Wpływ internetu na naszą codzienność

Obecnie coraz większa część sprzedaży dokonuje się w internecie. To nadzwyczaj wygodny sposób na sprawunki. Do tego stopnia że popularna sieć supermarketów uruchomiła sprzedaż internetową swych towarów spożywczych z dowozem pod drzwi klienta. Innym systemem na handel w internecie to serwisy aukcyjne. Generalnie ten typ sprzedaży nazywa się e-comerce. Popularność tego kanału dystrybucji wymogła zmiany w przepisach prawa regulujące ten specyficzny rodzaj biznesu. Komfort to nie jedyna właściwość tego typu zakupów.

zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com

Inną jest brak możności dotknięcia nabywanego przedmiotu. Niby drobiazg, ale ma ogromne znaczenie. W tradycyjnym sklepie możemy przymierzyć i dokładnie obejrzeć kupowany obiekt. Zakupując w internecie w pewnej mierze kupujemy „kota w worku”, a szczegółowiej nabywamy zobrazowanie przedmiotu W jakim stopniu odpowiada on faktyczności przekonujemy się kiedy przychodzi paczka. Mając to na uwadze w regulacjach handlowych pojawił się zapis umożliwiający zwrot towaru bez podania przyczyny – następna strona. W Polskim prawie na zmianę decyzji mamy 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, to istotne określenie, termin ten bowiem zapewnia nam w rzeczywistości parę dni więcej na zastanowienie po dokonaniu zakupu (czas potrzebny na przekazanie przesyłki). Jest to także jeden ze sposobów na ograniczenie oszustw. Nie opłaca się kombinować gdy z góry wiemy że klient ma możliwość zwrócić towar. Nieuczciwy zbywca naraża się zatem na ponadplanowe koszta, a jest to tylko jedno z zabezpieczeń. Zazwyczaj naraża się na negatywne opinie, a te w sieci internetowej bardzo szybko się szerzą i ogromnie trudno jest taką złą opinię naprawić.

internet

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście sieć internetowa to nie tylko dobre rzeczy. Jak każde wynalazki i tenże może być zużytkowany do rzeczy niegodziwych, z tej przyczyny korzystać z internetu powinno się z ostrożnością. Nawet wydawałoby się niewinny tekst na portalu społecznościowym może być początkiem zawiłego oszustwa. Klasycznym przykładem może być wpis pod tytułem zabawa w słoneczko zakończona ciążą – dodatkowe informacje. Ciekawski użytkownik internetu trafia na witrynę jaka próbuje wymusić aktywację kosztownej usługi sms-owej. Szczęściem to tylko margines. Jednak wpływ sieci internetowej na współczesny świat jest olbrzymi. Dla przykładu internet wpłynął na powstanie nowych sposobów na marketing tj. programy afiliacyjne – bardzo pomocna strona.

, , ,

Related posts

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Nie złość się, wystarczy wybrać się do sklepu z częściami zamiennymi, aby szybko rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, a ty będziesz mógł na nowo cieszyć się oglądaniem ulubionych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich racji?

Odkurzacz centralny – czy warto?

System centralnego odkurzania pozwala nie tylko szybciej, dokładniej i wygodniej posprzątać domek niż tradycyjny odkurzacz. Jest do tego niemal zupełnie bezgłośny oraz usuwa z pomieszczeń wszelkie, wręcz najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.
Centralne odkurzacze z początku montowano w pensjonatach czy też obiektach przemysłowych.

W jaki sposób prawidłowo wybrać oświetlenie do naszego mieszkania?

Spora część z nas dobrze wie, że wykonanie szeroko pojmowanych działań remontowych w naszym miejscu zamieszkania to zadanie, jakie w wielu przypadkach spędza nam sen z powiek. Liczba detalów wyposażenia domu, która musi zostać przez nas wyłoniona oraz zakupiona może nam wydawać się ogromna. Rzecz dodatkowo komplikuje się, kiedy pierwszy raz wprowadzamy się do nowego mieszkania i koniecznie musimy na nowo urządzić wszelkie pomieszczenia.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.