Ładna strona internetowa czyli…?

Czy projektowanie stron internetowych to wciąż opłacalne zajęcie? Obecnie, kiedy w internecie jest mnóstwo bezpłatnych silników oraz grafik stron, gdy za niewielkie pieniądze można kupić niezbędne zdjęcie, kiedy tak naprawdę każdy sam ma możliwość, by zrobić swoją stronę internetową. Odpowiedź na tak postawione pytanie jest jedna – jasne, że tak.

Strona nie kończy się na grafice

strona internetowa

Źródło: http://www.sxc.hu/

Projektowanie stron internetowych to nie tylko wymyślenie układu grafiki i dopięcie jej do silnika. Mogłoby się zdawać, że przecież tak naprawdę nic ponad to nie ma tam do zaprojektowania. A to nieprawda. Każda dobra firma, trudniąca się projektowaniem stron rozpoczyna od badań. Zanim zaczniemy jakiekolwiek projektowanie elektroniki należy określić dla kogo strona będzie przeznaczona. Ważna jest płeć, wiek, czasem status materialny, czasem zawodowy. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju to strona.

Przede wszystkim użyteczność

Bardzo ważnym elementem jest użyteczność strony. Zwykle robi się na wstępie parę projektów, a następnie sprawdza na przedstawicielach grupy docelowej użyteczność strony. W zasadzie nie da się ustalić sztywnego wzoru. Każdy element dobrze jest jest sprawdzić robiąc badania, nawet fokusowe. Jeżeli chcemy żeby strona doskonale odpowiadała na potrzeby użytkowników, a przy tym spełniała nasze wymagania, należy zaangażować osobę zajmującą się growth hackingiem. Nazwa brzmi dość nieciekawie, ale to nic złego. Growth hacker ma za zadanie przy pomocy dokonywania drobnych zmian na stronie określić, który z wariantów sprawdza się najlepiej, który prowadzi do zwiększenia liczby odwiedzających, zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym itp.

Jeśli podsumujemy to wszystko, zdamy sobie sprawę, że tworzenie stron (co widać na stronie 404design.pl) wymaga poczucia estetyki, dużej wiedzy technicznej, znajomości najnowszych trendów i technologii a także wielu innych. Gdy więc podejmiemy decyzję o stworzeniu strony w internecie znajdźmy jak najlepszą firmę, której możemy zlecić zaprojektowanie jej. Pamiętajmy czego musimy wymagać. Strona nie składa się tylko z grafiki i silnika.

Na tej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, jednak koniecznie przeczytaj także pozostałe szczegóły w tekście (http://www.rfid.zone/oferta/). One również są bez wątpliwości godne uwagi.

To wiele dni pracy, które poprzedzają samo spięcie strony w całość.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.