Rady zrób to sam, czyli w jaki sposób sobie poradzić z zepsutą pralką

O tym, że pralka ma kłopoty ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się z reguły w trakcie lub pod koniec prania. Z tej przyczyny dysfunkcja nie jest aż tak łatwa do zdiagnozowania, jak mogłoby się wydawać.
Większa część współczesnych pralek sygnalizuje źródło problemu, wyświetlając szyfr błędu na panelu sterującym czy migając odpowiednią liczbę razy diodami.

call center

Źródło: pixabay.com
Tabele kodów błędu dla poszczególnych pralek odszukamy w internecie. Nie za każdym razem jednakże posiadamy dostęp do sieci, toteż kiedy zdarzy się, że po sfinalizowanym praniu ciuchy są mokre, możemy z ogromnym prawdopodobieństwem założyć, iż przyczyną jest niedrożny odpływ lub zatkana pompa. Pralka nie weszła w tryb odwirowywania. Dzieje się tak, gdyż pralki mają zabezpieczenia hamujące wirowanie, jeżeli w bębnie pozostaje zbyt wiele wody. Do naprawy przystępujemy wpierw lokalizując filtr do pralki. Za każdym razem będzie on gdzieś w dole pralki. Do dna bębna przytwierdzony jest gruby kanał odpływowy, który prowadzi do filtra. Ten zaś złączny jest z pompą, która wypompowuje wodę na zewnątrz pralki. W pralkach pakowanych od frontu filtr znajduje się nieopodal podłogi, pod drzwiczkami, po ich lewej stronie. Czasami, w szczególności w pralkach pakowanych od góry, ukryty będzie z boku. Ażeby się do niego dostać, powinniśmy ściągnąć maskujący panel. Nie trzeba nic wykręcać, starczy podważyć uchwyty i zdecydowanym ruchem ściągnąć plastikową maskownicę – filmy od

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych modelach filtr do pralki zakryty będzie kolistą pokrywką przywodzącą na myśl wlew paliwa w aucie. Wystarczy ją po prostu otworzyć. Filtr ma specyficzny układ pokrętła.

Czujesz niedostateczną ilość wiadomości na ten temat? Wejdź na kolejną stronę i tam oczekuje na Ciebie dalsze kompleksowe opracowanie (http://microbud.pl/solarne.html) tej tematyki.

Wykręca się go ruchem przeciwnym do wskazówek zegara, czyli kręcąc w lewo – .

Pamiętaj jednakże, by uprzednio ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile się uda, inaczej wszystko wyleci prosto na posadzkę. Jeśli z kolei konieczna będzie wymiana łożyska w pralce, w takim razie pozostaje zadzwonić po eksperta.

, ,

Related posts

Olimpia Port – czyli, jedna z najlepszych inwestycji mieszkaniowych firmy deweloperskiej Archicom zawartego na obszarze Wrocławia

Co warto wiedzieć o wspomnianej wewnątrz temacie inwestycji deweloperskiej o nazewnictwie Olimpia Port? Gdybyśmy nagle zapragnęli zakupić wewnątrz niej mieszkanie, co bylibyśmy zmuszeni wiedzieć na jej temacik? Na jakie ceny za mieszkanie powinniśmy się przygotować, planując w tamtym miejscu meldunek? To wszyściutko oraz jeszcze więcej nie posiadając najmniejszego problemiku znajdziesz w środku naszego nowego - świeżutko co wydzierganego - artykułu!

Jak wybrać najlepszą i najbardziej ciekawą obudowę na telefon?

W dzisiejszych dniach funkcjonujemy w nieustannym zabieganiu. Cały czas gdzieś się spieszymy, wielokrotnie nie posiadamy nawet terminu, żeby spożyć coś odpowiedniego. To niezwykle niebezpieczne, jednak samo niebezpieczeństwo mogłoby tyczyć się również w większym stopniu codziennych czynności.
Dla przykładu załóżmy, że biegniesz na jakiekolwiek spotkanie.

Nabywając właściwe aparaty i obiektywy, zagwarantujesz sobie ewentualność robienia cudownych zdjęć

Fotografia to dzisiaj najpopularniejsza metoda uwieczniania urody otoczenia. Na fotografiach zamyka się wspaniałe widoki, ładne rzeczy, wyjątkowych ludzi oraz ważne wydarzenia. To oczywiste, że osobie, która pstryka zdjęcia, zależy, aby wypadły one naprawdę doskonale i jak najlepiej oddały charakter fotografowanego obiektu. Dla efektu wykonywanych zdjęć ogromne znaczenie posiada klasa stosowanego aparatu.

Co należałoby wiedzieć na temat inteligentnych instalacji elektrycznych?

Inteligentne instalacje elektryczne cieszą się teraz coraz większym zainteresowaniem. Inteligentne domy i inteligentny pokój to zachwycająca alternatywa dla tych, jacy cenią sobie wygodę, przepych oraz komfort. Inteligentne instalacje dają nam faktycznie multum fascynujących możliwości, między innymi umożliwiają nawigacje oświetleniem, alarmami, ocieplaniem a nawet wentylacją.

Aparaty klasy Sigma dostępne w Szczecinie

Jeżeli nabywamy swój pierwszy sprzęt, najrozsądniejszą decyzją będzie wyłonić komplet z podstawowym zoomem. Nie podniesie to specjalnie ceny urządzenia, a na pewno spełni on elementarne potrzeby posiadacza. Jeśli już mamy pewne doświadczenie w fotografii, na pewno mamy upatrzony gatunek obiektywu, jaki będzie dla nas przydatny.

Latest posts

Czym są serwery oraz jakie istotne funkcje pełnią w dzisiejszych czasach?

Serwery są to programy, które wykonują różnego rodzaju usługi na rzecz innych programów, korzystają one przeważnie z innych komputerów, które są połączone w sieć. Serwerem zdoła zostać zwykły komputer, chociaż o ile chce się spożytkować całe i kompletne możliwości serwera to bezsprzecznie powinno się jednak wykorzystywać machiny specjalnie do tego przeznaczone.

Poszukujesz wspaniałego miasta do życia? Wybierz piękną Łódź

Niezwykle często mówi się o tym, że małe miasteczka nie posiadają mimo wszystko żadnych szans na normalne życie. Trudno w nich o pracę, a i wyszukanie mieszkania niemalże graniczy z cudem. Dlatego sporo osób zastanawia się nad przeprowadzką do potężniejszego miasta. Pośród modnych kierunków można wyszukać Łódź – miasto w którym z łatwością znajdziemy dla siebie pracę.

Wykorzystanie stali

Kiedyś w budownictwie stosowano tylko kilka podstawowych materiałów budulcowych – cegłę, beton oraz stal. Od tego czasu powstało dużą liczbę innych, nowoczesnych i powszechnie używanych materiałów, odznaczających się pewnymi właściwościami. Wszystkie te, używane od dawna materiały uległy jednak rozwojowi i dostosowały się do potrzeb nowoczesnego rynku budowlanego. Dobrym przykładem
takiej adaptacji może być stal plastyczna. Obecnie na rynku działa parę przedsiębiorstw trudniących się produkowaniem części ze stali plastycznej, a tworzywo to znalazło swoje zastosowanie także w odmiennych dziedzinach. Przykładem może być firma Domex, zajmująca się produkowaniem wszelkiego rodzaju armatury z takiego materiału.

Rozwiązania szyte na miarę – bramy ogrodzenia Warszawa

Mówiąc o rozwiązaniach takich jak bramy ogrodzenia warszawa może się pochwalić wyjątkowo dopracowanym asortymentem. Wybór opcji jest zaskakująco interesujący, więc warto zdać się na oferty pochodzące prosto od specjalistów.

Kabina prysznicowa w łazience

Trendy w urządzaniu mieszkań zmieniają się właściwie tak samo szybko co trendy w ubiorach. Oczywiście, nie oznacza to, że raz do roku powinniśmy robić remont w łazience, żeby być na topie. Byłoby to po pierwsze niezwykle drogie, po drugie niezwykle uciążliwe. Chyba nikt nie lubi remontowania mieszkania. Wystarczy jednak urządzić łazienkę w zgodzie z trendami i zapewnić sobie opcję zmiany wystroju w prosty sposób, przykładowo zmieniając dekoracyjne dodatki.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*