O czym pamiętać, gdy odbieramy mieszkanie? Co jest najbardziej istotne, czego nie można przeoczyć?

Nareszcie zdecydowałeś się na zakup swojego lokum i uiściłeś należną kwotę, ale to nie koniec formalności. W dalszej kolejności czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera lub spółdzielni, zapłata dla notariusza za przygotowanie aktu i należne podatki dla Urzędu Skarbowego. W jaki sposób to wszystko zorganizować?

odbiór mieszkania od dewelopera

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wiedz o tym, że najważniejsze jest, żeby nic nie wykonywać w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie pozwalaj się pospieszać, czy to deweloperowi albo spółdzielni.

Czy musisz wyszukać podobny post? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odnośnik i zerknij na stronę, która niewątpliwe też przypadnie Ci do gustu!

Na odebranie umów się, gdy jest jeszcze jasno. To istotne, ponieważ w budynku z pewnością jeszcze nie ma podłączonego światła, a jeśli jest to przy sztucznym oświetleniu gorzej widać. Tak z pewnością nie dostrzeżesz na przykład nierównych tynków oraz podłóg. Pamiętaj, iż odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest bardzo ważny, warto więc zatrudnić do tego celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda – idź na tutaj.jeżeli natomiast chcesz samemu odebrać swoje lokum dobrze jest wiedzieć o paru ważnych rzeczach.

Zabierz ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę przynajmniej metrową jak i stalowy kątownik, taki, za pomocą którego upewnisz się czy wszystkie kąty w domu maja 90 stopni. Rzecz jasna, zabierz także ze sobą projekt mieszkania oraz umowę. Na twoim projekcie znajduje się plan wszystkich instalacji. Dzięki temu zobaczysz, w jakim miejscu powinny się znajdować gniazdka elektryczne, a w jakim miejscu będą podłączenia pod wannę czy sedes. Umowa będzie dla ciebie przydatna, by sprawdzić czy wykonawca do budowy

mieszkanie

Autor: Jeremy T. Hetzel
Źródło: http://www.flickr.com

zastosował takie materiały, jakie były w kontrakcie, na przykład czy zamontowano zgodnie z umowa dane komponenty. Nieważne, czy odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim czy do zamieszkania zawsze mierz dokładnie, czy mieszkanie posiada taką powierzchnię, która jest zapisana w umowie przedwstępnej lub docelowej(polecana firma z Warszawy). Obowiązkowo obejrzyj ściany.

Muszą oczywiście być proste, zaś na tynku nie może być widać jakichś nierównych powierzchni ani bąbli powietrza. Sprawdź podłogę. Musi być równa i pozioma. W pomieszczeniach i kuchni musi się znaleźć przy ścianie mała szczelina. Jest to dylatacja, która umożliwia swobodnie “pracować” podłodze. Powinieneś sprawdzić okna i drzwi (drzwi szklane wrocław) na balkon. Powinny się łatwo, bezproblemowo zamykać. Nie mogą ocierać o ościeżnice, muszą ruszać się płynnie. Szyby nie mogą być zarysowane ani pęknięte.

, ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.