Po co anoduje się metal?

Anodowanie jest to proces przeprowadzany w celu wytworzenie na powierzchni metalu warstwy tlenku, jaka skutecznie ochrania aluminium przed niekorzystnymi wpływami atmosferycznymi.
Warstewka tlenku aluminium ma niezwykle dużą odporność na tarcie.

anodowanie śląskie

Autor: Barbara Ann Spengler
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu materiały anodowane wspaniale nadadzą się do części maszyn będących w ruchu lub pracujących. Oprócz przytoczonych tutaj zalet możemy dodać, iż koszt anodowania jest mniejszy niż koszty malowania proszkowego. Warstwa anodowana jest nietrująca i stabilna chemicznie. Trwałość na temperaturę anodowej powłoki jest taka sama jak metalu chronionego, w wypadku aluminium jest to punkt topnienia aluminium. Żadna farba nie posiada takowych właściwości temperaturowych. Jeżeli warstwa jest malowana, wtenczas kolor utrzymuje się przez dużo lat, nie tracąc nic przy tym na barwie ani również nie pokrywa się plamami. Trzeba zaznaczyć, iż powłoka anodowana będzie wytrzymała na promieniowanie słoneczne. Pod wpływem promieniowania słonecznego odcień powłoki anodowanej nie blaknie.
stropy

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com
Powłoka anodowana nie dosyć iż chroni metal przed wpływami zewnętrznych czynników, to jeszcze kiedy jest barwiona, posiada piękny, trwały a także jednostajny metaliczny odcień. Jest to nieoceniona cecha szczególnie istotna przy budowie fragmentów zewnętrznych konstrukcji, jak lady sklepowe czy też drzwi (producent drzwi przeciwpożarowych) wystawowe.

Nie zwlekaj, gdyż jesteśmy na stronie dla Ciebie. Opracowaliśmy bardzo ciekawe posty. Chcesz się z nimi zapoznać? Zachęcamy do kolejnej witryny.

Produkcja przemysłowa już od kilkudziesięciu lat z sukcesem stosuje powłoki anodowane, gdyż mają swoje niezaprzeczalne atuty. Anodowanie w użyciach przemysłowych to aktualnie standard.

Stąd anodowane profile są wykorzystywane w przemyśle lotniczym, robi się z nich ścianki działowe itd. Wpisując w wyszukiwarkę frazę: anodowanie śląskie, bez kłopotu odnajdziesz szukane firmy w twoim sąsiedztwie.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem prawdziwego mężczyzny jest spłodzić potomka, posadzić drzewo i wybudować własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na takie wyjście, wybierają oni dużo wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w bloku wielorodzinnym.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.