Rady zrób to sam, czyli w jaki sposób sobie poradzić z zepsutą pralką

O tym, że pralka ma kłopoty ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się z reguły w trakcie lub pod koniec prania. Z tej przyczyny dysfunkcja nie jest aż tak łatwa do zdiagnozowania, jak mogłoby się wydawać.
Większa część współczesnych pralek sygnalizuje źródło problemu, wyświetlając szyfr błędu na panelu sterującym czy migając odpowiednią liczbę razy diodami.

call center

Źródło: pixabay.com
Tabele kodów błędu dla poszczególnych pralek odszukamy w internecie. Nie za każdym razem jednakże posiadamy dostęp do sieci, toteż kiedy zdarzy się, że po sfinalizowanym praniu ciuchy są mokre, możemy z ogromnym prawdopodobieństwem założyć, iż przyczyną jest niedrożny odpływ lub zatkana pompa. Pralka nie weszła w tryb odwirowywania. Dzieje się tak, gdyż pralki mają zabezpieczenia hamujące wirowanie, jeżeli w bębnie pozostaje zbyt wiele wody. Do naprawy przystępujemy wpierw lokalizując filtr do pralki. Za każdym razem będzie on gdzieś w dole pralki. Do dna bębna przytwierdzony jest gruby kanał odpływowy, który prowadzi do filtra. Ten zaś złączny jest z pompą, która wypompowuje wodę na zewnątrz pralki. W pralkach pakowanych od frontu filtr znajduje się nieopodal podłogi, pod drzwiczkami, po ich lewej stronie. Czasami, w szczególności w pralkach pakowanych od góry, ukryty będzie z boku. Ażeby się do niego dostać, powinniśmy ściągnąć maskujący panel. Nie trzeba nic wykręcać, starczy podważyć uchwyty i zdecydowanym ruchem ściągnąć plastikową maskownicę – filmy od

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych modelach filtr do pralki zakryty będzie kolistą pokrywką przywodzącą na myśl wlew paliwa w aucie. Wystarczy ją po prostu otworzyć. Filtr ma specyficzny układ pokrętła.

Czujesz niedostateczną ilość wiadomości na ten temat? Wejdź na kolejną stronę i tam oczekuje na Ciebie dalsze kompleksowe opracowanie (http://microbud.pl/solarne.html) tej tematyki.

Wykręca się go ruchem przeciwnym do wskazówek zegara, czyli kręcąc w lewo – .

Pamiętaj jednakże, by uprzednio ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile się uda, inaczej wszystko wyleci prosto na posadzkę. Jeśli z kolei konieczna będzie wymiana łożyska w pralce, w takim razie pozostaje zadzwonić po eksperta.

, ,

Related posts

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.

Którą centralę najlepiej kupić? Co podpowiadają specjaliści

Nikomu nie trzeba chyba nawet mówić o tym, że ogólnie pojęta telefonia odgrywa niesamowicie wręcz ważną rolę w naszym życiu codziennym. Co prawda na pierwszy rzut oka wydaje się, że w obecnych czasach istnieje już sporo innych, świetnych metod komunikowania się z pozostałymi ludźmi, przez co same telefony znacznie straciły na znaczeniu.

Miernik wilgotności powietrza mamy szansę mieć w mieszkaniu

Czy powiemy które sprzęty mogą nam się przydać?

W domu mamy dużo różnorakich urządzeń, jednakże okazują się być takie, które mogą nam dopomóc we właściwym zachowaniu idealnej temperatury w pomieszczeniach, lub spowodowaniu, że powietrze w nich będzie dla nas przyjemniejsze. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby namyślić się, które z oferowanych urządzeń powinny się u nas odnaleźć, a które się już znajdują chociaż może nie zdajemy sobie z tego tak do końca sprawy.

System centralnego odkurzania – czy warto?

Centralny odkurzacz nie jedynie czyni sprzątanie w dużym stopniu szybszym, lecz także pomaga usunąć niebezpieczne dla alergików roztocza jak też pył.
Dlatego wskazane jest już na etapie budowy domu rozważyć jego instalację.

Ważne jest, aby zaimplementować do własnego zakładu pracy CRM i ERP!

Obecnie klienci stają się zdecydowanie bardziej wymagający , więc pragną być obsługiwani na najwyższym poziomie. Chodzi tu rzecz jasna o potężne, innowacyjne zakłady pracy, albowiem nie ulega kwestii, że nikt nie będzie wyczekiwał od małych, lokalnych sklepów tego, by specjalnie zagłębiali się w ten temat.

Latest posts

Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem prawdziwego mężczyzny jest spłodzić potomka, posadzić drzewo i wybudować własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na takie wyjście, wybierają oni dużo wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w bloku wielorodzinnym.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.