W jaki sposób 50 lat wstecz radzono sobie z ogrzewaniem domów, a jak dzisiaj podchodzimy do tego tematu

W naszych szerokościach geograficznych trzeba nastawić się, że co najmniej przez pół roku kalendarzowego pali się w piecach. Ogrzewanie pozostaje tak bardzo ważną instalacją, że żaden posiadacz mieszkania nie może wprowadzić się na stałe, jeżeli w piwnicy nie zamontowano np. pieca co. Jednak wraz z rozwojem nowych technologii pojawiły się na rynku rozwiązania, które całkowicie zrewolucjonizowały nasze myślenie o ogrzewaniu.

Pompa ciepła

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Przed półwieczem obiekty ogrzewano przede wszystkim tradycyjnym opałem, czyli węglem brunatnym lub ewentualnie drzewem. Z upływem lat ekologia stała się modna, co w rezultacie stało się powodem tego, że w naszych piwnicach zaczęły się pojawiać zupełnie inne maszyny.

Stare piece kaflowe i metalowe piecyki zostały wyparte najpierw przez solidne i ciężkie piece co, które skądinąd działają do po dzień dzisiejszy i mając się całkiem dobrze. Ich ogromną zaletą bywa fakt, że można w nich palić wszelkiego rodzaju surowce, od węgla kamiennego poczynając, a na papierze kończąc. Jednak teraz producenci systemów grzewczych koncentrują swoją uwagę na odnawialnych źródłach energii, czyli np. na świetle słońca.

Rewolucja była w stanie się urzeczywistnić dzięki takim sprzętom jak pompy ciepła (wejdź na stronę i dowiedz się więcej). Działają one na zasadach określonych przez fizykę, zatem bazują na teorii, którą ludzkość zdobywała przez wieki. Ciepło do grzania mieszkalnych murów bywa pozyskiwane z podłoża, lecz na tym nie finał. Udaje się nawet do wspomnianych celów wykorzystać także wodę, a nawet powietrze.

Rekuperator

Autor: ARCHIPELAG
Źródło: ARCHIPELAG

Branie energii cieplnej ze znanych od znanych od starożytności żywiołów jest bardzo opłacalne, gdyż pompy ciepła są też wykorzystywane do ogrzewania bieżącej wody. W ten sposób można, jak widać, zaoszczędzić na opłatach za prąd – gniazdka multimedialne – (polecana firma Nanoterm).

Rekuperacja to wyraz, który nie tak dawno zadomowił się w ojczystych słownikach. Słowo to określa także czysto fizyczne zasady, a poza tym ma całkiem dużo wspólnego z obecnie pozostającą w modzie ekologią. Reguła zdrowego rozsądku uzmysławia nam, że nie wypada trwonić jakiejkolwiek energii i to pryncypium dotyczy też instalacji co. Wykorzystanie wszelkich możliwości bywa o tyle istotne, że rachunki związane z prowadzeniem domu i w tym przypadku będą spadały.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do nowej witryny, na której przygotowaliśmy atrakcyjne wpisy – wejdź w link hurtownia hydrauliczna wrocław.

Kto zatem jeszcze nie zna dobrodziejstw, które bywają powiązane z wyrazem rekuperacja, powinien jak najprędzej przejrzeć specjalistyczną prasę lub poczytać stosowane fora internetowe.

, , , ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.