Nieużywany sprzęt elektroniczny oraz elektryczny – co powinno się z nim zrobić?

Elektrośmieci, czyli niesprawny już sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może trafiać do ogólnodostępnego pojemnika na śmieci. Utylizacja tego typu odpadów powinna być przeprowadzana w ściśle określony sposób. Co więc mają zrobić osoby, które chcą pozbyć się niesprawnej lodówki, zepsutych elektronicznych zabawek czy świetlówek, które się przepaliły?

W naszym kraju od 2005 roku wiążąca jest ustawa, która mówi, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny powinniśmy oddać do punktu skupu, w którym odbiera się tego typu odpady. Zebrany w skupie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafi następnie do firmy, w której przeprowadza się utylizację lub recykling – skorzystaj z promocji na odpad pvc: www.metal-plast.pl/oferta/skup-odpadow-pvc/ – tego rodzaju odpadów – utylizuj sprzęt AGD. Tego rodzaju odpady zawierają między innymi ołów, kadm i rtęć. Wymienione substancje są bardzo groźne, dlatego elektrośmieci nie mogą być wywożone na zwykłe wysypisko , na które trafia reszta śmieci. Warto jednak pamiętać, że mogą one zostać jeszcze raz wykorzystane, stąd zalecenie, by zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oddawany był we właściwe miejsce recyklingu bądź utylizacji.

sprzęt elektroniczny

Źródło: pixabay.com

Zużyte meble, sprzęt RTV i AGD, części od samochodu nie mogą trafiać na wysypisko śmieci. Gdzie jednak je wyrzucić? Kupując nową pralkę, nowy komputer lub nowe świetlówki, możemy zużyte oddać do sklepu lub punktu, w którym prowadzona jest ich naprawa. W zdecydowanej większości przypadków niektóre gminy raz w roku czy raz na sześć miesięcy ogłaszają zbiórki takiego niedziałającego już sprzętu RTV i AGD – dbaj o środowisko z firmą Utylnia. W ramach mających miejsce zbiórek można oddać także zużyte opony do samochodu lub motocykla i akumulatory. To wielkie ułatwienie dla mieszkańców, którym zależy na kondycji środowiska naturalnego.

Natomiast w innych gminach w punktach największego ruchu mieszkańców ustawiane są specjalne pojemniki, do których mieszkańcy mogą wrzucać niesprawne baterie i świetlówki. Wskazane działania mają przed sobą konkretny cel: dbałość o środowisko, w którym żyjemy. Wiedzieć warto, że za wyrzucanie elektrośmieci do tradycyjnych pojemników, w których gromadzimy odpady karane jest karą grzywny. Kara ta jest naprawdę dotkliwa, może wynosić nawet pięć tysięcy złotych. Nie opłaca się więc ich wyrzucać do zwykłych śmieci również ze względów finansowych. Taka grzywna może bowiem poważnie odbić się na kondycji naszego portfela.

, ,

Related posts

Drukarki, skanery i przeróżne urządzenia wielofunkcyjne marki Canon

Marka Canon to renomowana firma, która oferuje swoje wyposażenia na całym świecie. Instrumenty fotograficzne, Canon Drukarki i skanery - to ledwo początek przestronnej propozycji tej marki. Artykuły marki Canon doskonale nadają się do użytkowania w domu, oraz także w biurze oraz firmie. Wszelkie oferowane towary cechują się wysoką jakością, perfekcyjnym wykonaniem i funkcjonalnością, niewątpliwie sprawdzą się przez długi czas użytkowania.

Części do chłodziarek powinny okazać się być dobrze dobrane

Korzystając z przeróżnych sprzętów, musimy okazać się być przygotowani na to, że mają szansę się one popsuć. Wówczas konieczna będzie wymiana zniszczonych części, a zatem warto zaznaczyć, co możemy wymienić sami, a co potrzeba zawieźć do eksperta.
Nowy tablet z matrycą o 8”

Autor: GOCLEVER
Źródło: GOCLEVER

Części do zamrażarek występują w różnych cenach

Zanim wyrzucimy sprzęt, który nam się zepsuł, powinno się zobaczyć, czy od czasu do czasu lepiej nie wyjdzie zmienienie popsutej części.
Zasialcze

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Jakim sposobem zapewnić sprawnie działanie serwerowi?

Powszechnie wiadomo, że informatyka to jedna z najistotniejszych domen naszego życia codziennego. Jej dorobek jest przez nas użytkowany na niezmiernie rozległą skalę, dlatego że pozwala ona nam na pokaźne ułatwienie dużej ilości działań, jakie niegdyś zobowiązani byliśmy realizować ręcznie. Mowa w tej sytuacji zarówno o dokonywaniu zaawansowanych obliczeń, jak i samego faktu gromadzenia danych.

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od telewizora przestał działać? Nie złość się, wystarczy pójść do sklepu z częściami zamiennymi, by błyskawicznie rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, ty z kolei będziesz mógł ponownie cieszyć się oglądaniem najlepszych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich powodów?

Co robić, kiedy niespodziewanie popsuje się Tobie pralka?

Ogień, potop, porażenie elektrycznością. To wyłącznie parę z mnóstwa potencjalnych niebezpieczeństw, jakie potrafią spotkać Cię w domu. Ty jednak,
niejako dążąca do ognia ćma, nie tylko nadal używasz urządzeń, które
potrafią Ciebie przenieść na drugi świat, ale ponadto cyklicznie
kupujesz kolejne.
Z jakiego powodu to czynisz? To błahe.

Latest posts

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

Jeżeli znudziły się Wam gładkie ściany, wyszukane tynki a także tapety, fantastycznym pomysłem na odświeżenie wnętrza będzie kamień dekoracyjny. Jest on fantastyczną ozdobą nie tylko salonu, lecz także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko naśladuje naturalny, gdyż jeden i drugi oferuje nam niepowtarzalny wygląd naszego mieszkania lub domu.

Wsparcie ślusarza

Mocne drzwi i skomplikowane zamki to gwarancja spokoju. Wyprodukowane z dobrych surowców drzwi oraz patentowy zamek nie zawsze mogą zupełnie powstrzymać złodzieja, jednak potrafią zająć mu tak wiele czasu, by odstraszyć go. Trzeba nie zapominać, że montowanie drzwi i montaż zamków należy zlecić osobom kompetentnym.

Atrakcyjne ceny apartamentów w naszym kraju

Do zakupu apartamentu trzeba podejść nadzwyczaj kompleksowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Wskazane jest więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, który może pomóc wskazać wypróbowaną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Ofert szczególnie ciekawych stale przybywa, co cieszy klientów na rynku najbardziej. Niesamowite propozycje dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Tynk zewnętrzny a termoizolacyjny

Podczas budowania ścian koniecznie trzeba zatroszczyć się o niezwykle dużą liczbę kwestii. Należy do nich nie tylko miły wygląd czywłaściwe dopasowanie do otoczenia, ale głównie spełnianie dobrych warunków technicznych. Niesłychanie istotna jest dobra izolacja termiczna. Odpowiednie podejście do tych kwestii sprawia, że przebywanie w budynku staje się prawdziwą przyjemnością, pasuje do środowiska i przyniesie satysfakcję zarówno w gorące lato, jak i srogą zimę.