O czym pamiętać, gdy odbieramy mieszkanie? Co jest najbardziej istotne, czego nie można przeoczyć?

Nareszcie zdecydowałeś się na zakup swojego lokum i uiściłeś należną kwotę, ale to nie koniec formalności. W dalszej kolejności czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera lub spółdzielni, zapłata dla notariusza za przygotowanie aktu i należne podatki dla Urzędu Skarbowego. W jaki sposób to wszystko zorganizować?

odbiór mieszkania od dewelopera

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wiedz o tym, że najważniejsze jest, żeby nic nie wykonywać w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie pozwalaj się pospieszać, czy to deweloperowi albo spółdzielni.

Czy musisz wyszukać podobny post? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odnośnik i zerknij na stronę, która niewątpliwe też przypadnie Ci do gustu!

Na odebranie umów się, gdy jest jeszcze jasno. To istotne, ponieważ w budynku z pewnością jeszcze nie ma podłączonego światła, a jeśli jest to przy sztucznym oświetleniu gorzej widać. Tak z pewnością nie dostrzeżesz na przykład nierównych tynków oraz podłóg. Pamiętaj, iż odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest bardzo ważny, warto więc zatrudnić do tego celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda – idź na tutaj.jeżeli natomiast chcesz samemu odebrać swoje lokum dobrze jest wiedzieć o paru ważnych rzeczach.

Zabierz ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę przynajmniej metrową jak i stalowy kątownik, taki, za pomocą którego upewnisz się czy wszystkie kąty w domu maja 90 stopni. Rzecz jasna, zabierz także ze sobą projekt mieszkania oraz umowę. Na twoim projekcie znajduje się plan wszystkich instalacji. Dzięki temu zobaczysz, w jakim miejscu powinny się znajdować gniazdka elektryczne, a w jakim miejscu będą podłączenia pod wannę czy sedes. Umowa będzie dla ciebie przydatna, by sprawdzić czy wykonawca do budowy

mieszkanie

Autor: Jeremy T. Hetzel
Źródło: http://www.flickr.com

zastosował takie materiały, jakie były w kontrakcie, na przykład czy zamontowano zgodnie z umowa dane komponenty. Nieważne, czy odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim czy do zamieszkania zawsze mierz dokładnie, czy mieszkanie posiada taką powierzchnię, która jest zapisana w umowie przedwstępnej lub docelowej(polecana firma z Warszawy). Obowiązkowo obejrzyj ściany.

Muszą oczywiście być proste, zaś na tynku nie może być widać jakichś nierównych powierzchni ani bąbli powietrza. Sprawdź podłogę. Musi być równa i pozioma. W pomieszczeniach i kuchni musi się znaleźć przy ścianie mała szczelina. Jest to dylatacja, która umożliwia swobodnie “pracować” podłodze. Powinieneś sprawdzić okna i drzwi (drzwi szklane wrocław) na balkon. Powinny się łatwo, bezproblemowo zamykać. Nie mogą ocierać o ościeżnice, muszą ruszać się płynnie. Szyby nie mogą być zarysowane ani pęknięte.

, ,

Related posts

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.