Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze – dlatego w naszych mieszkaniach musimy zadbać o właściwą cyrkulację powietrza

Najczęściej wszyscy chcemy troszczyć się o swe zdrowie. Nieczęsto przypuszczamy, że czasami możemy sami wpływać na jego zły stan. Wynika to z, że robimy z własnych domów puszki, w których paraliżujemy możliwość wymiany powietrza.

dom - fotografia

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W niejednym domu i w każdym mieszkaniu istnieją wywietrzniki. Mamy możliwość je głównie zauważyć w kuchni i toalecie. Chodzi w nich o to, aby pozbyć się z mieszkania powietrza skażonego dymem z papierosów oraz dwutlenkiem węgla. Wentylacje mamy możliwość podzielić na kilka rodzajów – dla przykładu: grawitacyjne oraz mechaniczne.

Przygotowaliśmy dla Ciebie interesujący artykuł (http://www.partnerzy.pl/) – tam odkryjesz wiele interesujących informacji oraz treści. Nie czekaj tylko wejdź!

Grawitacyjne są w naszym kraju najpopularniejsze. Przez wywietrzniki powietrze jest wyciągane na zewnątrz, a przez różne nawiewniki do środka napływa świeże powietrze. Jednak od jakiegoś czasu, gdy wszystko w naszych domach jest nazbyt szczelne (okna, drzwi oraz nawet same mury), wentylacja odzysk ciepła ta nie sprawdza się. Mamy możliwość to zaobserwować, kiedy stwierdzimy u członków rodziny bóle głowy oraz kiepskie samopoczucie, a na ścianach pleśń. Wtedy musimy zastosować wentylację mechaniczną, która funkcjonuje na podobnych zasadach jak grawitacyjna. Musimy tylko sztucznie wymusić cyrkulację powietrza przy użyciu właściwego sprzętu, który jest zamontowany w przewodach kominowych.

Nie zapominajmy, że uszczelnianie naszych domów posiada różne walory, gdyż oszczędzamy pieniądze na ogrzewaniu. Jednakże, nie powinniśmy z naszych domów zrobić zamkniętej puszki, gdyż niestety w negatywny sposób odbije się to na zdrowiu naszych bliskich.

, ,

Related posts

Latest posts

Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem prawdziwego mężczyzny jest spłodzić potomka, posadzić drzewo i wybudować własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na takie wyjście, wybierają oni dużo wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w bloku wielorodzinnym.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.