Należy to przyznać, że najlepsze są domowe sposoby. Widać to przy wykonywaniu prostych prac

Od czasu do czasu jesteśmy w dużej rozterce, bo nie mamy okazji sobie radzić z jakąś sprawą. Tak jest z wieloma zagadnieniami, szczególnie tymi, z którymi możemy zetknąć się każdego dnia – jak w domu. Co wówczas zrobić? Może się wydawać, że najdogodniejsze rezultaty mogą przynieść porady domowe, takie uczone z pokolenia na pokolenie, najlepiej z kolei to widać na przykładzie usuwania plam. Zresztą, zobaczcie sami.

porady

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie plam przy pomocy wywabiaczy, zazwyczaj pozostawia ślady, dlatego bezpośrednio po wywabieniu zaleca się suszenie wskazanego miejsca niezbyt gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów. Usuwanie plam przy pomocy rozpuszczalnika, powinno być wykonane precyzyjnie. Trzeba zwracać uwagę, by rozpuszczalnik był również precyzyjnie usunięty, w innym wypadku wokół odplamionego miejsca zrobi się zaciek , czyli tzw. otoczka – polecane sposoby na usuwanie plam.

Wywabianie plam z atramentu jest możliwe poprzez zamoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a potem polanie plam spirytusem. Do wywabiania takich plam mamy szansę użyć tez soku z cytryny. Jeśli plamy są na wykładzinie, to mamy szansę je wywabić wlewając na nie mleko i na to sól kuchenną.

Nasz interesujący artykuł (https://bubucraft.pl/personalizowana-posciel-z-imionami-dla-dziecka) przypadł Ci do gustu To fantastycznie, gdyż na kolejnej stronie opracowaliśmy dla Ciebie więcej tego rodzaju wiadomości.

Po godzinie przejechać wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie wypada szybko przysypać grubo solą i pozostawić na kilka godzin. Sól trzeba wymieniać co jakiś czas na czystą.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najlepsze źródło danych? Tak jest i w tym wypadku – gdy klikniesz ten odnośnik, przeczytasz inne użyteczne treści.

Pod koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny można namoczyć w gorącym mleku i prać w ciepłej wodzie z mydłem, a w razie trudniejszych plam do prania dodać trochę spirytusu mydlanego. Plamy z mebli możemy usunąć bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Wywabianie plam z buraczków wykonujemy wycierając je błyskawicznie wilgotną gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i namaczanie całą noc. Wywabianie plam jest dobre również jeśli wetrzemy nierozcieńczony detergent i będziemy płukać.Mokra jeszcze plamę należy posypać boraksem i polewać gorącą wodą. Usuwanie plam z buraczków już zaschniętych, można dokonać przez płukanie w zimnej wodzie, a następnie posypanie ich boraksem i pozostawienie na około 8 godzin.

wywabianie plam od cukru karmelowego ma szansę stać się uciążliwe jeśli pozostawimy je na dłuższy czas bez ich zlikwidowania z tkaniny. Także zaschnięte plamy są trudniejsze do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Zakup dodatków, jakie okażą się niezbędne, jeśli ktokolwiek ma zamiar zaaranżować wnętrza w stylu minimalistycznym.

Każdy styl posiada pewne wiodące cechy, pokazujące, jak należy aranżować określone pokoje. W związku z tym także zakup akcesoriów, jakie okażą się potrzebne, jeżeli ktoś ma zamiar wystylizować wnętrza w stylu minimalistycznym zdeterminowany będzie tym, co wchodzi w obręb tego trendu. Tym samym, nie będzie ryzyka, iż wybierze się to, co w pewien sposób nie byłoby dopasowane do całościowo rozplanowanej aranżacji.

Funkcjonalne wnętrza powinny być praktycznie urządzone – to znaczy tak, aby każdy przedmiot znalazł swoje miejsce

Aranżując swoje mieszkanie w pierwszym rzędzie skupiamy się na tym, by poszczególne pomieszczenia jak najlepiej się prezentowały. Niemniej podstawą winno być również to, aby były one funkcjonalne. Znaczy to, że należy odpowiednio wcześnie pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich rozwiązań i kupieniu konkretnych artykułów, dzięki którym będzie nam się mieszkało na pewno sprawniej i przyjemniej.

Rozwój nowych technologii. A co to dla naszego gatunku oznacza?

Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami rewolucji. Na szczęście nie mamy na myśli rewolucji, które znamy z przeszłości, a jak wiemy, przeważnie były to krwawe wydarzenia. Mówimy za to o rewolucji w zakresie technologii. Dzieje się wiele ciekawych rzeczy, co chwila różne firmy oferują coraz bardziej zaawansowane usługi. Prześcigają się już nie jedynie w planach i zapowiedziach, lecz też w udanych realizacjach. Jeśli tak to będzie toczyło się w dalszym ciągu możemy się spodziewać, że już za 20 lat będziemy świadkami czegoś przełomowego w całej swojej skali – stworzenia sztucznej inteligencji... Na razie jednakże proponowałbym wrócić jednakże do dzisiejszych czasów (do sztucznej inteligencji wrócimy pod koniec artykułu), gdyż również jest niezwykle ciekawa.

Domki ogrodowe – przydatne miejsce na magazynowanie narzędzi ogrodowych

Domki ogrodowe są niezmiernie dobrym miejscem na przechowywanie narzędzi i innych rzeczy, z jakich korzystamy w toku konserwacji ogrodu, pewno więc nie można odmówić im znacznej praktyczności. Narzędzia magazynowane w takim domku są prawidłowo zabezpieczone, bowiem profesjonalnie sporządzone domki ogrodowe przynoszą ich efektywną konserwację.

Która folia dla twojego telefonu będzie najlepsza?

Mówi się, że tak naprawdę każda folia się różni. Czy to prawda? Oto popularne rodzaje folii na wyświetlacz.
Takie akcesoria na komórkę, jak folia są w rzeczywistości niezbędne. Jeśli ciągle nosisz własny telefon w kieszeni, jego wyświetlacz narażony jest na uszkodzenia i porysowanie.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*