Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze – dlatego w naszych mieszkaniach musimy zadbać o właściwą cyrkulację powietrza

Najczęściej wszyscy chcemy troszczyć się o swe zdrowie. Nieczęsto przypuszczamy, że czasami możemy sami wpływać na jego zły stan. Wynika to z, że robimy z własnych domów puszki, w których paraliżujemy możliwość wymiany powietrza.

dom - fotografia

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W niejednym domu i w każdym mieszkaniu istnieją wywietrzniki. Mamy możliwość je głównie zauważyć w kuchni i toalecie. Chodzi w nich o to, aby pozbyć się z mieszkania powietrza skażonego dymem z papierosów oraz dwutlenkiem węgla. Wentylacje mamy możliwość podzielić na kilka rodzajów – dla przykładu: grawitacyjne oraz mechaniczne.

Przygotowaliśmy dla Ciebie interesujący artykuł (http://www.partnerzy.pl/) – tam odkryjesz wiele interesujących informacji oraz treści. Nie czekaj tylko wejdź!

Grawitacyjne są w naszym kraju najpopularniejsze. Przez wywietrzniki powietrze jest wyciągane na zewnątrz, a przez różne nawiewniki do środka napływa świeże powietrze. Jednak od jakiegoś czasu, gdy wszystko w naszych domach jest nazbyt szczelne (okna, drzwi oraz nawet same mury), wentylacja odzysk ciepła ta nie sprawdza się. Mamy możliwość to zaobserwować, kiedy stwierdzimy u członków rodziny bóle głowy oraz kiepskie samopoczucie, a na ścianach pleśń. Wtedy musimy zastosować wentylację mechaniczną, która funkcjonuje na podobnych zasadach jak grawitacyjna. Musimy tylko sztucznie wymusić cyrkulację powietrza przy użyciu właściwego sprzętu, który jest zamontowany w przewodach kominowych.

Nie zapominajmy, że uszczelnianie naszych domów posiada różne walory, gdyż oszczędzamy pieniądze na ogrzewaniu. Jednakże, nie powinniśmy z naszych domów zrobić zamkniętej puszki, gdyż niestety w negatywny sposób odbije się to na zdrowiu naszych bliskich.

, ,

Related posts

Latest posts

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.

Rola serwerów – czemu warto znaleźć jak najlepszy?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasz świat rozwinął się w błyskawicznym tempie, o którym dawniej nikt by nie pomyślał. To niesamowite jak wiele rozwiązań technologicznych powstało w ostatnich kilkudziesięciu latach. Każda nowość zmieniła w pewien sposób kształt codzienności przeciętnego człowieka. Nowe technologie poprawiają jakość życia, czego najlepszym przykładem jest choćby smartfon, a więc nowoczesny telefon komórkowy, umożliwiający nie tylko komunikację, ale także pozwalający na korzystanie z internetu, czy zabawę multimedialną.

Infrastruktura informatyczna na co dzień – dowiedz się więcej na ten temat

Dzisiaj coraz to większą część naszego życia spędzamy w internecie. Nasza osobista aktywność to dzielenie się fotografiami ze znajomymi lub rodzinką mieszkającą na drugim końcu kraju. Do przeszłości należą już albumy na analogowe fotografie, współcześnie przechowuje się je w wirtualnej przestrzeni. Są osiągalne prawie z każdego miejsca na świecie, starczy narzędzie z dostępem do internetu. Robimy w sieci sprawunki, i to ten segment rynku rozwija się niesłychanie prężnie. Poziom transakcji realizowanych w ów sposób nieprzerwanie wzrasta.