Rzadziej wykorzystywane pomysły finansowania kupna nieruchomości czyli wady i zalety leasingu mieszkań.

Mieszkania w naszym kraju cały czas są bardzo drogie w stosunku do wynagrodzeń. Efektem takiego stanu rzeczy będzie to, że niewiele osób pozwolić sobie może na zakup lokalu bez sięgnięcia po jakąś pożyczkę. Przeważnie będą to tradycyjne kredyty hipoteczne, ich propozycja jest na rynku bardzo szeroka, bo mają je w ofercie zarówno w zasadzie wszystkie banki jak też różnego rodzaju instytucje finansowe. Lecz aby dało się otrzymać taki kredyt to niezbędne jest spełnienie szeregu warunków, w tym pochwalenia się zarobkami w odpowiedniej wysokości.

Jest sporo ludzi, którzy nawet pomimo dość wysokich zarobków nie mają możliwości wzięcia kredytu, bo będą one postaci akceptowanej przez banki. Jeżeli droga w bankach będzie przed nimi zamknięta, to można się zastanowić nad innym sposobem sfinansowania zakupu, a będzie nim leasing nieruchomości, zobacz ten link homeleasing.pl. Za oceanem jest on bardzo popularny, spora ilość transakcji jest właśnie w ten sposób realizowana. U nas dopóki propozycja nie jest duża, chociaż wolno zaczyna się to zmieniać.

nieruchomość

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing jak każda inna forma finansowania, ma określone zalety i wady. Do plusów niewątpliwie należy to, że starać się o niego mogą osoby nie posiadające zdolności kredytowej, chociaż rzecz jasna zarobkami na odpowiednim poziomie trzeba się będzie wykazać. Jeśli chodzi o leasing dużo łatwiejsze są też wszystkie procedury, gdyż w praktyce lokal nie będzie zmieniał swojego właściciela.http://www.creoconcept.pl/ (dodatkowe informacje)Biorąc mieszkanie w leasing należy o tym pamiętać, jest to bardzo istotna różnica w porównaniu z kredytem mieszkaniowym. Leasing ma taką konstrukcję, że po wypełnieniu wszystkich formalności można z mieszkania korzystać, płacąc w zamian określone w umowie raty- .

Po spłaceniu wszystkiego, zależnie od rodzaju umowy, mieszkanie można na siebie przepisać, czasami z koniecznością dopłaty jeszcze jakiegoś kapitału. To, że formalnie nie jest się posiadaczem mieszkania może za sobą nieść jedno dosyć poważne zagrożenie. Jeśli firma leasingowa zbankrutuje, to może się okazać, że nieruchomość (koniecznie sprawdź – nieruchomości w hiszpanii) się po prostu straci.

, ,

Related posts

Latest posts

Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem prawdziwego mężczyzny jest spłodzić potomka, posadzić drzewo i wybudować własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na takie wyjście, wybierają oni dużo wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w bloku wielorodzinnym.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.