Jak wygląda rynek nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska? we Wrocławiu

Wrocław jest bardzo zróżnicowanym miastem, co doskonale widać na przykładzie tamtejszego rynku mieszkaniowego. Jest to miasto słynące z dużych ośrodków akademickich, w którym międzynarodowe korporacje branży elektronicznej otwierają własne filie. Jednocześnie jest to miejsce pełne atrakcyjnej zieleni i spokojnych miejsc. Osiedla bloków sąsiadują tutaj z innowacyjnymi apartamentowcami i urokliwymi, starego typu kamienicami. Jest to idealny rynek dla spółek deweloperskich, ponadto jest to miasto często wspierające wszelkie inwestycje, słynące z bycia przyjaznym dla przedsiębiorców

.

nieruchomość

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Większą część lokalnego rynek stanowią lokale do wynajęcia (biura do wynajęcia zobaczysz tutaj), Wrocław jako że jest ośrodkiem studenckim oferuje rozległą gamę mieszkań studenckich i kawalerek w pobliżu centrum miasta. Większa część z nich jest wynajmowana przez jednostki prywatne. Obecnie w toku są prace mające na celu adaprtację starego domu studenckiego w okolicach Placu Grunwaldzkiego. Jest to inwestycja pionierska w tym aspekcie rynku. Powstają tam bowiem tanie mikroapartamenty dla studentów o dobrych warunkach finansowych.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeżeli dla osiągnięcia tego celu przeczytasz informacje z www (https://www.zleceniomat.pl/wywoz-gruzu), które dla Ciebie przygotowaliśmy w kolejnym linku.

Docelowo mieszkania będa miały powierzchnię kilkunastu metrów kwadratowych, charakteryzuje je bardzo dobre zagospodarowanie tak niewielkiej przestrzeni i bardzo niska cena. Studenci są jednak zdania, że nabycie tego rodzaju mieszkania przekracza budżet statystycznego żaka. Niewykluczone jednak, że firma deweloperska postanowi też przeznaczyć na wynajem część pomieszczeń w tym obiekcie.


Wyświetl większą mapę

Jak zgodnie mówią deweloperzy, Wrocław jest również bardzo dobrym rynkiem sprzedaży lokali i ekskluzywnych apartamentów.

Jeśli znajdziesz w tym artykule coś ciekawego dla Ciebie, to bez zwłoki zbadaj koniecznie także te informacje – tam też przeczytasz dużo interesujących wiadomości.

Większość ksoztownych mieszkań rozchodzi się na pniu, czego dowodem są między innymi inwestycje w pobliżu Mostu Uniwersyteckiego (apartamenty nieopodal przystani łodzi motorowych) czy Wyspy Słodowej. Bardzo dobrym przykładem są również mieszkania w najwyższym apartamentowcu we Wrocławiu – Sky Tower, które zyskały ogromną popularność wśród najbogatszych klientów. Na peryferiach Wrocławia budowanych jest kilka osiedli ekskluzywnych mieszkań czy domów szeregowych, najczęściej strzeżonych, z dostępem do miejsc parkingowych i różnorodnych atrakcji jak np. placów zabaw (szerzej – ). Wysokie ceny nie odstraszają klientów, dla których liczy się korzystna lokalizacja oraz wystrój wnętrza.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.