Najsprawniejsze murowanie, rewelacyjna metoda? Poznaj sposób, który zmienił sposób murowania, z jakiego konieczne trzeba skorzystać

W ostatnich latach w budownictwie zauważamy wiele ciekawych rozwiązań, takich jak na przykład murowanie na sucho. Jest to stosowanie pustaków na suchą zaprawę, umożliwia to skrócenie czasu murowania nawet o połowę, a jednocześnie bardzo ułatwia proces stawiania ścian. Najbardziej popularny sposób na tego typu budowanie to system Porotherm. Jak się zabrać do pracy i jak wykonać wstępne czynności?

budowanie

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza warstwa pustaków powinna być ułożona na dobrze wyrównanej warstwie zaprawy cementowo-wapiennej, jakiej grubość minimalna to 10 milimetrów. Najlepsze ułożenie zapewni łaty, niwelator i zestaw do wyrównywania.

Jeśli zafascynował Cię omawiany temat, to po przejściu do serwisu www (https://anotis.pl/blog/ogrodzenia-panelowe-lubelskie/) odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które na pewno okażą się warte zainteresowania.

Niezbędna jest też aluminiowa listwa – rekomendujemy sprawdzić: listwa podokienna – o długości minimalnej 2 metry. Niezwykle ważnym krokiem jest najlepsze wypoziomowanie fundamentów, czyli stropu, w takich miejscach, w których będziemy murować ściany. Warstwę zaprawy wyrównującej powinniśmy nałożyć po ułożeniu pasów izolacji przeciwwilgociowej w miejscach, w których zbudujemy ścianę.

sprawdzony system typu porotherm

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com

W okresie niwelacji powinniśmy wyznaczyć najwyższy punkt fundamentów. Zrobimy to za pomocą lasera. Tak określony punkt będzie naszym najważniejszym odniesienie w czasie stawiania pierwszej warstwy pustaków. Pierwsza warstwa pustaków musi być umieszczona bezpośrednio na równej warstwie zaprawy cementowo-wapiennej, natomiast murowanie ścian zewnętrznych powinniśmy zacząć od ułożenia pustaków narożnikowych. Dalsze pracę są dość proste, poszczególne pustaki pierwszej warstwy układamy po prostu wzdłuż sznura murarskiego. Później trzeba wyrównać w obu kierunkach za pomocą poziomnicy i młotka gumowego. Dokładane pustaki możemy wyrównywać swobodnie i bez problemu.

Miejmy na uwadze jednakowoż, by nie wciskać ich zbyt zdecydowanie w warstwę zaprawy. Prawda jest taka, że im bardziej prawidłowo i dokładnie wyrównana będzie najważniejsza, bo pierwsza warstwa pustaków, tym łatwiejsze będzie układanie kolejnych warstw. Jak widzimy, dobre murowanie metodą na sucho w systemie Porotherm jest bardzo łatwe, każdy sobie z nim poradzi. Nie potrzeba do tego znacznych umiejętności, niezbędne są po prostu precyzja i troszkę staranności. To bardzo ułatwia sprawę, możemy więc potwierdzić, iż murowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Każdy powinien wypróbować tę metodę, by się przekonać o wysokiej jakości i niezawodności.

Related posts

Latest posts

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

Jeżeli znudziły się Wam gładkie ściany, wyszukane tynki a także tapety, fantastycznym pomysłem na odświeżenie wnętrza będzie kamień dekoracyjny. Jest on fantastyczną ozdobą nie tylko salonu, lecz także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko naśladuje naturalny, gdyż jeden i drugi oferuje nam niepowtarzalny wygląd naszego mieszkania lub domu.

Wsparcie ślusarza

Mocne drzwi i skomplikowane zamki to gwarancja spokoju. Wyprodukowane z dobrych surowców drzwi oraz patentowy zamek nie zawsze mogą zupełnie powstrzymać złodzieja, jednak potrafią zająć mu tak wiele czasu, by odstraszyć go. Trzeba nie zapominać, że montowanie drzwi i montaż zamków należy zlecić osobom kompetentnym.

Atrakcyjne ceny apartamentów w naszym kraju

Do zakupu apartamentu trzeba podejść nadzwyczaj kompleksowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Wskazane jest więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, który może pomóc wskazać wypróbowaną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Ofert szczególnie ciekawych stale przybywa, co cieszy klientów na rynku najbardziej. Niesamowite propozycje dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Tynk zewnętrzny a termoizolacyjny

Podczas budowania ścian koniecznie trzeba zatroszczyć się o niezwykle dużą liczbę kwestii. Należy do nich nie tylko miły wygląd czywłaściwe dopasowanie do otoczenia, ale głównie spełnianie dobrych warunków technicznych. Niesłychanie istotna jest dobra izolacja termiczna. Odpowiednie podejście do tych kwestii sprawia, że przebywanie w budynku staje się prawdziwą przyjemnością, pasuje do środowiska i przyniesie satysfakcję zarówno w gorące lato, jak i srogą zimę.