Wpływ internetu na naszą codzienność

Obecnie coraz większa część sprzedaży dokonuje się w internecie. To nadzwyczaj wygodny sposób na sprawunki. Do tego stopnia że popularna sieć supermarketów uruchomiła sprzedaż internetową swych towarów spożywczych z dowozem pod drzwi klienta. Innym systemem na handel w internecie to serwisy aukcyjne. Generalnie ten typ sprzedaży nazywa się e-comerce. Popularność tego kanału dystrybucji wymogła zmiany w przepisach prawa regulujące ten specyficzny rodzaj biznesu. Komfort to nie jedyna właściwość tego typu zakupów.

zakupy online

Autor: Highways England
Źródło: http://www.flickr.com

Inną jest brak możności dotknięcia nabywanego przedmiotu. Niby drobiazg, ale ma ogromne znaczenie. W tradycyjnym sklepie możemy przymierzyć i dokładnie obejrzeć kupowany obiekt. Zakupując w internecie w pewnej mierze kupujemy „kota w worku”, a szczegółowiej nabywamy zobrazowanie przedmiotu W jakim stopniu odpowiada on faktyczności przekonujemy się kiedy przychodzi paczka. Mając to na uwadze w regulacjach handlowych pojawił się zapis umożliwiający zwrot towaru bez podania przyczyny – następna strona. W Polskim prawie na zmianę decyzji mamy 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, to istotne określenie, termin ten bowiem zapewnia nam w rzeczywistości parę dni więcej na zastanowienie po dokonaniu zakupu (czas potrzebny na przekazanie przesyłki). Jest to także jeden ze sposobów na ograniczenie oszustw. Nie opłaca się kombinować gdy z góry wiemy że klient ma możliwość zwrócić towar. Nieuczciwy zbywca naraża się zatem na ponadplanowe koszta, a jest to tylko jedno z zabezpieczeń. Zazwyczaj naraża się na negatywne opinie, a te w sieci internetowej bardzo szybko się szerzą i ogromnie trudno jest taką złą opinię naprawić.

internet

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście sieć internetowa to nie tylko dobre rzeczy. Jak każde wynalazki i tenże może być zużytkowany do rzeczy niegodziwych, z tej przyczyny korzystać z internetu powinno się z ostrożnością. Nawet wydawałoby się niewinny tekst na portalu społecznościowym może być początkiem zawiłego oszustwa. Klasycznym przykładem może być wpis pod tytułem zabawa w słoneczko zakończona ciążą – dodatkowe informacje. Ciekawski użytkownik internetu trafia na witrynę jaka próbuje wymusić aktywację kosztownej usługi sms-owej. Szczęściem to tylko margines. Jednak wpływ sieci internetowej na współczesny świat jest olbrzymi. Dla przykładu internet wpłynął na powstanie nowych sposobów na marketing tj. programy afiliacyjne – bardzo pomocna strona.

, , ,

Related posts

Artykuły zaprojektowane dla fanów telefonów

Odkąd na taką skalę zostały wprowadzane telefony komórkowe praktycznie od razu podbiły one serca wszystkich. Nie jedynie ogromnie ułatwiają nasze życie, ale także tworzą zupełnie nowe możliwości.

System centralnego odkurzania – czy warto?

Centralny odkurzacz nie jedynie czyni sprzątanie w znacznym stopniu szybszym, lecz również pomaga usunąć niebezpieczne dla uczuleniowców roztocza i pył.
Stąd wskazane jest już na etapie budowy budynku rozpatrzeć jego instalację.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.

Którą centralę najlepiej kupić? Co podpowiadają specjaliści

Nikomu nie trzeba chyba nawet mówić o tym, że ogólnie pojęta telefonia odgrywa niesamowicie wręcz ważną rolę w naszym życiu codziennym. Co prawda na pierwszy rzut oka wydaje się, że w obecnych czasach istnieje już sporo innych, świetnych metod komunikowania się z pozostałymi ludźmi, przez co same telefony znacznie straciły na znaczeniu.

Miernik wilgotności powietrza mamy szansę mieć w mieszkaniu

Czy powiemy które sprzęty mogą nam się przydać?

W domu mamy dużo różnorakich urządzeń, jednakże okazują się być takie, które mogą nam dopomóc we właściwym zachowaniu idealnej temperatury w pomieszczeniach, lub spowodowaniu, że powietrze w nich będzie dla nas przyjemniejsze. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby namyślić się, które z oferowanych urządzeń powinny się u nas odnaleźć, a które się już znajdują chociaż może nie zdajemy sobie z tego tak do końca sprawy.

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.