W jaki sposób kultura ma wpływ na nasze postrzeganie nowych technologii? Jak to wpływa na nasze życie?

Gdziekolwiek nie udamy się w świat wszędzie prezentuje się coraz bardziej identycznie. Mamy tu na myśli określone sklepy, które są już właściwie w każdym kraju, tak samo zresztą restauracje. Tak działa globalizacja, i choć możemy tego nie preferować, to niekiedy jest to bardzo wygodne, jak trafiamy do miejsca, które znamy choć jesteśmy na drugim końcu świata. Mimo tego są określone różnice, które powodują, że każde miejsce na ziemi jest raczej odmienne.

To zachowania kulturowe powodują, iż tak rzeczywiście jest. Bez względu na to, czy stołujemy się w tych samych miejscach, a może mamy podobne przyzwyczajenia, kiedy kupujemy w internecie, to jednakowoż każdy jest z odmiennej kultury, z innego kraju i rodziny. Mogą się tak więc określone zachowania powtarzać, ale kulturę ma się w sumie jedną i ona determinuje nasze zachowanie . Przykładów możemy mnożyć, lecz najbardziej to widzimy, jak się różnorodnie podchodzi do zdobyczy cywilizacyjnych całkiem nowego typu, jak mem. Oczywiście, śmieszna to zdobycz, lecz korzystamy z tego wszyscy, więc tworzy się pytanie, czy w każdym miejscu memy prezentują się podobnie?

komputer

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, iż nie, ponieważ z jednej strony każdy wie co to jest mem, ale czy w każdym miejscu na ziemi prezentuje się tak odmiennie. Otóż nie, i tu właśnie widać, jak określone wzorce kulturowe na nas wpływają, niekiedy są one bardziej wspólne, lecz zdarzają się i bardzo odmienne . Idealnie to też widać pod kątem wyboru nowych technologii, gdyż w jednym miejscu więcej osób wybiera komputery z Windowsem, w innym bardziej znane są komputery Apple. Identycznie w niektórych kręgach darmowe systemy operacyjne są jednymi godnymi polecenia, w innym ciężko sobie wyobrazić, żeby nie płacić za taki system.

Każdy więc funkcjonuje troszkę odmiennie, lecz nikt faktycznie nie może stwierdzić, że robi to samodzielnie, bez wpływu innych, gdyż zawsze wpływają na nas wspomniane wcześniej wzorce kulturowe. Dzięki nim jesteśmy przywiązani do pewnych działań i czujemy się bezpieczniej, zdarza się jednakowoż, że trochę jest nam ciasno w tego rodzaju gorsecie kulturowym (czytaj o darmowych systemach operacyjnych ). W zależności od tego, w jakiego rodzaju środowisku funkcjonujemy może być łatwiej lub program transportowy trudniej się z niego wyrwać, by funkcjonować trochę inaczej.

, ,

Related posts

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Nie złość się, wystarczy wybrać się do sklepu z częściami zamiennymi, aby szybko rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, a ty będziesz mógł na nowo cieszyć się oglądaniem ulubionych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich racji?

Odkurzacz centralny – czy warto?

System centralnego odkurzania pozwala nie tylko szybciej, dokładniej i wygodniej posprzątać domek niż tradycyjny odkurzacz. Jest do tego niemal zupełnie bezgłośny oraz usuwa z pomieszczeń wszelkie, wręcz najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.
Centralne odkurzacze z początku montowano w pensjonatach czy też obiektach przemysłowych.

W jaki sposób prawidłowo wybrać oświetlenie do naszego mieszkania?

Spora część z nas dobrze wie, że wykonanie szeroko pojmowanych działań remontowych w naszym miejscu zamieszkania to zadanie, jakie w wielu przypadkach spędza nam sen z powiek. Liczba detalów wyposażenia domu, która musi zostać przez nas wyłoniona oraz zakupiona może nam wydawać się ogromna. Rzecz dodatkowo komplikuje się, kiedy pierwszy raz wprowadzamy się do nowego mieszkania i koniecznie musimy na nowo urządzić wszelkie pomieszczenia.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.