Ściany nie muszą stanowić już tylko i wyłącznie tła w naszych mieszkaniach.

Jeśli interesująco je ozdobimy będą prezentować się tak samo elegancko i oryginalne jak inne elementy wyposażenia wnętrza. Jednym z doskonałych i znacznie częściej wykorzystywanych rozwiązań są tynki dekoracyjne. Wykorzystywane są zarówno w salonach, jak również pokojach dziennych czy łazienkach. Warto dowiedzieć się zatem jakie są ich najistotniejsze atuty oraz jakie są inne sposoby na ciekawe dekorowanie ścian. Tynk dekoracyjny będzie niezawodnie prezentować się na wszelkich rodzajach ścian.

tynk

Autor: LAKMA
Źródło: LAKMA
Nawet jeśli ściana jest nierówna, można ją najpierw pokryć tynkiem podkładowym, a później szczegółowo zakryć wszelkiego rodzaju usterki. Sprawdzą się także styropianowe deski elewacyjne. Zanim zaczniemy nakładać tynk dekoracyjny wewnętrzny, powinniśmy bardzo szczegółowo wyczyścić podłoże. Zatłuszczone miejsca powinniśmy dokładnie umyć wodą z detergentem, a wszelakiego rodzaju nierówności zakryć zaprawą wyrównującą. Trzeba pamiętać jednak o prawidłowym zaplanowaniu czasu, bowiem tynk jest suchy po ok. siedmiu godzinach, natomiast pełną twardość uzyskuje dopiero po kilku dniach.

Tynki dekoracyjne cechują się walorami estetycznymi, z tego powodu bardzo często stosowane są w pokojach dziennych, natomiast z powodzeniem mogą być zastosowane również w kuchni czy łazience.

Doskonałym rozwiązaniem na ozdobienie ścian w domu jest też pomalowanie ich farbami. To rozwiązanie może wydawać się dość standardowe, jednakże i w tym przypadku można pozwolić sobie na dużą dawkę kreatywności. W sytuacji farb zdecydowanie ważne jest, żebyśmy dopasowali odpowiedni rodzaj.

Ruszaj do meritum oraz przeczytaj przykłady (http://pomnikiwroclaw.pl/) na opisywany wątek na innych stronach – na pewno Cię wciągną totalnie. Zobacz to teraz.

ściana

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj na rynku możemy znaleźć bardzo dużo rozmaitych farb, jakie są zmywalne, odporne na wodę, tłuszcz lub [Piloty do rolet zewnętrznych] uszkodzenia mechaniczne. Mogą być one stosowane na wszystkie ściany, w zależności od aranżacji wnętrz, jaka akurat nas interesuje.

Bardzo ważne jest również, abyśmy jeszcze przed pokryciem ścian farbami czy tynkami ozdobnymi dobrze zastanowili się, jaką stylistykę będzie miało dane wnętrze. W ten sposób wybierzemy prawidłowy kolor, który będzie świetnie komponować się ze wszystkimi innymi elementami w mieszkaniu. W sypialni czy pokoju dziecięcym trzeba natomiast dobierać kolory i motywy, które będą sprzyjać wypoczynkowi.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.