Jak dużo ciepła można zużyć w we wnętrzu?

Kiedy żyjemy w bloku powinniśmy mieć świadomość, że trzeba pamiętać o mnóstwie spraw. Chociaż suma summarum częściej jest tak, że ludzie ktoś inny powinien zająć się problemem. Żarówka się przepaliła na schodach, nie wymieniamy, bo przecież sąsiad również z tych schodów korzysta i może pomyśleć o wymianie żarówki, okno na korytarzu wydaje się nieszczelne, przecież nie tylko ja czasem je otwieram, więc nie tylko ja się powinienem tym przejmować.

Wiadomo, że zarządca jest odpowiedzialny za to by wszystko w danym budynku dobrze działało, ale o niebo lepiej byłoby gdybyśmy wszystko starali się, żeby w danym bloku przyjemnie się żyło. Ale dogadać się z sąsiadami trudno, w sumie to jak dogadywać się z osobami, z którymi nigdy nie zamieniliśmy słowa i nawet nie wymieniamy podstawowych grzeczności. A kiedy chodzi o pieniądze, to łatwo się domyślić, że o dogadanie się trudno.

ciepłomierz

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak właściciele wspólnot mieszkaniowych stwierdzili, żeby we wszystkich mieszkaniach zamontować podzielniki ciepła – podzielniki ciepła BMeters. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala płacić mieszkańcom jedynie za to ciepło, które zużyli. Dawniej było tak, że płaciło się od metru kwadratowego, a teraz opłat dokonuje się według zużycia. Na początku we wszystkich mieszkaniach są instalowane na grzejnikach podzielniki ciepła, które pozwalają na konkretne odczyty. Dzięki temu nie musimy się martwić tym, że sąsiad ma ciągle otwarte okno drzwi cal wrocław zimą, bo nie my będziemy za to płacić.

Rozliczmy mieszkańców za zużycie ciepła

Są takie warunki, kiedy trudno jest we właściwy sposób określić ile, kto powinien za coś płacić. Tak między innymi dzieje się we wspólnotach mieszkaniowych. Wtedy między innymi rozliczanie ciepła może okazać się faktycznie dość problemowe – kontroluj koszty ogrzewania z firmą Bmeters. Dlatego tak istotne jest by wyszukać sposób, żeby nikt nie był poszkodowany.

jedną z opcji są podzielniki ciepła, które są stosowane w dużej ilości wspólnot mieszkaniowych. To w taki sposób upraszcza się określenie opłat za zużycie ciepła przez wybraną jednostkę, w tej sytuacji dane mieszkanie.

Nie ociągaj się – jeżeli przypadły Ci do gustu interesujące wiadomości, to wejdź w poniższy link i czytaj także nowy tekst.

Oczywiście nie każdy się z tym zgadza i nie w każdym bloku stosuje się tego typu metodę, ale jak do tej pory jest to jedna z najlepszych opcji, jeżeli chodzi o aspekty rozliczania mieszkańców za ciepło.

,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.