Czemu warto sprawdzać grunt przed postawieniem domu? Przekonajmy się z jakiego powodu jest to tak konieczne

Przed budową domu musimy sprawdzić mapy geologiczne, a jeszcze lepiej zostawić specjalistom wykonanie badania geotechnicznego. Zajmuje się tym profesjonalna firma geotechniczna. To sprawi, iż pozbędziemy się ewentualnych kłopotów spotykanych w trakcie mieszkania w tym domu.

Mogą nimi być tak duże problemy, jak pęknięcia w ścianach czy zapadające się fundamenty. Pamiętajmy, że to bardzo istotne, ponieważ wzniesienie domu (Heliodon – budowa domu kraków) na niezbadanym gruncie może skończyć się niechcianymi uszkodzeniami.

Chcę namówić Cię na autorskie www. To świeża witryna, która ma masę dobrych artykułów. Miło będzie również, jeśli zostawisz ocenę.

Jak nie wiemy z czego składa się grunt na działce, musimy poprosić w urzędzie gminy o udostępnienie map geologicznych. Najlepiej jednak jest zlecić fachowej firmie badanie gruntu pod budowę, dzięki temu dokładnie poznamy warstwę gleby. Mimo, że prawo nie przenosi na inwestora konieczności dokonania badań geotechnicznych, to jednak czasem projekt budowlany musi mieć wyniki badań geologiczno-inżynierskich, a także geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych.

geodeta przy pracy

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

Prace prowadzi się w terenie. Robi się przeróżne potrzebne czynności, jak wiercenie oraz sondowanie, jak również pobór próbek gleb i wód albo pomiar wody w gruncie. Następnie wykonuje się sporo najróżniejszych badań w laboratorium. Za ich pomocą opisuje się parametry geotechniczne gruntu, stopień plastyczności czy skład chemiczny wód gruntowych. Profesjonalna dokumentacja geotechniczna posiada całą masę niezbędnych informacji. Są to przede wszystkim informacje mówiące o rodzaju gruntów, jakie występują w podłożu naszej posesji, ich względem siebie ułożenia oraz parametrów geotechnicznych.

Tego typu dokumentacja pokazuje także, które grunty są nośne, a jakie nie, również możemy otrzymać informacje o poziomie występowania wód gruntowych, ale też ich wpływie na osiadanie budynku jak i rozplanowanie robót ziemnych. Podsumowanie takiej dokumentacji zawiera pomocne wnioski oraz zalecenia, które mówią o kwestii posadowienia naszego przyszłego lokum. Pamiętać więc należy, iż takie działanie jest niezbędne, kiedy mamy w planach postawić dom. Oszczędzimy sobie wiele nerwowych sytuacji i stresu. Co więcej, nie będziemy w późniejszym czasie tracić sporych nakładów finansowych, ażeby zażegnać kłopoty.

, , ,

Related posts

Latest posts

Zakup dodatków, jakie okażą się niezbędne, jeśli ktokolwiek ma zamiar zaaranżować wnętrza w stylu minimalistycznym.

Każdy styl posiada pewne wiodące cechy, pokazujące, jak należy aranżować określone pokoje. W związku z tym także zakup akcesoriów, jakie okażą się potrzebne, jeżeli ktoś ma zamiar wystylizować wnętrza w stylu minimalistycznym zdeterminowany będzie tym, co wchodzi w obręb tego trendu. Tym samym, nie będzie ryzyka, iż wybierze się to, co w pewien sposób nie byłoby dopasowane do całościowo rozplanowanej aranżacji.

Funkcjonalne wnętrza powinny być praktycznie urządzone – to znaczy tak, aby każdy przedmiot znalazł swoje miejsce

Aranżując swoje mieszkanie w pierwszym rzędzie skupiamy się na tym, by poszczególne pomieszczenia jak najlepiej się prezentowały. Niemniej podstawą winno być również to, aby były one funkcjonalne. Znaczy to, że należy odpowiednio wcześnie pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich rozwiązań i kupieniu konkretnych artykułów, dzięki którym będzie nam się mieszkało na pewno sprawniej i przyjemniej.

Rozwój nowych technologii. A co to dla naszego gatunku oznacza?

Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami rewolucji. Na szczęście nie mamy na myśli rewolucji, które znamy z przeszłości, a jak wiemy, przeważnie były to krwawe wydarzenia. Mówimy za to o rewolucji w zakresie technologii. Dzieje się wiele ciekawych rzeczy, co chwila różne firmy oferują coraz bardziej zaawansowane usługi. Prześcigają się już nie jedynie w planach i zapowiedziach, lecz też w udanych realizacjach. Jeśli tak to będzie toczyło się w dalszym ciągu możemy się spodziewać, że już za 20 lat będziemy świadkami czegoś przełomowego w całej swojej skali – stworzenia sztucznej inteligencji... Na razie jednakże proponowałbym wrócić jednakże do dzisiejszych czasów (do sztucznej inteligencji wrócimy pod koniec artykułu), gdyż również jest niezwykle ciekawa.

Domki ogrodowe – przydatne miejsce na magazynowanie narzędzi ogrodowych

Domki ogrodowe są niezmiernie dobrym miejscem na przechowywanie narzędzi i innych rzeczy, z jakich korzystamy w toku konserwacji ogrodu, pewno więc nie można odmówić im znacznej praktyczności. Narzędzia magazynowane w takim domku są prawidłowo zabezpieczone, bowiem profesjonalnie sporządzone domki ogrodowe przynoszą ich efektywną konserwację.

Która folia dla twojego telefonu będzie najlepsza?

Mówi się, że tak naprawdę każda folia się różni. Czy to prawda? Oto popularne rodzaje folii na wyświetlacz.
Takie akcesoria na komórkę, jak folia są w rzeczywistości niezbędne. Jeśli ciągle nosisz własny telefon w kieszeni, jego wyświetlacz narażony jest na uszkodzenia i porysowanie.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*