Nowe metody w oznakowaniu jezdni. Aktywne przejścia dla pieszych – na jakiej zasadzie to działa?

Podzielone są opinie w tym temacie, czy miasta i ich zagospodarowanie terenu będą coraz bardziej przyjazne dla kierowców i tych poruszających się na dwóch nogach czy wręcz przeciwnie

. Od pewnego momentu można zaobserwować ruchy na jezdniach, ale nie wszyscy wiedzą, co się zmienia.
podłoga

Autor: Matt Wade
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu miastach powstają aktywne przejścia dla pieszych. Chcesz więcej informacji o aktywnych przejściach dla pieszych?. Każde z przejść zostało wyposażone w specjalne oświetlenie, które zapala się, kiedy pieszy podchodzi do zebry lub pojawia się w jego bezpośredniej okolicy (system nie chodzi nieustannie tylko wtedy, gdy jest potrzebny), maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania i nieustannie świecące kocie oczka na drodze.

Prezentowany tekst kompletnie Cię pochłonął? Jeśli tak, to zafascynuje Cię także oryginalna strona (http://www.bestem.com.pl/produkty/katowniki-tekturowe/), która zawiera podobne dane.

Ideą jest maksymalna ochrona przechodnia w momencie, kiedy znajduje się na pasach lub w bezpośredniej okolicy, lecz również uczulenie kierujących pojazdami na bardzo wrażliwe miejsca.

Aktywne przejścia dla pieszych to świetna alternatywa dla przejść wyposażonych w sygnalizację świetlną, ponieważ pracuje zgodnie z rzeczywistym ruchem, a światła działają cyklicznie i zwykle w szczytowych godzinach potrafią nieźle ten ruch zablokować albo faworyzują ruch samochodowy zmuszając pieszych do długiego oczekiwania na zmianę koloru światła. Zobacz ceny kocich oczek na drodze. Kocie oczka na drodze są idealnym rozwiązaniem w miejscach wymagających doświetlenia, często sprawiają one także, że kierowcy bardziej pilnują części jezdni, po której się poruszają

Układ miast ewoluuje, a działające konstrukcje są coraz bardziej dostosowane do tempa miasta.

Czy chcesz dowiedzieć się czegoś nowego na prezentowany temat? Jeśli tak, to idealnie, ponieważ ta polecana strona www z pewnością też Cię zainteresuje.

Widzimy się więcej terenów zielonych w miejskiej dżungli, ale także sporo ciekawych rozwiązań adresowanych do pieszych.

, , ,

Related posts

Latest posts

Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem prawdziwego mężczyzny jest spłodzić potomka, posadzić drzewo i wybudować własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na takie wyjście, wybierają oni dużo wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w bloku wielorodzinnym.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.