W jaki sposób kultura ma wpływ na nasze postrzeganie nowych technologii? Jak to wpływa na nasze życie?

Gdziekolwiek nie udamy się w świat wszędzie prezentuje się coraz bardziej identycznie. Mamy tu na myśli określone sklepy, które są już właściwie w każdym kraju, tak samo zresztą restauracje. Tak działa globalizacja, i choć możemy tego nie preferować, to niekiedy jest to bardzo wygodne, jak trafiamy do miejsca, które znamy choć jesteśmy na drugim końcu świata. Mimo tego są określone różnice, które powodują, że każde miejsce na ziemi jest raczej odmienne.

To zachowania kulturowe powodują, iż tak rzeczywiście jest. Bez względu na to, czy stołujemy się w tych samych miejscach, a może mamy podobne przyzwyczajenia, kiedy kupujemy w internecie, to jednakowoż każdy jest z odmiennej kultury, z innego kraju i rodziny. Mogą się tak więc określone zachowania powtarzać, ale kulturę ma się w sumie jedną i ona determinuje nasze zachowanie . Przykładów możemy mnożyć, lecz najbardziej to widzimy, jak się różnorodnie podchodzi do zdobyczy cywilizacyjnych całkiem nowego typu, jak mem. Oczywiście, śmieszna to zdobycz, lecz korzystamy z tego wszyscy, więc tworzy się pytanie, czy w każdym miejscu memy prezentują się podobnie?

komputer

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, iż nie, ponieważ z jednej strony każdy wie co to jest mem, ale czy w każdym miejscu na ziemi prezentuje się tak odmiennie. Otóż nie, i tu właśnie widać, jak określone wzorce kulturowe na nas wpływają, niekiedy są one bardziej wspólne, lecz zdarzają się i bardzo odmienne . Idealnie to też widać pod kątem wyboru nowych technologii, gdyż w jednym miejscu więcej osób wybiera komputery z Windowsem, w innym bardziej znane są komputery Apple. Identycznie w niektórych kręgach darmowe systemy operacyjne są jednymi godnymi polecenia, w innym ciężko sobie wyobrazić, żeby nie płacić za taki system.

Każdy więc funkcjonuje troszkę odmiennie, lecz nikt faktycznie nie może stwierdzić, że robi to samodzielnie, bez wpływu innych, gdyż zawsze wpływają na nas wspomniane wcześniej wzorce kulturowe. Dzięki nim jesteśmy przywiązani do pewnych działań i czujemy się bezpieczniej, zdarza się jednakowoż, że trochę jest nam ciasno w tego rodzaju gorsecie kulturowym (czytaj o darmowych systemach operacyjnych ). W zależności od tego, w jakiego rodzaju środowisku funkcjonujemy może być łatwiej lub program transportowy trudniej się z niego wyrwać, by funkcjonować trochę inaczej.

, ,

Related posts

Artykuły zaprojektowane dla fanów telefonów

Odkąd na taką skalę zostały wprowadzane telefony komórkowe praktycznie od razu podbiły one serca wszystkich. Nie jedynie ogromnie ułatwiają nasze życie, ale także tworzą zupełnie nowe możliwości.

System centralnego odkurzania – czy warto?

Centralny odkurzacz nie jedynie czyni sprzątanie w znacznym stopniu szybszym, lecz również pomaga usunąć niebezpieczne dla uczuleniowców roztocza i pył.
Stąd wskazane jest już na etapie budowy budynku rozpatrzeć jego instalację.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.

Którą centralę najlepiej kupić? Co podpowiadają specjaliści

Nikomu nie trzeba chyba nawet mówić o tym, że ogólnie pojęta telefonia odgrywa niesamowicie wręcz ważną rolę w naszym życiu codziennym. Co prawda na pierwszy rzut oka wydaje się, że w obecnych czasach istnieje już sporo innych, świetnych metod komunikowania się z pozostałymi ludźmi, przez co same telefony znacznie straciły na znaczeniu.

Czym są narzędzia AGD i czy też wciąż można je w jakimś miejscu w wypadku wymagania zreperować?

Mamy szczęście żyć w tego typu czasach, iż nie musimy tak niezwykle męczyć się z dokonywaniem zwykłych czynności jak to realizowali nasi poprzednicy. Dla przykładu takowe porządkowanie: wszelki pragnie mieszkać w czystym mieszkaniu, wszakże przykładowo czterdzieści wiosen wstecz sprzątanie zabierało znacznie więcej czasu.
Z jakiego powodu? Ponieważ nie było wtenczas tak łatwo dostępnych sprzętów, które by nam w niniejszym pomagały.

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.