Rachunek za gaz ziemny – za co tak istotnie płacimy?

Największym dostawcą gazu ziemnego w Polsce jest PGNiG, inaczej Polskie Górnictwo Naftowe oraz Gazownictwo. Z gazu ziemnego korzysta współcześnie kilkanaście milionów osób na terenie Polski. Gazu używamy do gotowania, podgrzewania wody, poniektórzy posiadają także ogrzewanie na gaz, krótko mówiąc, gaz jest nam niezbędny do życia i w naszych domach korzystamy z niego wszelkiego dnia. Gaz ziemny jest wyceniany za metr sześcienny, jednak ceny gazu zdołają się różnić w zależności od rejonu lub grupy taryfowej.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
Przeciętna stawka za gaz ziemny na terenie Polski to blisko 1,30 a 1,30 złoty, nie jest więc to relatywnie potężny nakład pieniężny – ogrzewanie gazem. Jednakże nie wszyscy płacą niewielkie rachunki za gaz. Jeżeli w naszym domu na gaz mamy tylko kuchenkę, to koszta mogą być istotnie nieduże. W 50metrowym mieszkaniu przy czteroosobowej rodzinie rachunki za gaz mogą dać w wyniku nawet do 10-15 złotych co miesiąc.

Nie czekaj – czytaj o wątku, który tu zaprezentowaliśmy. Sporo szczegółów odkryjesz w tekście ukrytym pod poniższym linkiem.

Na pewno koszta te nie są duże. Aczkolwiek jeżeli w naszym domu posiadamy nie jedynie kuchenkę gazową, lecz również gazowe ogrzewanie albo wodę podgrzewaną na gaz – wtenczas musimy liczyć się ze sporo większymi rachunkami nawet do kilkuset złotych miesięcznie.

Jak już napomknęliśmy na ceny gazu mają wpływ także grupy taryfowe. Dziś zdołamy wyróżnić trzy taryfy – W1, W2 oraz taryfę W3. Im niższą taryfę mamy, tym mniejszy rachunek za gaz uiścimy. Jeżeli zużywamy ogromną ilość gazu, wtedy obowiązują nas ceny spośród wyższej taryfy, jeśli używamy mało gazu – wtedy płacimy za gaz z taryfy najniższej, inaczej W1.

Warto zorientować się jaką taryfę mamy. Jeżeli za gaz płacimy wiele, możemy zastanowić się nad jego oszczędzaniem. Krótsze kąpiele, mniej pichcenia na kuchence gazowej czy mniejsze ogrzewanie może sprawić, iż uda nam się przejść do niższej, tańszej taryfy, co wartościowo wpłynie na nasz rachunek za gaz. Oprócz zużycia oraz opłaty taryfowej płacimy też abonament za gaz. Jest to opłata, jaką ponosi każdy z nas, z racji tego, iż gazownia ot tak daje nam gaz. Dodatkowo nasz rachunek za gaz obejmuje też zapłatę sieciową stałą i zmienną.

Czy masz chęć poznać opisywany problem z innej perspektywy? Nic prostszego – po prostu kliknij ten link, ponieważ więcej zobaczysz tu (https://e-hunter.pl/szelki-norweskie-dla-psa-hunterranger-professional).

Zapłata sieciowa stała to opłata za utrzymanie sieci, zaś zmienna – za dostarczanie gazu, który ma wskazane właściwości i parametry.

, , ,

Related posts

Latest posts

Dotacje na lokale nie pomagają

Państwo co kilka lat wprowadza programy, które mają pomóc w kupieniu nieruchomości. Codziennie mnóstwo osób stara się o swoje mieszkanie. Obecnie program Mieszkania dla Młodych przeznaczony jest wyłącznie dla ludzi mających zdolność kredytową. Niestety rząd nie pomógł większości.

Jakie elementy wyposażenie winy mieć popularne współcześnie inteligentne domy?

W danym czasie w każdym aspekcie życia się stawia na wygodę. Z tego powodu się tworzy mnóstwo użytecznych rzeczy, które pomagają w codziennych obowiązkach.

O ergonomii koniecznie trzeba pamiętać w szczególności przy wyposażaniu kuchni oraz łazienki. W danym czasie techniczne osiągnięcia pomagają multum uciążliwych prac zautomatyzować.

Intrygujący artykuł finansowy na rynku – mbiznes konto

Na rynku finansowym ciągle pojawiają się różnorodne nowe artykuły finansowe. Jednym z nich jest współczesne, pomysłowe mbiznes konto ofiarowane dla firm i przedsiębiorstw. Konta firmowe z reguły trochę odróżniają się od kont osobistych, albowiem są one dobrane do potrzeb działalności gospodarczych i firm.

Komfort i oszczędność miejsca, czyli funkcjonalne i stylowe schody strychowe

Zdarzają się momenty w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, ale także funkcjonalnością. Np. gdy w budynku ostatnia kondygnacja zaplanowana jest na przestrzeń użytkową, a nie chcemy zbytecznie przeznaczać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. Wówczas wyśmienitym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.