Podziemne zbiorniki na ścieki

Zarówno w gospodarstwie rolnym jak również zwykłym domu w miejscu, w którym nie ma dostępu do kanalizacji instalacja zbiorników czy to na ścieki czy też na wodę deszczową jest zabiegiem niezbędnym. Pytanie co jest ważne przy wyborze tego rodzaju zbiornika, gdzie go umiejscowić w gospodarstwie i czy niezbędne jest instalowanie osobnego zbiornika na deszczówkę? Odpowiedzi między innymi na te pytania odnajdziecie Państwo w poniższym tekście.

Zbiorniki na deszczówkę

Ogród na wsi

Autor: Sideshow Bruce
Źródło: http://www.flickr.com

Opady charakteryzują się tym, iż występują ze zmiennym nasileniem i trudno z góry przewidzieć w jakich miesiącach wystąpi susza, a w których ulewy. Biorąc pod uwagę tylko okres maj-wrzesień, średnia miesięczna ilość opadów w tym czasie wynosi 50-70 mm zależnie od regionu. Odpowiada to średnio 60 litrom wody na metr kwadratowy, jednak trzeba pamiętać, że taki napływ może nastąpić jednorazowo przy silnej ulewie bądź też rozłoży się równomiernie na kilka dni w danym miesiącu. Przyjmując taki opad, ilość deszczówki możliwa do odprowadzenia z dachu o powierzchni ok. 200 m2 to mniej-więcej 12 m3.

Wybudowanie tak dużego zbiornika na deszczówkę to znaczny koszt i z tego powodu zazwyczaj nie instaluje się większych niż 3-4 m3, zwłaszcza że intensywne opady mogą zdarzać się nieczęsto (link do źródła). W gospodarstwie rolnym można wybudować większy zbiornik (rekomendujemy ofertę na zbiorniki procesowe) ponieważ ilość potrzebnej wody jest znacznie większa w związku z czym inwestycja szybciej się zwróci.

Bezodpływowe zbiorniki na ścieki

Zbiorniki bezodpływowe, często zwane szambem, służą do przechowywania ścieków do czasu ich wywiezienia do najbliższej oczyszczalni. Jest to jedyne możliwe rozwiązanie tematu ścieków na terenach, z których nawet po oczyszczeniu nie wolno ich odprowadzać ani do gleby, ani do wód powierzchniowych lub też rowów melioracyjnych. Zbiorniki na szambo można zakupić gotowe lub zbudować je osobiście.tu włącznik światła szklany włącznik światła szklanyStanowczo polecany jest ten pierwszy wariant, bo chociaż bardziej kosztowny, to daje nam pewność, że szambo będzie szczelne i nie będziemy zanieczyszczać wody i gruntów na własnej działce. Zwykle instalowane są zbiorniki zrobione z tworzyw sztucznych lub żelbetu. Ze względów higienicznych zawartość zbiorników na ścieki powinna być usuwana raz na 10-14 dni, z tego względu pojemność zbiornika powinna wynosić 8-10 m³.

Gdzie szukać korzystnych ofert?

Nabywając zbiornik najwygodniej jest skorzystać z Internetu. Znajdziemy tam najkorzystniejsze cenowo oferty producentów różnego rodzaju zbiorników. Wszystko, co musimy zrobić, to wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, bądź wejść np. na i już w kilka sekund będziemy mogli przeglądać dostępne oferty.

Related posts

Latest posts

Osłaniamy okna

Własny kąt to własna ostoja służąca do zrelaksowania się. To miejsce, do którego podążamy po trudnym dniu w pracy, aby w końcu odpocząć i nacieszyć się z możliwości swobodnego poruszania się po domu. Kiedy chcemy się odizolować od całego świata, zazwyczaj używamy zasłon. Nie tak dawno temu w każdym polskim oknie mogliśmy zobaczyć jak powiewała śnieżnobiała firaneczka lub pstrokata zasłona. Po tym mogliśmy poznać, że ten dom ma właścicieli, którzy o niego dbają.

Jak dbać o funkcjonalne wyposażenie swojej kuchni? Warto brać pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność oraz użyteczność sprzętu AGD

Prawdopodobnie żaden człowiek dorosły nie ma wątpliwości co do tego, że jego mieszkanie jest dość ważną kwestią w życiu. Jest to całkiem logiczne i zrozumiałe, ponieważ w naszych „czterech kątach” spędzamy przeważającą większość czasu, szczególnie tego wolnego. W związku z tym dość łatwo przywiązujemy się do domowych wnętrz. To właśnie w naszym domu przeżywamy najważniejsze chwile w swoim życiu, tutaj spędzamy czas ze swoimi najbliższymi, wychowujemy dzieci, jak również obchodzimy urodziny i inne okazje. W takiej sytuacji, nic dziwnego, że tak wiele osób wydaje sporą ilość środków finansowych na zakup niezbędnych elementów wyposażenia wnętrz, które nie tylko odpowiednio się prezentują, utrzymując wysokie walory wizualne i estetyczne, ale również są funkcjonalne, dzięki czemu nasze codzienne życie jest znacznie prostsze i bardziej efektywne.

Palenisko w eleganckim domu

Kominek w domu pragnie posiadać coraz więcej osób. Paleniska nie mieszczą się już jedynie w domach jednorodzinnych. W tym momencie paleniska coraz częściej montowane są w mieszkaniach w formie kolejnego źródła ciepła oraz jako element dekoracyjny.

Rozległe wykorzystanie otoczaków w aranżacji domu, ogrodu i mieszkania

Otoczaki znajdują dzisiaj niezmiernie ogromne zastosowanie, wolno je swobodnie zastosować w ogrodzie, domu bądź mieszkaniu, są także używane jako bruk. Otoczaki są to kamienie naturalne, jakie powstają przy pomocy wody. Są to elementy skał bądź też minerału, które są zaokrąglane i wygładzane podczas transportu właśnie przez wodę. Otoczaki mają przeróżne barwy, kształty oraz rozmiary.

Jak znaleźć dobre listwy do podłogi, które dobrze wyglądają i spełniają swoje funkcje

Podczas wykańczania mieszkania, jednym z ważniejszych elementów jest podłoga. Jeżeli zdecydowaliśmy się na przykład na panele, niezbędne jest także zamontowanie odpowiednich listew przy podłodze. Listwy przypodłogowe nie tylko są bardzo istotne ze względów estetycznych, ale również mogą spełnić inne funkcje. Możemy na przykład schować za nimi różne przewody elektryczne, które trzeba poprowadzić przez cały pokój.

Współcześnie trendy w urządzaniu mieszkań

Aranżowanie mieszkania oraz domu wymaga ogromnego nakładu pracy oraz pieniędzy. Z reguły oznacza także korzystanie z licznych inspiracji, dzięki którym liczymy na odszukanie satysfakcjonującego pomysłu jeśli chodzi o własne wnętrza.