Najsprawniejsze murowanie, rewelacyjna metoda? Poznaj sposób, który zmienił sposób murowania, z jakiego konieczne trzeba skorzystać

W ostatnich latach w budownictwie zauważamy wiele ciekawych rozwiązań, takich jak na przykład murowanie na sucho. Jest to stosowanie pustaków na suchą zaprawę, umożliwia to skrócenie czasu murowania nawet o połowę, a jednocześnie bardzo ułatwia proces stawiania ścian. Najbardziej popularny sposób na tego typu budowanie to system Porotherm. Jak się zabrać do pracy i jak wykonać wstępne czynności?

budowanie

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza warstwa pustaków powinna być ułożona na dobrze wyrównanej warstwie zaprawy cementowo-wapiennej, jakiej grubość minimalna to 10 milimetrów. Najlepsze ułożenie zapewni łaty, niwelator i zestaw do wyrównywania.

Jeśli zafascynował Cię omawiany temat, to po przejściu do serwisu www (https://anotis.pl/blog/ogrodzenia-panelowe-lubelskie/) odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które na pewno okażą się warte zainteresowania.

Niezbędna jest też aluminiowa listwa – rekomendujemy sprawdzić: listwa podokienna – o długości minimalnej 2 metry. Niezwykle ważnym krokiem jest najlepsze wypoziomowanie fundamentów, czyli stropu, w takich miejscach, w których będziemy murować ściany. Warstwę zaprawy wyrównującej powinniśmy nałożyć po ułożeniu pasów izolacji przeciwwilgociowej w miejscach, w których zbudujemy ścianę.

sprawdzony system typu porotherm

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com

W okresie niwelacji powinniśmy wyznaczyć najwyższy punkt fundamentów. Zrobimy to za pomocą lasera. Tak określony punkt będzie naszym najważniejszym odniesienie w czasie stawiania pierwszej warstwy pustaków. Pierwsza warstwa pustaków musi być umieszczona bezpośrednio na równej warstwie zaprawy cementowo-wapiennej, natomiast murowanie ścian zewnętrznych powinniśmy zacząć od ułożenia pustaków narożnikowych. Dalsze pracę są dość proste, poszczególne pustaki pierwszej warstwy układamy po prostu wzdłuż sznura murarskiego. Później trzeba wyrównać w obu kierunkach za pomocą poziomnicy i młotka gumowego. Dokładane pustaki możemy wyrównywać swobodnie i bez problemu.

Miejmy na uwadze jednakowoż, by nie wciskać ich zbyt zdecydowanie w warstwę zaprawy. Prawda jest taka, że im bardziej prawidłowo i dokładnie wyrównana będzie najważniejsza, bo pierwsza warstwa pustaków, tym łatwiejsze będzie układanie kolejnych warstw. Jak widzimy, dobre murowanie metodą na sucho w systemie Porotherm jest bardzo łatwe, każdy sobie z nim poradzi. Nie potrzeba do tego znacznych umiejętności, niezbędne są po prostu precyzja i troszkę staranności. To bardzo ułatwia sprawę, możemy więc potwierdzić, iż murowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Każdy powinien wypróbować tę metodę, by się przekonać o wysokiej jakości i niezawodności.

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.