Co robić w sytuacji wystąpienia wilgoci w domu?

Wilgoć jest dużym problemem w każdym pomieszczeniu. Zależnie od tego, gdzie wystąpiła, w krótkim czasie może nadwątlić strukturę, uszkodzić ściany i podłogi, zapoczątkować pojawienie się ciemnych plam i rozprzestrzenianie szkodliwych dla mieszkańców pleśni. Jak zaizolować przed nią mieszkanie, by już więcej nie wystąpiła, jak wyczyścić ściany i usunąć efekty jej wystąpienia? Poniżej garść sprawdzonych sposobów.

Nawet w dobrze użytkowanym domu zawsze jest wilgoć powstająca w kuchni (gotowanie) albo łazience (prysznice). Widać to zwłaszcza na przykład na szybie w kuchni zimą, kiedy gotujemy przy zamkniętych oknach. Jest dość duża różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem i dworem, woda nie uchodzi, dlatego zbiera się na oknie. Lecz jeżeli system wentylacyjny jest uszkodzony, nadmiar wilgoci nie zostanie usunięty i może gromadzić się w pomieszczeniu, osadzając się na suficie lub meblach.
izolacje

Autor: Knauf Insulation
Ten problem możemy w miarę prosto rozwikłać stosując w środku osuszanie budynków, robiąc uchyły w oknach lub regularne przewietrzanie.

Kiedy wejdziesz na pomocny artykuł (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Pasy-transportowe/41), ujrzysz, że ma zbliżone informacje na opisywany temat – te dane pochłoną Cię zupełnie.

Przez pewien czas egzamin zdadzą także osuszacze powietrza które można kupić w sklepach budowlanych. Jednak problem okazuje się zdecydowanie większy, kiedy wilgoć zajmie jeden bok budynku lub kilka lokali mieszkalnych na przykład po jednej stronie. Czynnikiem pokazywania się wilgoci w domu, jest brak odpowiedniej izolacji fundamentów lub piwnicy. W wiekowych kamienicach izolacje po prostu z czasem się wyrobiły, w latach ich budowania hydroizolacje nie były powszechnie stosowaną praktyką – czytaj o hydroizolacjach.

Czasami na skutek długo trwającej deszczowej pogody lub zmian w urządzeniu przestrzeni w okolicy (nowe budowy, izolacja elewacji) podnosi się poziom wód gruntowych. Do tego powodem często jest nieodpowiednia izolacja domu. Na skutek różnicy temperatury między ciepłym wnętrzem domu a zimną przegrodą lub jej fragmentem może dojść do wytrącenia się pary wodnej. Skutkiem tego są wilgotne ściany.

izolacje

Autor: Offutt Air Force Base
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej jest stosowany system grawitacyjny, jednakże został on zaburzony przez zbyt szczelne, plastikowe okna i grube warstwy nieprzepuszczalnego styropianu. Nowe okna i docieplenia to działania poczynione w trosce o cięcie opłat za ogrzewanie, ale niestety są one niewłaściwe. Przy osuszaniu budynku, w którym pokazała się wilgoć, pozostaje zatrudnić ekipę, dla której osuszanie budynków to codzienna praca – Firbau. Ale to działanie to tylko połowa zadania. Przy bardzo zniszczonych wilgocią domach zwykle należy zrobić osuszanie fundamentów i sprawne hydroizolacje.

Małe codzienne czynności pomogą zapobiec pojawieniu się nadmiaru pary wodnej w mieszkaniu, lecz na niekorzystne warunki atmosferyczne albo obsuwanie się gruntu niestety człowiek nie ma wpływu i może tylko reperować ich skutki.

, ,

Related posts

Latest posts

Czy nowoczesna technologia jest w ogóle niezbędna do funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie?

W obecnych czasach akcesoria elektroniczne są zasadniczo niezbędne do funkcjonowania w społeczeństwie. Można powiedzieć, że technologie można spotkać w każdej dziedzinie życia człowieka. Ludzie przyzwyczaili się już, że technologia to uzus i bez niej trudno się funkcjonuje. Telefony komorkowe ma obecnie praktycznie każdy człowiek. I zasadniczo nie używa się ich włącznie do dzwonienia, czy smsowania. Innowacyjne smartfony, takie jak przykładowo iphone, to mikro komputer, na którym można wykonywać dość sporo różnych czynności.

Czym są serwery oraz jakie istotne funkcje pełnią w dzisiejszych czasach?

Serwery są to programy, które wykonują różnego rodzaju usługi na rzecz innych programów, korzystają one przeważnie z innych komputerów, które są połączone w sieć. Serwerem zdoła zostać zwykły komputer, chociaż o ile chce się spożytkować całe i kompletne możliwości serwera to bezsprzecznie powinno się jednak wykorzystywać machiny specjalnie do tego przeznaczone.

Poszukujesz wspaniałego miasta do życia? Wybierz piękną Łódź

Niezwykle często mówi się o tym, że małe miasteczka nie posiadają mimo wszystko żadnych szans na normalne życie. Trudno w nich o pracę, a i wyszukanie mieszkania niemalże graniczy z cudem. Dlatego sporo osób zastanawia się nad przeprowadzką do potężniejszego miasta. Pośród modnych kierunków można wyszukać Łódź – miasto w którym z łatwością znajdziemy dla siebie pracę.

Wykorzystanie stali

Kiedyś w budownictwie stosowano tylko kilka podstawowych materiałów budulcowych – cegłę, beton oraz stal. Od tego czasu powstało dużą liczbę innych, nowoczesnych i powszechnie używanych materiałów, odznaczających się pewnymi właściwościami. Wszystkie te, używane od dawna materiały uległy jednak rozwojowi i dostosowały się do potrzeb nowoczesnego rynku budowlanego. Dobrym przykładem
takiej adaptacji może być stal plastyczna. Obecnie na rynku działa parę przedsiębiorstw trudniących się produkowaniem części ze stali plastycznej, a tworzywo to znalazło swoje zastosowanie także w odmiennych dziedzinach. Przykładem może być firma Domex, zajmująca się produkowaniem wszelkiego rodzaju armatury z takiego materiału.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*