Przemysł wodny. Nowości w projektowaniu i konstruowaniu statków

Od wielu lat polska branża wodna rozwija się świetnie za sprawą opracowania programu sprawnego rozwoju nowego taboru śródlądowego oraz sfinansowania badań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów statków wycieczkowych i promów. Celem działań było poprawienie procedur ewakuacyjnych, jak również opracowanie szkiców bardziej trwałych statków pasażerskich.

żurawie budowlane Potain

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com

Przyszło trochę nowych rzeczy nie tylko w obszarze ogólnych projektów pojazdów wodnych oraz dobrych praktyk ich budowy, lecz również najnowszych technologii wykorzystywanych na statkach.

W pierwszej kolejności w perspektywach polepszających sytuację planowano zastosowanie najnowszych typów statków pasażerskich.

Czy szukasz teraz czegoś interesującego? Jeżeli tak, to zerknij na ofertę (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/stoly-warsztatowe/), która na pewno wyda się Tobie atrakcyjna. Dotyczy ona pokrewnej tematyki.

Początkowo brano pod uwagę cztery typy takich statków, jednak podczas przygotowania projektu postanowiono zmienić wytyczne konstrukcyjne. Zakwestionowano celowość budowania wielkiego statku, ponieważ uważano, że nie będzie on w pełni wykorzystany. Co więcej przy projektowaniu większego statku wyjaśniło się, że jego zanurzenie znacząco przekroczy dopuszczalne wymogi. Do zbudowania użyte zostały między innymi żurawie Potain – sprawdż żurawie Potain na dzwigmar.pl.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej pojemniki metalowe producent na ten wątek – informacje będą zapewne niesamowicie interesujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Same prace trwały dość długo, bo wprowadzono takie komponenty, jak zamknięcie silników z przekładniami, wykonanie nadbudówki, poprowadzenie elektryki i wyposażenie statku. Niektóre założenia spowodowały wyraźny wzrost wyceny, jaki nie był przewidziany w założonym budżecie.

Koniecznie trzeba wspomnieć, iż, działania skupione na doskonaleniu systemów bezpieczeństwa posunęły się tak daleko, że zostały stworzone projekty pokazujące, iż dzięki wykorzystaniu technologii bezprzewodowej można zlokalizować i śledzić ludzi na pokładzie statków. Zapewni to podstawowe dane o lokalizacji pasażerów gdyby nastała konieczność akcji ewakuacyjnej lub poszukiwawczej. Zrewolucjonizowało to zarządzanie kryzysowe i działania ewakuacyjne.

Budowa właściwie zaprojektowanych statków w dobrze wyposażonych stoczniach z wykorzystaniem solidnych i pewnych urządzeń jak żurawie Potain () czy inne podnośniki i zwiększenie bezpieczeństwa to kwestie szalenie istotne, bo wiele ludzi kieruje się kondycją statków i najświeższymi doniesieniami dotyczącymi katastrof na wodzie.

, ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.