Rady zrób to sam, czyli w jaki sposób sobie poradzić z zepsutą pralką

O tym, że pralka ma kłopoty ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się z reguły w trakcie lub pod koniec prania. Z tej przyczyny dysfunkcja nie jest aż tak łatwa do zdiagnozowania, jak mogłoby się wydawać.
Większa część współczesnych pralek sygnalizuje źródło problemu, wyświetlając szyfr błędu na panelu sterującym czy migając odpowiednią liczbę razy diodami.

call center

Źródło: pixabay.com
Tabele kodów błędu dla poszczególnych pralek odszukamy w internecie. Nie za każdym razem jednakże posiadamy dostęp do sieci, toteż kiedy zdarzy się, że po sfinalizowanym praniu ciuchy są mokre, możemy z ogromnym prawdopodobieństwem założyć, iż przyczyną jest niedrożny odpływ lub zatkana pompa. Pralka nie weszła w tryb odwirowywania. Dzieje się tak, gdyż pralki mają zabezpieczenia hamujące wirowanie, jeżeli w bębnie pozostaje zbyt wiele wody. Do naprawy przystępujemy wpierw lokalizując filtr do pralki. Za każdym razem będzie on gdzieś w dole pralki. Do dna bębna przytwierdzony jest gruby kanał odpływowy, który prowadzi do filtra. Ten zaś złączny jest z pompą, która wypompowuje wodę na zewnątrz pralki. W pralkach pakowanych od frontu filtr znajduje się nieopodal podłogi, pod drzwiczkami, po ich lewej stronie. Czasami, w szczególności w pralkach pakowanych od góry, ukryty będzie z boku. Ażeby się do niego dostać, powinniśmy ściągnąć maskujący panel. Nie trzeba nic wykręcać, starczy podważyć uchwyty i zdecydowanym ruchem ściągnąć plastikową maskownicę – filmy od

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych modelach filtr do pralki zakryty będzie kolistą pokrywką przywodzącą na myśl wlew paliwa w aucie. Wystarczy ją po prostu otworzyć. Filtr ma specyficzny układ pokrętła.

Czujesz niedostateczną ilość wiadomości na ten temat? Wejdź na kolejną stronę i tam oczekuje na Ciebie dalsze kompleksowe opracowanie (http://microbud.pl/solarne.html) tej tematyki.

Wykręca się go ruchem przeciwnym do wskazówek zegara, czyli kręcąc w lewo – .

Pamiętaj jednakże, by uprzednio ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile się uda, inaczej wszystko wyleci prosto na posadzkę. Jeśli z kolei konieczna będzie wymiana łożyska w pralce, w takim razie pozostaje zadzwonić po eksperta.

, ,

Related posts

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Nie złość się, wystarczy wybrać się do sklepu z częściami zamiennymi, aby szybko rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, a ty będziesz mógł na nowo cieszyć się oglądaniem ulubionych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich racji?

Odkurzacz centralny – czy warto?

System centralnego odkurzania pozwala nie tylko szybciej, dokładniej i wygodniej posprzątać domek niż tradycyjny odkurzacz. Jest do tego niemal zupełnie bezgłośny oraz usuwa z pomieszczeń wszelkie, wręcz najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.
Centralne odkurzacze z początku montowano w pensjonatach czy też obiektach przemysłowych.

W jaki sposób prawidłowo wybrać oświetlenie do naszego mieszkania?

Spora część z nas dobrze wie, że wykonanie szeroko pojmowanych działań remontowych w naszym miejscu zamieszkania to zadanie, jakie w wielu przypadkach spędza nam sen z powiek. Liczba detalów wyposażenia domu, która musi zostać przez nas wyłoniona oraz zakupiona może nam wydawać się ogromna. Rzecz dodatkowo komplikuje się, kiedy pierwszy raz wprowadzamy się do nowego mieszkania i koniecznie musimy na nowo urządzić wszelkie pomieszczenia.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.