Nowelizacja prawa budowlanego w 2015 roku – przydatne reguły budowlane

W roku 2015, zaś dokładniej 16 marca została zatwierdzona nowelizacja prawa budowlanego, jaka prognozuje rozmaite liczne uproszczenia w prawie budowlanym. Odmiany te wstąpią w życie 28 czerwca obowiązującego roku.

prawnik w pracy

Autor: Svensk Handel
Źródło: http://www.flickr.com

Zapoznając się z nowiuteńkimi normami budowlanymi zdołamy w szczególności znaleźć informacje o tym, że na skutek nowelizacji prawa budowlanego pozostały zniesione przeróżne wymogi, takie jak choćby warunek zdobycia zezwolenia na budowę i rekonstrukcję domu jednorodzinnego, jaki mieści się w całości na działce, na której pozostał zaprojektowany; na domiar tego usunięto także wymóg pozyskania pozwoleń na budowę niektórych obiektów, do jakich przylegają między innymi garaże, przydomowe ganki, różne budynki gospodarcze albo też altany, jakie posiadają całkowitą powierzchnię zabudowy nieprzekraczającą 30 metrów kwadratowych. Sprawdź więcej: .

Nowe normy budowlane umożliwią też zapoczątkowywanie budowy na podstawie decyzji w zastępstwie na podstawie decyzji ostatecznej. Mało tego zostają również uproszczone rozliczne formalności, które dotyczą projektów budowlanych, między innymi pozostał zniesiony termin na poinformowanie odpowiedniego organu o terminie rozpoczęcia budowy, dla jakich do tej pory żądane było zezwolenie na budowę, zgłoszenie przebudowy obiektu czy też budowy. Najnowsze zmiany: nowela prawa budowlanego.

Na dodatek wprowadzona również została intrygująca zmiana odnośnie obiektów budowlanych, które zostały wzniesione niezgodnie z prawem.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym zgłębieniu analizowanego tu wpisu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (www.nawadnianie.pl/), która również z pewnością przykuje Twoją uwagę.

Dzięki nowelizacji prawa budowlanego możliwe będzie wystąpienie z wnioskiem o rozłożenie sankcji karnej na raty lub nawet o umorzenie kary za samowolne wzniesienie budowli.

Paragraf

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Oczywiście to tylko parę przemian w prawie budowlanym, jakie już za jakiś okres wejdą w życie. Bezsprzecznie te nowe normy budowlane okażą się ogromnie wartościowe dla osób planujących budowę lub przebudowę różnorodnego rodzaju obiektów.

Poświęć chwilę i sprawdź tu schody drewniane okrągłe analogiczne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)

Warto zapoznać się także z pozostałymi zmianami oraz ułatwieniami, z których będziemy mogli począć korzystać w czerwcu 2015 roku.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Wrocław – dobre miejsce na biuro firmy

Każda większa działalność gospodarcza musi posiadać biuro, to niepodlegający dyskusji fakt. To jasne, że żaden biznesmen nie zainteresuje się przedsiębiorstwem, które przyjmuje ludzi w kawiarni. Porządne biuro w dobrej lokalizacji to teraz niebagatelny koszt, więc najlepszym rozwiązaniem staje się znalezienie biura do wynajęcia.

Jakim sposobem przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania?

Znacząca część z nas pragnie posiadać własne mieszkanie. Jest to bowiem nasza normalna kolej rzeczy, jaka ma miejsce wspólnie z naszym dojrzewaniem oraz stawaniem się coraz w wyższym stopniu niezależnymi. W dniu dzisiejszym sposobności otrzymania pierwszego mieszkania są niezmiernie duże, dlatego też bez kłopotu musimy odnaleźć coś dla siebie. Niemniej jednak w wielu przypadkach nie wiemy, które sposoby najlepiej wykorzystać, aby w niedługim czasie stać się posiadaczami użytecznego mieszkania.

Na co należy zwrócić uwagę przy kupnie nowego mieszkania w Warszawie?

Obecnie osoby poszukujące swojego mieszkania zwracają uwagę już nie tylko na koszty. Nabywcy mieszkań zanim podejmą decyzję rozpatrują różnorodne możliwości na rynku. Interesujące klientów nowe mieszkania Warszawa Bielany muszą posiadać zatem zdecydowanie więcej atutów niż tylko niewielka cena. Dzieje się tak głównie przez wzgląd na fakt, iż współcześnie nowych mieszkań na rynku gwarantowanych przez deweloperów jest bardzo dużo, a dodatkowo ich ceny spadają, co daje klientom o wiele większe możliwości w kwestii odnalezienia swojego własnego idealnego mieszkania.

Zamieszkaj we Wrocławiu

Aktualna tendencja na rynku nieruchomości jest niezwykle opłacalna dla klientów, w związku z tym warto teraz sprawić sobie własne mieszkanie. Wartości lokali w stolicy Dolnego Śląska kurczą się w podobnym tempie, jak w reszcie Polski, co powinno cię zachęcić mieszkania we Wrocławiu. W tym treściwym artykule zaprezentuję parę spraw, na które powinieneś koniecznie uważać. Wrocław ma wiele plusów, nęcących do osiedlenia tutaj, ale ma także parę wad.

Zmieniamy miejsce zamieszkania

Pomimo wygórowanych cen Warszawa nadal jest celem emigracji Polaków po studiach. Warszawa nadal mocno wyróżnia się od pozostałych miast naszego kraju (oczywiście, w dobrym tego słowa znaczeniu!) pod względem zarobków i możliwości rozwoju osobistego. Siedziby wielkich firm daje bardzo wiele miejsc pewnej pracy, dla ludzi zarówno z branży informatycznej, a także i dla tych z wykształceniem mniej technicznym - np. Księgowych czy ekonomistów.