W jaki sposób odpowiednio dobrać projekt domu oraz na co patrzeć wybierając nowoczesne rozwiązania?

Wielu inwestorów wybiera projekt upragnionego domku biorąc jedynie pod uwagę walory wizualne. Jednak w trakcie dobierania dobrego projektu należy zwrócić uwagę głównie na funkcjonalność projektowanego domu i na jego energooszczędność w czasie użytkowania.Budując domek chodzi przede wszystkim o to, by się wygodnie mieszkało. Najważniejszym etapem prowadzącym do wyboru odpowiedniego projektu jest przede wszystkim analiza planu miejskiego bądź warunków zabudowy ustalanych dla naszej działki przez władze gminy.

działka budowlana

Autor: infomatique
Źródło: http://www.flickr.com/photos/infomatique/1459740798/sizes/l/
Następnie trzeba przeanalizować rozmiary działki oraz możliwości usytuowania domu na działce zgodnie z ustaleniami prawa budowlanego. Ważne też jest sprecyzowanie osobistych wymagań dotyczących funkcjonalności i bryły upragnionego domku. Nowoczesne projekty domów stawiają na walory estetyczne i energooszczędność w czasie eksploatacji. W tym przypadku bryła domu musi być ściśle zwarta i przylegająca o jak najbardziej regularnych liniach. Najlepiej, by był to kwadrat lub prostokąt.

Przy wyborze projektu kluczową rolę spełniają koszty powiązane zarówno z projektem oraz wykonaniem inwestycji. Chcąc zmniejszyć koszty budowy warto wybierać takie nowoczesne projekty domów, które mają niedużą ilość uskoków, występów, wnęk, czy wykuszy. Szczególnie istotne jest też dobranie dachu do swojego wymarzonego domu. Zmniejszając koszty budowy warto wybrać mieszkania (gotowe projekty domów) z dachem dwuspadkowym. Wielospadkowy dach o tej samej wielkości często jest nawet kilkukrotnie droższy od dachu dwuspadkowego. Od skomplikowania prac na budowie zależy również czas realizacji i stawiania domku. Im więcej skomplikowanych elementów, tym dłuższy czas realizacji projektu. Trzeba również podjąć decyzję, czy mieszkania (projekty tanich domów jednorodzinnych) ma być jednopoziomowy, czy piętrowy.

dom jednorodzinny

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Często na tę decyzję wpływa wielkość działki. Niewielka powierzchnia niejednokrotnie zmusza do budowania domu piętrowego. Nowoczesne projekty domów uwzględniają zatem potrzebę zagospodarowania poddasza. Oferują przy tym rozwiązania gwarantujące komfort użytkowania pomieszczeń pod dachem. Mają tak rozplanowany układ i wykorzystane rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym nie będzie potrzeby się schylać już na środku pokoju. Aby wybrać dom spełniający podstawowe funkcje należy pamiętać o jego powierzchni. Dom nie powinien być ani za wielki, ani za mały. Jedynie tak da się spełnić wszystkie założone oczekiwania. Przy planowaniu domu trzeba odpowiednio rozmieścić pokoje i inne pomieszczenia, wyznaczając sobie odpowiednie strefy zgodne z naszymi przyzwyczajeniami i potrzebami.

, ,

Related posts

Klinkier jako produkt stosowany do elewacji budynków

Klinkier wrocław jest polecany jako materiał do elewacji domów. W samym Wrocławiu i jego obrębie z każdym rokiem pojawia się bardzo dużo domów i pozostałych budynków mieszkalnych oraz firmowych, na których robiona jest elewacja budynków przy wykorzystaniu klinkieru.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.

Nowe cztery kąty znajdujące się na obszarach chronionych.

Rzeszów urokliwe miasto położone w województwie podkarpackim, cieszące się niebywale bogatym życiem kulturowym a także towarzyskim. To jedno jedno z niewielu miast, gdzie aktualna infrastruktura jak i plany zagospodarowania obszaru pozwalają na budowanie coraz to nowoczesnych osiedli.

Strategiczne przeznaczenie paliwa gazowego i jego funkcje

Zapotrzebowanie na paliwa z biegiem czasu rośnie. Jest to jeden z efektów wzbogacania się społeczeństwa. Razem ze wzrostem zamożności wzrasta też zapotrzebowanie na energię, pragniemy bowiem całkiem wygodnie egzystować. Korzystamy z nowoczesnych przyrządów w domu i w pracy. Poruszamy się autami lub komunikacją miejską. Każde te nieodzowne nam systemy poruszane są paliwem.

Jakie są najtrwalsze masy wyrównujące i zawory do remontu domu?

Jeśli jesteś właścicielem firmy, która trudni się usługami budowlanymi, wówczas bez wątpliwości dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że znalezienie naprawdę solidnych pracowników nie jest wcale takie łatwe jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście sporo osób obecnie szuka pracy, jeśli jednak chcesz zaangażować kogoś z właściwymi kwalifikacjami, wówczas bez wątpienia nie będzie to takie proste. Sporo osób myśli, że praca na budowie to wyłącznie sprawa sprawności fizycznej, jednak zwykle okazuje się, że nie mają oni żadnego pojęcia o budowlanych sprawach, na których po prostu trzeba się znać, chcący pracować na budowie.

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.