Elementy stosowane do montażu szeregu konstrukcji, tworzące zabezpieczenie, elementy ozdobne oraz wygodne

Do wykończenia każdego pomieszczenia należą również zabezpieczenia. Do takich ochron należą balustrady czy też poręcze używane m.in. na stopnie czy też przy balkonie. Są to zwykle balustrady czy poręcze.

łącznik

Autor: Schöck Sp. z o.o.
Źródło: Schöck Sp. z o.o.
Profil tralki to pionowy fragment używany przy stopniach czy balkonach. Posiadają rozmaite style od tradycyjnych, prostych, po wypukłe, gięte po innowacyjne. Jest to część balustrady, jaka sprzyja do zabezpieczenia, lecz też jest detalem dekoracyjnym oraz innowacyjnym. Profil tralki realizowany jest z drewna, z aluminium czy stali nierdzewnej bądź jej stopu. Także na rynku krajowym jest okazja odnaleźć profile kute w różnorodnych deseniach, jakie udekorują wszelki dom (zobacz również elektroniczna niania) bądź instytucję. Natomiast pochwyt to część którego się trzymamy, lecz też służy jako zabezpieczenie. Na rynku krajowym rozróżniamy pochwyty schodowe oraz pochwyty drzwiowe. Pochwyt uzyskiwany jest również z rozlicznych surowców np z aluminium, stali czy drewniane. Zawiera szczegół zabezpieczający, lecz również ozdobny. Może zastępować klamkę w drzwiach wejściowych. Jest doskonałym wyjściem do drzwi, jakie otwierają się dwustronnie, a które wykorzystywane są w szeregu galeriach, restauracjach czy instytucjach, gdzie każdego dnia jest ogromna cyrkulacja ludzi. Pochwyt również wykorzystywany jest w salach gimnastycznych i w aulach szkolenia tańca m.in. baletu. Tymczasem przy schodach (zobacz schody dębowe) pochwyty są instalowane do ściany jeśli nie ma tam barierki, której jest możliwość się chwytać. Łącznik profila (źródło strony) jak samo określenie uwypukla wiąże ze sobą elementy.

balustrada

Autor: Michaels Mosaic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lifepix/111221126/
Jest stosowany bardzo często przy budowie konstrukcji np poręczy, bram, balustrad, półek, itp. Jego układ oraz postać może być różna. Na rynku krajowym są łączniki krzyżowe, wzdłużne, łączniki boczne unilateralne, dwustronne, CD, itp. Łącznik profila to łączniki stosowane przy montażu, mogą mieć różne końcówki, ażeby zespolić ze sobą parę elementów. Można też dzięki łącznikom w prosty sposób zdemontować konstrukcję oraz zmontować ją od nowa.

, , ,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.