Dachy zielone to współcześnie niezmiernie modna i pomagająca naturze odpowiedź dla tradycyjnych pokryć dachowych

Nowoczesne budownictwo oferuje niezmiernie różnorakie, częstokroć ciekawe wyjścia. Zwłaszcza, gdy chodzi o dachy, da się zauważyć rosnący trend na coraz to różnorodne pokrycia i kształty. Jednym z takich pomysłów są dachy zielone – potocznie nazywane odwrotnymi. Są one szczególnymi pokryciami dachowymi, zbudowanymi z wielu powłok.

Zielona dachówka

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Na wierzchu jest podłoże gruntowe na którym mają możliwość żyć rośliny. Każdy tego rodzaju dach daje przestrzeń dla życia organizmów i może on być formowany w podobny sposób, jak działki. Przy dużych powierzchniach dachy zielone mogą posiadać potężne wymiary i odgrywać rolę przestrzeni wypoczynkowej, z drzewami, trawnikami i ścieżkami. Przede wszystkim w porze zimowej dachy zielone przeciwdziałają dużym stratą cieplnym, a w sezonach letnich ochraniają budynek przed nadmiernym grzaniem się.

Posiadają one membranę, który zabezpiecza przed wahającymi się i różnymi temperaturami, co wydłuża żywotność tego dachu – więcej w tym miejscu. Jeżeli zaś chcemy stworzyć taki dach, to nieodzownym surowcem, który umożliwi i ułatwi właściwe położenie warstw dachowych jest styropian spadkowy.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-modulowe/). Oferujemy produkty dobrane do osobistych oczekiwań. Nie wahaj się i dowiedz się, w jaki sposób działamy.

Jest on dedykowany do profilowania powierzchni płaskich, takich jak tarasy i ogrody, czy dachy oraz innych, takich gdzie mamy nadać spadek i właściwe pochylenie. W sumie jest to wykonywane przeważnie w celu odprowadzania wody opadowej i rozprowadzenia jej do rynien i otworów spustowych. Zastosowany styropian mega styro spadkowy jest tańszym rozwiązaniem, niż między innymi wytwarzanie skosów w strukturze dachu w czasie jego budowy – zobacz megastyro.pl.

Ze względu, iż surowiec ten jest niezwykle lekki, to pomniejsza ciężar nakładany na dach a do tego jest błyskawiczny i prosty w założeniu, poprzez klejenie albo łączenie mechaniczne. Następną oczywistą sprawą, jaką daje styropian spadkowy jest pozyskanie niesamowitej izolacji termicznej, która chroni dodatkowo dach przez warunkami atmosferycznymi w w każdym sezonie roku. Zielone dachy nie tylko wspaniałe wyjście technologiczne, ale też piękne i przynoszące dużo pożytku dla środowiska, naturalne projekty. Stwarzają one przestrzeń do życia i rozwijają coraz częściej spotykany trend w innowacyjnej architekturze.

, , ,

Related posts

Latest posts

Typy wewnętrznych drzwi

Na co dzień właściwie ich nie dostrzegamy. Są nieodłącznym elementem naszej codzienności jak też towarzyszą nam w każdej podróży, nawet gdy to wyłącznie kurs pomiędzy kuchnią a umywalnią.
Właściwie dobrane wewnętrzne skrzydła "wtapiają się" w aranżację naszego otoczenia, tak że nie zwracają na siebie atencji, a równolegle są doskonałym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.