Na co uważać przy wyborze dewelopera? Jakie dokumenty sprawdzić? Na co zwracać uwagę sprawdzając umowę?

Własne lokum to decyzja, nad jaką trzeba się dobrze zastanowić. Już samo zdecydowanie się na ten krok poprzedza długi czas rozmyślań czy będziemy w stanie taki plan sfinansować, czy aby na pewno chcielibyśmy osiedlić się właśnie w tym miejscu, a co dopiero następne decyzje. Bo tak naprawdę podjecie decyzji jaki rodzaj mieszkania wybrać, o jakim metrażu jak też w jakiej lokalizacji to tak samo istotne kwestie. Do tego dorzucić trzeba też wybranie firmy, jaka zbuduje to mieszkanie. No właśnie w jaki sposób wybrać pewnego dewelopera?

nowe mieszkanie

Osoby szukające dewelopera w większym mieście mają utrudnione zadanie gdyż wybór jest większy. Gdy kupujemy na przykład mieszkanie we Wrocławiu, to troszkę czasu minie nim sprawdzimy różne firmy. A trzeba zrobić to dobrze by mieć pewność, że mamy do czynienia z rzetelną firmą oraz nie zostaniemy oszukani np: zobacz ciekawe projekty. Chodzi tu o duże pieniądze dlatego też tym bardziej trzeba być czujnym.

Czyżby artykuły stworzone na tej witrynie beczki plastikowe 1000l całkowicie Cię uradowały? Sądzimy, że tak. Jednak, jeżeli pragniesz więcej, to kliknij tu.

Pierwszą rzeczą, jaką można zrobić to sprawdzić jakie dana firma posiada rekomendacje na przykład w Polskim Związku Firm Deweloperskich, natomiast to jeszcze nie jest wystarczającym by poczuć się pewnie. Dodatkową wiedzę warto zaczerpnąć z urzędu gminy jeśli chodzi o działalność gospodarczą, jak i z KRS, gdzie dowiemy się jak wygląda stan finansowy firmy. Czy nie ogłosiła upadłości, a może była prowadzona wobec niej egzekucja sądowa albo też firma ma opóźnienia z płaceniem podatków. Wszelkie informacje w tym zakresie powinny zostać przez nas przeanalizowane. Musimy również sprawdzić samą działkę, na jakiej postawiony będzie budynek mieszkalny. Trzeba poprosić firmę o aktualny odpis aktu z księgi wieczystej. Z tego dokumentu dowiemy się bardzo ważnych kwestii, a mianowicie czy to deweloper figuruje jako właściciel działki, czy te informacje, które podaje są zgodne z prawdą. Chodzi przede wszystkim o położenie i powierzchnię.

projekt mieszkania

Źródło: pixabay

Prócz tego kolejną ważną informacją jest to czy nie jest ona pod hipoteką. Trzeba dobrze przejrzeć warunki umowy. Zwrócić uwagę na czas to znaczy daty rozpoczęcia budowy jak i przekazania lokum kupującemu. Dobrze by daty były konkretne, a nie dotyczyły okresów typu drugi kwartał roku. Sprawdźmy jaka jest forma płatności. Idealnie by była to ratalna płatność, uzależniona od tego jak idą postępy w pracy. Ważne jest również czy cena podlega waloryzacji. Jak widać jest tego dużo, a to i tak tylko niezbędne minimum.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy inwestor zastępczy firma naszego opisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twoje niepewności.

Dlatego trzeba na sporo rzeczy zwrócić uwagę jak chcemy swoje mieszkanie.

, , ,

Related posts

Latest posts

Płytki wyborne do każdego rodzaju pomieszczenia w mieszkaniu

Jeżeli masz chęć wyselekcjonować do swojego mieszkania odpowiednie płytki musisz mieć na uwadze, iż współcześnie na rynku jest ogromny dobór, co sprawia, że często trudno zdecydować nam się na stosowny rodzaj glazury. Płytki różnią się od siebie formatem, formą, kolorem i strukturą, co sprawia, że do każdego miejsca należy wybrać ich odmienny rodzaj. Wszystkie płytki podłogowe muszą jednakże wyróżniać się odpornością na eksploatację, a także nie mogą bardzo łatwo się wycierać. Jeśli będą one odporne, wówczas to będą nam służyć przez wiele lat i nie będziemy musieć się kłopotać, iż przy najmniejszym uderzeniu ulegną one unicestwieniu.

Części zamienne do sprzętu AGD – piloty do tv różnorodnych marek

Mnóstwo z nas ma w swoim domu rozmaite sprzęty RTV i AGD, w większości domów znajduje się choćby telewizor. Telewizor jest niesłychanie użytecznym oraz niezmiernie praktycznym wyposażeniem, dzięki niemu mamy dojście do świeżych informacji z kraju oraz świata, możemy także oglądać swoje ukochane filmy, seriale, programy przyrodnicze bądź także muzyczne. Oglądanie telewizji zezwala nam się odprężyć czy zrelaksować, jest to także skuteczna i niesłychanie modna forma rozrywki.

Który typ drzwi warto wybrać do naszego domu?

Własny dom jednorodzinny to na pewno marzenie dużej części z nas. Jest to bowiem spełnienie naszych wszystkich oczekiwań co do posiadania kompletnej niezależności oraz autonomii w życiu. Jesteśmy zobowiązani jednakże odnotować, że jego zbudowanie jest zadaniem niebywale ciężkim. Z jednej strony naszym najogromniejszym kłopotem może okazać się zdobycie wystarczających środków pieniężnych na każde działania.

Palenie tytoniu i możliwe zamienniki

Obecnie zjawisko uzależnienia od wyrobów tytoniowych jest prawdziwym niebezpieczeństwem. W wielu grupach przykładowo zawodowych widać tendencję, że jest więcej osób palących niż niepalących. Jest to bardzo niepokojące gdy zwróci się uwagę na szkodliwość tego rodzaju środków.