Planujesz rodzinę? Pomyśl o kupnie mieszkania na własność!

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób posiadających jako tako unormowaną sytuację gospodarczą, planuje zakup własnego lokum, aby nie opłacać wygórowanych czynszów dla osób prywatnych. Poza tym na mieszkanie socjalne większość rodzin nie ma szans.

Niestety, ceny lokali są dość spore, większość z nas musi dostać na nie pożyczkę. Jak zacząć próby się o własny dom? Gdzie słuszniej kupować? Budowane są nowe mieszkania w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, ale czy nie słuszniej wytypować skromniejsze miasto?

Zasadniczą kwestią o którą należy zadbać jest wystarczający status finansowy, im większy zarobek będziemy posiadali wspólnie z małżonkiem tym korzystniej nasza sytuacja będzie widziana w banku. Poza tym, sprawunku słuszniej dokonać przed narodzinami pociech, bowiem zaniżą nam one sytuacje kredytową. Dodatkowo, wszelkie nasze miesięczne dochody powinny być legalnie udokumentowane, na przykład jeśli mamy własną działalność i zaniżamy jej przychody w celu płacenia niższych podatków, to najprawdopodobniej nie uzyskamy kredytu od banku.

Nim wyłączysz swój komputer, zobacz jeszcze jedną wiadomość, gdyż naprawdę zalecam te informacje, dlatego że zawiera ono niesamowicie przydatne informacje.

Dodatkowym wymaganiem od kilku lat jest posiadanie wkładu pieniężnego, minimalnie 10% wartości kredytu. Dlatego jeżeli marzą nam się nowe mieszkania w Poznaniu, trzeba zacisnąć pasa. Pamiętajmy jedynie, że ceny w starej kamienicy są o wiele skromniejsze, lokale te zazwyczaj mają lepszą lokalizację, bliżej starego miasta.

Współczesne mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Oczywiście miastem, w którym zdecydujemy się zakupić mieszkanie, będzie to w którym pracujemy. Jednak jeśli dopiero co planujemy rodzinę, szukamy pracy w dobrym zawodzie i w przyszłości mamy zamiar zakupić lokum, dobrze wybrać skromniejsze miasto. W zależności od profesji, zarobki wcale nie są tam mniejsze, a opłaty za metr kwadratowy są o wiele mniejsze, np, nowe mieszkania w Poznaniu są dwukrotnie droższe niż w Ostrowie Wielkopolskim. Wiele ogłoszeń znajdziesz pod linkiem .

Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://cosmohomes.es/?idio=17) dotyczących analizowanej w tym materiale treści. Otrzymasz wtedy szerszą wiedzę.

Z tego powodu czasem warto to przemyśleć, gdyż wiele osób, które wyjechało do większego miasta na studia, powraca w rodzinne strony i zakłada rodzinę. Może prowincja jest mniej rozrywkowym miejscem, jednak posiadający dzieci i tak zbyt wiele nie udzielamy się towarzysko, a znajomych znajdziemy wszędzie, byleby tylko była praca.

Nabycie lokalu to nie jest rurka z kremem. Należy zdecydować na początku, czy wolimy nowe mieszkania w Poznaniu, czy wiekowe w lubelskiej kamienicy? Musimy mieć znaczny dochód, jednak jeżeli wybierzemy mniej kosztowną alternatywę, automatycznie kredytodawca będzie mniej od nas oczekiwał.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.