Rzeszów najszybciej rozwijającym się miastem?

Jedynie w poprzednim roku koszty zakupu mieszkań w Rzeszowie zwiększyły się o 5 % – to najwyższy skok mieszkań w takim czasie. Spadek kosztów kredytów hipotecznych zwiększa dodatkowo wzrost zainteresowania na zakup własnego mieszkania. I dodatkowe programy wspomagające sprzedaż mieszkań nie mają tu praktycznie żadnego znaczenia.

Jadąc dziś przez jakiekolwiek większe miasto w Polsce, nietrudno spostrzec, że rynek deweloperski kwitnie. Uwzględniając obecne niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, coraz więcej zainteresowanych zgłasza się do zakupu własnego mieszkania.

Już istnieje moja strona – wejdź w ten link, poczytaj treść i napisz proszę jakiś komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Ludzie, których nie stać na kredyt hipoteczny na standardowych warunkach mają jeszcze okazję do skorzystania z dotacji państwowych, które najlepiej opłacalne są w przypadku posiadania dzieci.

mieszkanie w nowoczesnym stylu

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzedaż mieszkań wzrasta, co przekłada się na coraz szersze inwestycje mieszkaniowe. Ze względu na brak wolnej przestrzeni, w dużych aglomeracjach przenoszone są one aż na obrzeża miast i okoliczne miejscowości lub wioski, dzięki czemu też mieszkania są nieco tańsze.

|Analizując statystyki można łatwo wywnioskować, że jednym z najszybciej rozwijających się miast jest Rzeszów. Uwzględniając ilość mieszkańców inwestycje mieszkaniowe są tu realizowane na dużą skalę. Jeśli tak jak przybywa mieszkań, będzie przybywać nowych mieszkańców, miasto to ma szansę stać się wkrótce małą metropolią. Sprzedaż mieszkań, już nie tylko w takim mieście jak Rzeszów odbywa się zwykle poprzez biura deweloperskie. W niektórych przypadkach sprzedażą zajmują się spółdzielnie – dotyczy to już powstałych a stale rozbudowywanych osiedli. Jeszcze inni korzystają z porad biur nieruchomości, które mimo bezpłatnych porad liczą sobie często duże prowizje, doliczane do kosztu całkowitego kredytu hipotecznego.

Jakie mieszkania zwykle są dziś realizowane przez deweloperów? Zwykle są to lokale dwu- lub 3-pokojowe, w których jeden pokój połączony jest z aneksem kuchennym. Największą popularnością cieszą się inwestycje mieszkaniowe wielkości 45-50 metrów, z przeznaczeniem zwykle dla małżeństw albo też malej rodziny z jednym dzieckiem, bądź również pod wynajem. Jednak ceny mieszkań (kliknij aby zobaczyć więcej) są już w poszczególnych rejonach całkowice różne. Tak jak na przykład w Warszawie koszt inwestycji mieszkaniowej wynosi 8000zł/m, tak w Rzeszowie już 5000, a w Katowicach lub Łodzi nawet 4000/m.Warto więc przemyśleć przed planowanym zakupem, czy lepiej postawić na inwestycję bezpośrednio w mieście, czy na okoliczną miejscowość, gdzie koszty zakupu mogą być na metrze przynajmniej kilkaset złotych niższe.

, , , ,

Related posts

Jakim sposobem wyszukać najlepsze grzejniki do mieszkania

Każdy, kto miał okazję urządzać bądź restaurować swoje mieszkanie, wie, że nie jest to przyjemne zadanie. Wbrew stereotypom okazuje się zazwyczaj, że mimo poważnego wyboru w rozmaitego rodzaju sklepach dosyć ciężko jest dokonać dobrego wyboru i zamówić takie towary, które będą cechowały się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Dobrym przykładem prac, które są wykonywane przy remoncie kapitalnym i które wymagają wskazówek profesjonalisty może być wymiana grzejników.

Bezpłatne projektowanie wnętrz z wykorzystaniem programów online

Urządzenie wnętrz nie jest rzeczą łatwą, szczególnie, że ewentualności aranżacyjnych jest dużo. Nieraz podoba nam się mnogość rzeczy, chociaż nie wszystkie meble, sprzęty czy też akcesoria jesteśmy w stanie mieć w swoim domu czy mieszkaniu. Częstokroć też nie wiemy które meble będą lepiej odpowiadać do sypialni, salonu lub kuchni, na jaki odcień ścian się zdecydować i czy zdecydować się na rolety rolety okienne czy może jednak lepsze okażą się żaluzje.

Ciekawe balustrady szklane

W dzisiejszych czasach należy przywiązywać dużą wagę nie jedynie do funkcjonalności przestrzeni użyteczności publicznej, ale także do jej wspaniałego wyglądu. Dobrym wyborem zarazem w budynkach administracji jak i w apartamentach może być inwestycja w szklane drzwi, niesprawiające problemów osobom niepełnoprawnym lub też w balustrady szklane. Trudno nieraz dokonać wyboru, mając do dyspozycji potężną liczbę różnorodnych towarów ,z tego powodu trzeba dowiedzieć się sporo na temat rodzajów drzwi, a potem przyjrzeć się niezwykłym ofertom rozmaitych firm.

Dach – reperować czy wymienić

Regularna kontrola dachu jest jednym z podstawowych obowiązków posiadacza budynku. W razie jakichkolwiek problemów trzeba podjąć decyzję, remont czy zupełna wymiana. Dach jest punktem bardzo narażonym na takie zagrożenia jak obfite opady atmosferyczne, wiatr czy mikroorganizmy. Jak każda inna rzecz i dach nie jest nieśmiertelny. Warto jest zatem mieć to na uwadze. Kiedy z dachem dzieje się cokolwiek alarmującego, dobrze jest zatrudnić fachowca, który określi, czy konieczna będzie naprawa czy też całkowita wymiana dachu.

Latest posts

Dotacje na lokale nie pomagają

Państwo co kilka lat wprowadza programy, które mają pomóc w kupieniu nieruchomości. Codziennie mnóstwo osób stara się o swoje mieszkanie. Obecnie program Mieszkania dla Młodych przeznaczony jest wyłącznie dla ludzi mających zdolność kredytową. Niestety rząd nie pomógł większości.

Jakie elementy wyposażenie winy mieć popularne współcześnie inteligentne domy?

W danym czasie w każdym aspekcie życia się stawia na wygodę. Z tego powodu się tworzy mnóstwo użytecznych rzeczy, które pomagają w codziennych obowiązkach.

O ergonomii koniecznie trzeba pamiętać w szczególności przy wyposażaniu kuchni oraz łazienki. W danym czasie techniczne osiągnięcia pomagają multum uciążliwych prac zautomatyzować.

Intrygujący artykuł finansowy na rynku – mbiznes konto

Na rynku finansowym ciągle pojawiają się różnorodne nowe artykuły finansowe. Jednym z nich jest współczesne, pomysłowe mbiznes konto ofiarowane dla firm i przedsiębiorstw. Konta firmowe z reguły trochę odróżniają się od kont osobistych, albowiem są one dobrane do potrzeb działalności gospodarczych i firm.

Komfort i oszczędność miejsca, czyli funkcjonalne i stylowe schody strychowe

Zdarzają się momenty w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, ale także funkcjonalnością. Np. gdy w budynku ostatnia kondygnacja zaplanowana jest na przestrzeń użytkową, a nie chcemy zbytecznie przeznaczać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. Wówczas wyśmienitym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.