Sprawdzenie dewelopera przy kupnie nowego mieszkania

Decydując się na nabycie nowego mieszkania deweloperskiego, musimy przedtem odpowiednio sprawdzić dewelopera. Wskazane jest na pewno wybierać osoby rzetelne, wiarygodne i uczciwe, albowiem od tego może zależeć powodzenie inwestycji, oraz także jej terminowe ukończenie. Wskazane jest sprawdzić czy dany deweloper przynależy do jakichś organizacji deweloperskich.

puste mieszkanie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszym certyfikatem, który zdoła mieć jest Certyfikat Dewelopera. Taki certyfikat zdoła dostać wyłącznie deweloper, który posiada minimum 3 letnie doświadczenie w branży oraz ma na swoim koncie parę zrealizowanych inwestycji. Możemy również poszukać opinii o konkretnym deweloperze w Internecie, a nawet porozmawiać z osobami, jakie korzystały z jego usług. Możemy łatwo orzec przy których inwestycjach pracował dany deweloper, udać się tam i pogadać z mieszkańcami.

Zainteresowały Cię te treści? Niezwykle nas to raduje i jednocześnie zachęcamy Cię do serwisu autora (www.akm.net.pl/odwierty-pompy-ciepla-katowice-slaskie/) po nową porcję detali.

Należałoby zapytać czy są zadowoleni z zakupu, jak zachodziła współpraca z deweloperem, czy po zakupieniu mieszkania nie wyszły na jaw pewne ukryte wady itd. Właściwy deweloper ma obowiązek także umożliwić nam odwiedzenie budowy oraz obejrzenie mieszkania, o ile jest ono w stanie zamkniętym, surowym. Zadba także o nasze bezpieczeństwo i udzieli dokładnych odpowiedzi na zadawane przez nas pytania. Pożądane byłoby zwrócić uwagę na to, jaki stosunek ma do nas dany deweloper. Czy ochoczo udziela nam informacji, pomaga w rozmaitych rzeczach połączonych z zakupem mieszkania?

mieszkania deweloperskie

Źródło: pixabay.com

Czy jest właściwie obojętny, niechętnie rozmawia o inwestycji? Zachowanie dewelopera w stosunku do nas może nam sporo powiedzieć o nim samym. Skontrolowanie dewelopera to podstawa. Nigdy nie powinniśmy wierzyć nikomu na słowo, ponieważ nie każdy deweloper, nie każda firma budowlana albo agencja posiadłości będzie uczciwa. Nie raz zdarzało się tak, że ktoś decydował się na kupno mieszkania lub budowę domu, po czym ujawniało się, iż budowa po tygodniu zaprzestawała istnieć, natomiast klient tajemniczy klient zostawał bez pieniędzy. Nie dajmy się więc wprowadzić w błąd i zawsze pieczołowicie sprawdźmy dewelopera.

, , ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.