W jaki sposób 50 lat wstecz radzono sobie z ogrzewaniem domów, a jak dzisiaj podchodzimy do tego tematu

W naszych szerokościach geograficznych trzeba nastawić się, że co najmniej przez pół roku kalendarzowego pali się w piecach. Ogrzewanie pozostaje tak bardzo ważną instalacją, że żaden posiadacz mieszkania nie może wprowadzić się na stałe, jeżeli w piwnicy nie zamontowano np. pieca co. Jednak wraz z rozwojem nowych technologii pojawiły się na rynku rozwiązania, które całkowicie zrewolucjonizowały nasze myślenie o ogrzewaniu.

Pompa ciepła

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Przed półwieczem obiekty ogrzewano przede wszystkim tradycyjnym opałem, czyli węglem brunatnym lub ewentualnie drzewem. Z upływem lat ekologia stała się modna, co w rezultacie stało się powodem tego, że w naszych piwnicach zaczęły się pojawiać zupełnie inne maszyny.

Stare piece kaflowe i metalowe piecyki zostały wyparte najpierw przez solidne i ciężkie piece co, które skądinąd działają do po dzień dzisiejszy i mając się całkiem dobrze. Ich ogromną zaletą bywa fakt, że można w nich palić wszelkiego rodzaju surowce, od węgla kamiennego poczynając, a na papierze kończąc. Jednak teraz producenci systemów grzewczych koncentrują swoją uwagę na odnawialnych źródłach energii, czyli np. na świetle słońca.

Rewolucja była w stanie się urzeczywistnić dzięki takim sprzętom jak pompy ciepła (wejdź na stronę i dowiedz się więcej). Działają one na zasadach określonych przez fizykę, zatem bazują na teorii, którą ludzkość zdobywała przez wieki. Ciepło do grzania mieszkalnych murów bywa pozyskiwane z podłoża, lecz na tym nie finał. Udaje się nawet do wspomnianych celów wykorzystać także wodę, a nawet powietrze.

Rekuperator

Autor: ARCHIPELAG
Źródło: ARCHIPELAG

Branie energii cieplnej ze znanych od znanych od starożytności żywiołów jest bardzo opłacalne, gdyż pompy ciepła są też wykorzystywane do ogrzewania bieżącej wody. W ten sposób można, jak widać, zaoszczędzić na opłatach za prąd – gniazdka multimedialne – (polecana firma Nanoterm).

Rekuperacja to wyraz, który nie tak dawno zadomowił się w ojczystych słownikach. Słowo to określa także czysto fizyczne zasady, a poza tym ma całkiem dużo wspólnego z obecnie pozostającą w modzie ekologią. Reguła zdrowego rozsądku uzmysławia nam, że nie wypada trwonić jakiejkolwiek energii i to pryncypium dotyczy też instalacji co. Wykorzystanie wszelkich możliwości bywa o tyle istotne, że rachunki związane z prowadzeniem domu i w tym przypadku będą spadały.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do nowej witryny, na której przygotowaliśmy atrakcyjne wpisy – wejdź w link hurtownia hydrauliczna wrocław.

Kto zatem jeszcze nie zna dobrodziejstw, które bywają powiązane z wyrazem rekuperacja, powinien jak najprędzej przejrzeć specjalistyczną prasę lub poczytać stosowane fora internetowe.

, , , ,

Related posts

Jak precyzyjnie wykonać remont? Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem prac budowlanych?

Wszystkie osoby, które podejmują się prowadzenia remontów powinny mieć na względzie, jak istotną rolę w czasieprac remontowych pełni bezpieczeństwo. Pragnąc przeprowadzić sprawne renowacje, lecz także wyburzeń trzeba zdać się na pomoc fachowców, którzy świetnie zdają sobie sprawę z zasad BHP, które często ratują zdrowie, a czasami życie pracowników. Należy mieć w świadomości, że wszystkiee wymogi dotyczące bezpieczeństwa pracy z całą pewnością nie są bezpodstawne i trzeba ich bezwarunkowo przestrzegać.

Jakim sposobem skutecznie podwyższyć temperaturę w naszym domu?

Dużymi krokami zbliżyła się do nas zima. Spora część z nas doskonale wie, że to najzimniejsza pora roku. Niskie temperatury nie są najczęściej dla nas dobre, jako że to właśnie w tym okresie zapadamy na rozliczne choroby, które połączone są z nieprzystosowaniem naszego odzienia do panujących na zewnątrz warunków. W związku z takim stanem rzeczy sprawiamy wszelkie wysiłki, aby w naszych miejscach zamieszkania temperatura mogła oscylować w przyzwoitych wartościach. W szeregu przypadków jest to skomplikowane zadanie, dlatego że nasze okna oraz kratki wentylacyjne niestety doprowadzają chłodne powietrze.

Na co zwracać uwagę zakupując sprzęty do mieszkania? W jakich miejscach robić zakupy? Co jest w tej kwestii najistotniejsze?

Do wielu zadań koniecznie potrzebujemy różnorakich przedmiotów oraz urządzeń, jakie potrafią znacznie ułatwić każdą pracę. Właściwie to nie ma znaczenia, o jakiej dziedzinie mówimy, w każdej bowiem przydają się konkretne pomoce. Bez wątpliwości ulepszają pracę, pomniejszają koszty pracy i powodują, że z jednej strony jesteśmy w posiadaniu oszczędności czasu oraz pieniędzy. Któż by tak nie chciał? Na szczęście aktualnie to nie problem, zwłaszcza, że wiele z różnych zaawansowanych produktów możemy zakupić po atrakcyjnej cenie.

Jakim sposobem znaleźć meble wysokiego gatunku, które będą wykorzystywane przez długi czas?

Kiedy teraz kupiłeś nowe mieszkanie, wtedy bez wątpienia będziesz chciał je elegancko urządzić. Często zdarza się, że angażujemy do tego zadania projektantów wnętrz – jeśli tylko masz właściwą kwotę pieniędzy, wtedy niewątpliwie powinieneś zdecydować się na skorzystanie z porad takiej osoby. Jeżeli masz swoją wizję swojego mieszkania, bez wątpienia możesz podzielić się nią z wybranym projektantem, a on pomoże Ci ją urzeczywistnić

.

Latest posts

Co jest interesującym pomysłem dla osób, które pragną uruchomić firmę w branży remontowej?

Dowolne duże przedsiębiorstwo budowlane do wykonywania kierowanej przez siebie działalności rynkowej powinno posiadać m.in. wiele różnego typu pojazdów i narzędzi. Przykładowo mogłyby to być buldożery czy też wywrotki.
Takie pojazdy w dzień mogą wykonywać swoją pracę, natomiast w nocy odstawiane są przeważnie na specjalny postój, który określany jest jako park maszyn.

Nowoczesne modele budynków

Myśląc o budowie własnego domu powinno się przeznaczyć trochę czasu, aby przyzwoicie rozważyć inwestycje życia.
Nim budowa domu na podstawie wymarzonego planu się rozpocznie, trzeba dopełnić kilku formalności.

Osuszacze w Opolu – a więc, w jaki sposób osuszyć budynek z nadmiernej ilości wilgoci

Masz zalane mieszkanko lub jakąś inną budowlę, której jesteś właścicielem? Pomieszkujesz wewnątrz Opolu? Jeżeli tak, to idealnie trafiłeś! Wewnątrz naszego felietonie po opowiadamy Tobie o zaletach osuszaczy budynków oraz do jakich rzeczy się ona przydają!
Tematem naszego nowiutkiego felietonu, jak można zobaczyć bywają osuszacze Opole, a więc maszynki przeznaczone do osuszania budowli.

Wykorzystanie ekologii w mieście

W dzisiejszych czasach intensywnego rozwoju wszelakich części przemysłu i turystyki sprawa zanieczyszczenia środowiska staje się niebywale ważna. Na poziomie teoretycznym zajmuje się tą kwestią ekologia jako nauka o strukturze i działaniu natury.