Czy Twój facet bierze udział w obowiązkach domowych? Jeśli nie to zdecydowanie powinien zacząć!

Nie da się zaprzeczyć, że przez setki lat zajmowanie się domem było obowiązkiem praktycznie wyłącznie kobiety. Tradycja ta pochodzi aż z czasów prehistorycznych, kiedy mężczyzna wychodził na cały dzień z domu na polowanie, a żona w tym czasie miała za zadanie opiekować się dziećmi i domem. Chociaż od tamtych czasów minęły już tysiące lat, wciąż w naszym społeczeństwie pokutuje stereotyp, że to dziewczyny powinny zajmować się obowiązkami w domu, zaś obowiązkiem mężczyzn jest dbanie o utrzymanie tego domu – niegdyś oznaczało to przyniesienie zabitego zwierzęcia na obiad, dzisiaj natomiast przynoszenie z pracy wynagrodzenia na utrzymanie rodziny. Czy jednak w dzisiejszych czasach tego typu podział ról wciąż się sprawdza? Okazuje się, że niekoniecznie.

kawa z ekspresu

Źródło: en.wikipedia.org
Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę na zmianę pozycji kobiety w społeczeństwie, jaka dokonała się za sprawą feministek – North. Współcześnie kobiety są o wiele bardziej niezależne niż jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu. Współczesna dziewczyna bez wątpienia dobrze wie, jak rozkręcić ekspres czy na przykład wymienić zepsutą żarówkę. Okazuje się, że chociaż takie rzeczy tradycyjnie należały do facetów, dzisiejsze kobiety znakomicie radzą sobie z naprawą poszczególnych sprzętów kuchennych. Zepsuta zmywarka nie jest już wielkim kłopotem, a nawet jeśli dziewczyna nie może sobie z nią poradzić – właściwie w każdej chwili może wezwać na pomoc fachowca, który się tym zajmie. Jest to oczywiście bardzo wygodne, bo nie trzeba w każdej chwili liczyć na pomoc mężczyzn, ale można znakomicie poradzić sobie samemu. Równocześnie faceci zaczynają brać coraz większy udział w obowiązkach domowych. Spory wpływ na to miał niewątpliwie rozwój technologii – jeżeli obecnie w co drugim polskim domu jest (zmywarka (zobacz sklep north akcesoria do zmywarek)) to z pewnością mężczyźni częściej angażują się w jej napełnianie niż w klasyczne zmywanie naczyń. Jednocześnie niejednokrotnie starają się także spełniać inne, bardziej męskie obowiązki domowe, jak wspomniana wyżej naprawa (wymiana zbitej szybki Apple Watch series 5) różnych niewielkich usterek.

akcesoria do sprzątania

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież praktycznie każdy mężczyzna wie znakomicie, jak rozkręcić ekspres do kawy – pytanie tylko, czy ma na to ochotę. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach coraz bardziej zacierają się różnice pomiędzy konkretnymi płciami. Kobiety niejednokrotnie zajmują się drobnymi naprawami w domu, a faceci z pewnością coraz częściej angażują się w pomoc. Coraz częściej faceci zajmują się także wychowywaniem dzieci – _.

, ,

Related posts

Latest posts

Czym w praktyce może zajmować się przemysł elektromaszynowy?

Jeżeli nie masz pewności, jakimi pracami w rzeczywistości mogą zajmować się firmy działające w ramach przemysłu elektromaszynowego, to warto wiedzieć, że jest to taka gałąź gospodarki, która obejmuje szeroki zakres różnego rodzaju działań.

Ciekawy sposób na odchudzanie za pomocą lasera

Podczas przeprowadzania co poniektórych kuracji odchudzających, wykorzystuje się czasem technologię zimnego lasera, który zmniejsza cellulIT oraz tkankę tłuszczową.
Jego działanie jest oparte na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych oraz na rozbijaniu trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe.