można namoczyć w gorącym mleku i prać w ciepłej wodzie z mydłem, a w razie trudniejszych plam do prania dodać trochę spirytusu mydlanego. Plamy z mebli możemy usunąć bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Wywabianie plam z buraczków wykonujemy wycierając je błyskawicznie wilgotną gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i namaczanie całą noc. Wywabianie plam jest dobre również jeśli wetrzemy nierozcieńczony detergent i będziemy płukać.Mokra jeszcze plamę należy posypać boraksem i polewać gorącą wodą. Usuwanie plam z buraczków już zaschniętych, można dokonać przez płukanie w zimnej wodzie, a następnie posypanie ich boraksem i pozostawienie na około 8 godzin.

wywabianie plam od cukru karmelowego ma szansę stać się uciążliwe jeśli pozostawimy je na dłuższy czas bez ich zlikwidowania z tkaniny. Także zaschnięte plamy są trudniejsze do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.