Wpływ internetu na naszą codzienność

Obecnie coraz większa część sprzedaży dokonuje się w internecie. To nadzwyczaj wygodny sposób na sprawunki. Do tego stopnia że popularna sieć supermarketów uruchomiła sprzedaż internetową swych towarów spożywczych z dowozem pod drzwi klienta. Innym systemem na handel w internecie to serwisy aukcyjne. Generalnie ten typ sprzedaży nazywa się e-comerce. Popularność tego kanału dystrybucji wymogła zmiany w przepisach prawa regulujące ten specyficzny rodzaj biznesu. Komfort to nie jedyna właściwość tego typu zakupów.

zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com

Inną jest brak możności dotknięcia nabywanego przedmiotu. Niby drobiazg, ale ma ogromne znaczenie. W tradycyjnym sklepie możemy przymierzyć i dokładnie obejrzeć kupowany obiekt. Zakupując w internecie w pewnej mierze kupujemy „kota w worku”, a szczegółowiej nabywamy zobrazowanie przedmiotu W jakim stopniu odpowiada on faktyczności przekonujemy się kiedy przychodzi paczka. Mając to na uwadze w regulacjach handlowych pojawił się zapis umożliwiający zwrot towaru bez podania przyczyny – następna strona. W Polskim prawie na zmianę decyzji mamy 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, to istotne określenie, termin ten bowiem zapewnia nam w rzeczywistości parę dni więcej na zastanowienie po dokonaniu zakupu (czas potrzebny na przekazanie przesyłki). Jest to także jeden ze sposobów na ograniczenie oszustw. Nie opłaca się kombinować gdy z góry wiemy że klient ma możliwość zwrócić towar. Nieuczciwy zbywca naraża się zatem na ponadplanowe koszta, a jest to tylko jedno z zabezpieczeń. Zazwyczaj naraża się na negatywne opinie, a te w sieci internetowej bardzo szybko się szerzą i ogromnie trudno jest taką złą opinię naprawić.

internet

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście sieć internetowa to nie tylko dobre rzeczy. Jak każde wynalazki i tenże może być zużytkowany do rzeczy niegodziwych, z tej przyczyny korzystać z internetu powinno się z ostrożnością. Nawet wydawałoby się niewinny tekst na portalu społecznościowym może być początkiem zawiłego oszustwa. Klasycznym przykładem może być wpis pod tytułem zabawa w słoneczko zakończona ciążą – dodatkowe informacje. Ciekawski użytkownik internetu trafia na witrynę jaka próbuje wymusić aktywację kosztownej usługi sms-owej. Szczęściem to tylko margines. Jednak wpływ sieci internetowej na współczesny świat jest olbrzymi. Dla przykładu internet wpłynął na powstanie nowych sposobów na marketing tj. programy afiliacyjne – bardzo pomocna strona.

, , ,

Related posts

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.

Filmowanie z powietrza rozmaitych obiektów

Filmowanie dronem budzi uznanie niezwykłymi ujęciami, ciekawą perspektywą, oraz innym spojrzeniem na kamerowany, bądź fotografowany cel.
Wybierając ów rodzaj pamiątki każdy posiada gwarancję doskonałych ujęć, które będą niesamowitą pamiątką na dużo lat.

PROD19

Kiedy chcemy kupić nowy komputer zastanawiamy się czy wybrać komputer stacjonarny, komputer osobisty czy może notebooka. Najczęściej późniejszy wybór jest pomiędzy tymi dwoma ostatnimi możliwościami. Jeżeli chodzi o laptopy, to faktycznie jest ich sporo. Musimy sporo się nagłowić w czasie wybierania, ale najsensowniejsza będzie sprawdzona firma Samsung Laptopy, tej firmy to naprawdę dobry wybór. Nie można do niczego się przyczepić.

Co zrobić, gdy nasz komputer zaczyna się psuć? Czy opłaca się wtedy udać się do serwisu?

Przychodzi taki czas, że każdy sprzęt elektroniczny odmawia posłuszeństwa, najgorzej gdy dzieje się to w najbardziej niedogodnym czasie, wtedy gdy jest nam najbardziej potrzebny. Obecnie na miano tego typu niezbędnego, acz awaryjnego sprzętu zasługuje komputer. Korzysta z niego sporo osób, jest potrzebnej w każdej dziedzinie, używamy go w domach, na całym świecie w wielu miejscach palą się monitory, na których wyświetlają się mniej lub bardziej ważne informacje.

Niedawno miałam okazję zapoznać się z niezbyt popularną firmą Russell Hobbs. Zajmuje się ona sprzedażą tzw. małych sprzętów AGD. Do produktów tej firmy przekonała mnie koleżanka i szczerze mówiąc nie żałuję.

Od zawsze wiadomo, że w kuchni najlepiej się rozmawia. W naszym domu też tak jest. Chociaż włożyliśmy z mężem dużo serca w urządzenie wygodnego i jasnego salonu, często przyjmujemy naszych gości po prostu w kuchni. Zwłaszcza, kiedy są to członkowie naszej rodziny lub bliscy przyjaciele.

Latest posts

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.