Jak wygląda rynek nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska? we Wrocławiu

Wrocław jest bardzo zróżnicowanym miastem, co doskonale widać na przykładzie tamtejszego rynku mieszkaniowego. Jest to miasto słynące z dużych ośrodków akademickich, w którym międzynarodowe korporacje branży elektronicznej otwierają własne filie. Jednocześnie jest to miejsce pełne atrakcyjnej zieleni i spokojnych miejsc. Osiedla bloków sąsiadują tutaj z innowacyjnymi apartamentowcami i urokliwymi, starego typu kamienicami. Jest to idealny rynek dla spółek deweloperskich, ponadto jest to miasto często wspierające wszelkie inwestycje, słynące z bycia przyjaznym dla przedsiębiorców

.

nieruchomość

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Większą część lokalnego rynek stanowią lokale do wynajęcia (biura do wynajęcia zobaczysz tutaj), Wrocław jako że jest ośrodkiem studenckim oferuje rozległą gamę mieszkań studenckich i kawalerek w pobliżu centrum miasta. Większa część z nich jest wynajmowana przez jednostki prywatne. Obecnie w toku są prace mające na celu adaprtację starego domu studenckiego w okolicach Placu Grunwaldzkiego. Jest to inwestycja pionierska w tym aspekcie rynku. Powstają tam bowiem tanie mikroapartamenty dla studentów o dobrych warunkach finansowych.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeżeli dla osiągnięcia tego celu przeczytasz informacje z www (https://www.zleceniomat.pl/wywoz-gruzu), które dla Ciebie przygotowaliśmy w kolejnym linku.

Docelowo mieszkania będa miały powierzchnię kilkunastu metrów kwadratowych, charakteryzuje je bardzo dobre zagospodarowanie tak niewielkiej przestrzeni i bardzo niska cena. Studenci są jednak zdania, że nabycie tego rodzaju mieszkania przekracza budżet statystycznego żaka. Niewykluczone jednak, że firma deweloperska postanowi też przeznaczyć na wynajem część pomieszczeń w tym obiekcie.


Wyświetl większą mapę

Jak zgodnie mówią deweloperzy, Wrocław jest również bardzo dobrym rynkiem sprzedaży lokali i ekskluzywnych apartamentów.

Jeśli znajdziesz w tym artykule coś ciekawego dla Ciebie, to bez zwłoki zbadaj koniecznie także te informacje – tam też przeczytasz dużo interesujących wiadomości.

Większość ksoztownych mieszkań rozchodzi się na pniu, czego dowodem są między innymi inwestycje w pobliżu Mostu Uniwersyteckiego (apartamenty nieopodal przystani łodzi motorowych) czy Wyspy Słodowej. Bardzo dobrym przykładem są również mieszkania w najwyższym apartamentowcu we Wrocławiu – Sky Tower, które zyskały ogromną popularność wśród najbogatszych klientów. Na peryferiach Wrocławia budowanych jest kilka osiedli ekskluzywnych mieszkań czy domów szeregowych, najczęściej strzeżonych, z dostępem do miejsc parkingowych i różnorodnych atrakcji jak np. placów zabaw (szerzej – ). Wysokie ceny nie odstraszają klientów, dla których liczy się korzystna lokalizacja oraz wystrój wnętrza.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.