W jaki sposób odpowiednio dobrać projekt domu oraz na co patrzeć wybierając nowoczesne rozwiązania?

Wielu inwestorów wybiera projekt upragnionego domku biorąc jedynie pod uwagę walory wizualne. Jednak w trakcie dobierania dobrego projektu należy zwrócić uwagę głównie na funkcjonalność projektowanego domu i na jego energooszczędność w czasie użytkowania.Budując domek chodzi przede wszystkim o to, by się wygodnie mieszkało. Najważniejszym etapem prowadzącym do wyboru odpowiedniego projektu jest przede wszystkim analiza planu miejskiego bądź warunków zabudowy ustalanych dla naszej działki przez władze gminy.

działka budowlana

Autor: infomatique
Źródło: http://www.flickr.com/photos/infomatique/1459740798/sizes/l/
Następnie trzeba przeanalizować rozmiary działki oraz możliwości usytuowania domu na działce zgodnie z ustaleniami prawa budowlanego. Ważne też jest sprecyzowanie osobistych wymagań dotyczących funkcjonalności i bryły upragnionego domku. Nowoczesne projekty domów stawiają na walory estetyczne i energooszczędność w czasie eksploatacji. W tym przypadku bryła domu musi być ściśle zwarta i przylegająca o jak najbardziej regularnych liniach. Najlepiej, by był to kwadrat lub prostokąt.

Przy wyborze projektu kluczową rolę spełniają koszty powiązane zarówno z projektem oraz wykonaniem inwestycji. Chcąc zmniejszyć koszty budowy warto wybierać takie nowoczesne projekty domów, które mają niedużą ilość uskoków, występów, wnęk, czy wykuszy. Szczególnie istotne jest też dobranie dachu do swojego wymarzonego domu. Zmniejszając koszty budowy warto wybrać mieszkania (gotowe projekty domów) z dachem dwuspadkowym. Wielospadkowy dach o tej samej wielkości często jest nawet kilkukrotnie droższy od dachu dwuspadkowego. Od skomplikowania prac na budowie zależy również czas realizacji i stawiania domku. Im więcej skomplikowanych elementów, tym dłuższy czas realizacji projektu. Trzeba również podjąć decyzję, czy mieszkania (projekty tanich domów jednorodzinnych) ma być jednopoziomowy, czy piętrowy.

dom jednorodzinny

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Często na tę decyzję wpływa wielkość działki. Niewielka powierzchnia niejednokrotnie zmusza do budowania domu piętrowego. Nowoczesne projekty domów uwzględniają zatem potrzebę zagospodarowania poddasza. Oferują przy tym rozwiązania gwarantujące komfort użytkowania pomieszczeń pod dachem. Mają tak rozplanowany układ i wykorzystane rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym nie będzie potrzeby się schylać już na środku pokoju. Aby wybrać dom spełniający podstawowe funkcje należy pamiętać o jego powierzchni. Dom nie powinien być ani za wielki, ani za mały. Jedynie tak da się spełnić wszystkie założone oczekiwania. Przy planowaniu domu trzeba odpowiednio rozmieścić pokoje i inne pomieszczenia, wyznaczając sobie odpowiednie strefy zgodne z naszymi przyzwyczajeniami i potrzebami.

, ,

Related posts

O czym powinniśmy pamiętać decydując się na budowę domu? Stylowe oraz funkcjonalne rozwiązania w przystępnych cenach.

Jak powszechnie wiadomo budowa domu stanowi inwestycję na wiele lat czas, a co za tym idzie warto zapewnić sobie materiały doskonałej jakości, jak też pomoc doświadczonych ekspertów. Świetnym rozwiązaniem jej wykorzystywanie w czasie budowy naturalnych materiałów, takich jak drewno, jakie jest nie tylko bardzo wytrwałe, ale także posiada właściwości prozdrowotne. Dom powinien być zarówno stylowy, jak też komfortowy.

Branża spożywcza to jedna z skomplikowanych gałęzi handlu

W żadnej innej sprzedaży nie rejestruje się tak wielu strat w produktach co właśnie w spożywczej. Nawet przy niebywale dokładnym działaniu profilaktycznym nie jesteśmy w stanie w pełni wyeliminować strat, a wyłącznie je zminimalizować.

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.