Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Powinieneś pamiętać o istotnych kwestiach, szczególnie dotyczących odbioru lokalu

Planujesz kupić mieszkanie od dewelopera? Pamiętaj, by jeszcze przed podpisaniem stosownego aktu dokonać osobistego odbioru lokalu, by sprawdzić, czy jest wykończone zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. To niezwykle ważne, gdyż może to uchronić konsumenta przed przeprowadzeniem zbędnego remontu lub naprawy za własne pieniądze.

Odbiór mieszkania

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkanie do odbioru – odbiór od dewelopera

Miejmy na uwadze, iż już w pierwszej kolejności, czyli podczas podpisywania umowy deweloperskiej ustalić odbiór mieszkania. Gwarantuje to odpowiedni czas na faktyczne sprawdzenie mieszkania, jednocześnie pozwoli to na dochodzenie roszczeń w przypadku opóźnień ze strony dewelopera. Brak jest przepisów określających obowiązki dewelopera, nie jest więc określone, kiedy następuje odbiór mieszkania od dewelopera.

Kliknij ten link! To bez wątpliwości ta witryna (http://www.zstgroup.pl/), przeczytasz tam sporo ciekawych informacji! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

Dlatego sprawy te muszą zostać dokładnie zdefiniowane w umowie deweloperskiej.

Właściwie to oznacza, iż musi być sporządzone każde najbardziej istotne, najdrobniejsze ustalenie, jak i bardziej ważne typu odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Bardzo ważne jest, żeby w takiej umowie była informacja o ostatecznym terminie lokum gotowego do odbioru. Jeśli będzie jakieś opóźnienie warto to uwzględnić w umowie, to znaczy przykładowo określić karę umowną. Istotne jest również zdefiniowanie sposobu zawiadomienia nabywającego o tym, iż mieszkanie jest już gotowe do odbioru.

Mieszkanie od dewelopera a odbiór techniczny
Bardzo ważne jest, żeby zaznaczyć minimalny okres dla nabywcy na odbiór mieszkania, już od chwili dostania zawiadomienia od dewelopera. Jeżeli zapomnimy o tej kwestii to może się wydarzyć, że deweloper określi nabywającemu dosyć krótki czas na sprawdzenie mieszkania, więc w razie niedokonania odbioru lokalu określonym czasie, może uważać, iż nabywca zatwierdził lokal bez zastrzeżeń.

Najważniejsze, ażeby skrupulatnie określić standard wykończenia mieszkania. Dzięki temu łatwiej będzie dochodzić wszelakich rozszczeń, jakie mogą wynikać z wad mieszkania. Proponowane jest dokonywanie oględzin mieszkania w obecności osoby z doświadczeniem w branży budowlanej, czemu deweloper nie może się sprzeciwić. Zgodność standardu mieszkania z postanowieniami umowy stwierdza się w protokole odbioru.

Jest niezła witryna (http://dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/), na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Tym sposobem mamy gwarancje, że żadne nieprzyjemności nie będą nas dotyczyć, a to przecież bardzo istotne w takiej sytuacji. Więcej informacji: www

, ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.