Podziemne zbiorniki na ścieki

Zarówno w gospodarstwie rolnym jak również zwykłym domu w miejscu, w którym nie ma dostępu do kanalizacji instalacja zbiorników czy to na ścieki czy też na wodę deszczową jest zabiegiem niezbędnym. Pytanie co jest ważne przy wyborze tego rodzaju zbiornika, gdzie go umiejscowić w gospodarstwie i czy niezbędne jest instalowanie osobnego zbiornika na deszczówkę? Odpowiedzi między innymi na te pytania odnajdziecie Państwo w poniższym tekście.

Zbiorniki na deszczówkę

Ogród na wsi

Autor: Sideshow Bruce
Źródło: http://www.flickr.com

Opady charakteryzują się tym, iż występują ze zmiennym nasileniem i trudno z góry przewidzieć w jakich miesiącach wystąpi susza, a w których ulewy. Biorąc pod uwagę tylko okres maj-wrzesień, średnia miesięczna ilość opadów w tym czasie wynosi 50-70 mm zależnie od regionu. Odpowiada to średnio 60 litrom wody na metr kwadratowy, jednak trzeba pamiętać, że taki napływ może nastąpić jednorazowo przy silnej ulewie bądź też rozłoży się równomiernie na kilka dni w danym miesiącu. Przyjmując taki opad, ilość deszczówki możliwa do odprowadzenia z dachu o powierzchni ok. 200 m2 to mniej-więcej 12 m3.

Wybudowanie tak dużego zbiornika na deszczówkę to znaczny koszt i z tego powodu zazwyczaj nie instaluje się większych niż 3-4 m3, zwłaszcza że intensywne opady mogą zdarzać się nieczęsto (link do źródła). W gospodarstwie rolnym można wybudować większy zbiornik (rekomendujemy ofertę na zbiorniki procesowe) ponieważ ilość potrzebnej wody jest znacznie większa w związku z czym inwestycja szybciej się zwróci.

Bezodpływowe zbiorniki na ścieki

Zbiorniki bezodpływowe, często zwane szambem, służą do przechowywania ścieków do czasu ich wywiezienia do najbliższej oczyszczalni. Jest to jedyne możliwe rozwiązanie tematu ścieków na terenach, z których nawet po oczyszczeniu nie wolno ich odprowadzać ani do gleby, ani do wód powierzchniowych lub też rowów melioracyjnych. Zbiorniki na szambo można zakupić gotowe lub zbudować je osobiście.tu włącznik światła szklany włącznik światła szklanyStanowczo polecany jest ten pierwszy wariant, bo chociaż bardziej kosztowny, to daje nam pewność, że szambo będzie szczelne i nie będziemy zanieczyszczać wody i gruntów na własnej działce. Zwykle instalowane są zbiorniki zrobione z tworzyw sztucznych lub żelbetu. Ze względów higienicznych zawartość zbiorników na ścieki powinna być usuwana raz na 10-14 dni, z tego względu pojemność zbiornika powinna wynosić 8-10 m³.

Gdzie szukać korzystnych ofert?

Nabywając zbiornik najwygodniej jest skorzystać z Internetu. Znajdziemy tam najkorzystniejsze cenowo oferty producentów różnego rodzaju zbiorników. Wszystko, co musimy zrobić, to wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, bądź wejść np. na i już w kilka sekund będziemy mogli przeglądać dostępne oferty.

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.