Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Powinieneś pamiętać o istotnych kwestiach, szczególnie dotyczących odbioru lokalu

Planujesz kupić mieszkanie od dewelopera? Pamiętaj, by jeszcze przed podpisaniem stosownego aktu dokonać osobistego odbioru lokalu, by sprawdzić, czy jest wykończone zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. To niezwykle ważne, gdyż może to uchronić konsumenta przed przeprowadzeniem zbędnego remontu lub naprawy za własne pieniądze.

Odbiór mieszkania

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkanie do odbioru – odbiór od dewelopera

Miejmy na uwadze, iż już w pierwszej kolejności, czyli podczas podpisywania umowy deweloperskiej ustalić odbiór mieszkania. Gwarantuje to odpowiedni czas na faktyczne sprawdzenie mieszkania, jednocześnie pozwoli to na dochodzenie roszczeń w przypadku opóźnień ze strony dewelopera. Brak jest przepisów określających obowiązki dewelopera, nie jest więc określone, kiedy następuje odbiór mieszkania od dewelopera.

Kliknij ten link! To bez wątpliwości ta witryna (http://www.zstgroup.pl/), przeczytasz tam sporo ciekawych informacji! Zobaczysz, na pewno się nie zawiedziesz.

Dlatego sprawy te muszą zostać dokładnie zdefiniowane w umowie deweloperskiej.

Właściwie to oznacza, iż musi być sporządzone każde najbardziej istotne, najdrobniejsze ustalenie, jak i bardziej ważne typu odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Bardzo ważne jest, żeby w takiej umowie była informacja o ostatecznym terminie lokum gotowego do odbioru. Jeśli będzie jakieś opóźnienie warto to uwzględnić w umowie, to znaczy przykładowo określić karę umowną. Istotne jest również zdefiniowanie sposobu zawiadomienia nabywającego o tym, iż mieszkanie jest już gotowe do odbioru.

Mieszkanie od dewelopera a odbiór techniczny
Bardzo ważne jest, żeby zaznaczyć minimalny okres dla nabywcy na odbiór mieszkania, już od chwili dostania zawiadomienia od dewelopera. Jeżeli zapomnimy o tej kwestii to może się wydarzyć, że deweloper określi nabywającemu dosyć krótki czas na sprawdzenie mieszkania, więc w razie niedokonania odbioru lokalu określonym czasie, może uważać, iż nabywca zatwierdził lokal bez zastrzeżeń.

Najważniejsze, ażeby skrupulatnie określić standard wykończenia mieszkania. Dzięki temu łatwiej będzie dochodzić wszelakich rozszczeń, jakie mogą wynikać z wad mieszkania. Proponowane jest dokonywanie oględzin mieszkania w obecności osoby z doświadczeniem w branży budowlanej, czemu deweloper nie może się sprzeciwić. Zgodność standardu mieszkania z postanowieniami umowy stwierdza się w protokole odbioru.

Jest niezła witryna (http://dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/), na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Tym sposobem mamy gwarancje, że żadne nieprzyjemności nie będą nas dotyczyć, a to przecież bardzo istotne w takiej sytuacji. Więcej informacji: www

, ,

Related posts

Latest posts

Do jakich robót może zostać wykorzystany przecinak?

Każdy miłośnik majstrowania ma w warsztacie przeróżne przyrządy. Większość z nich jest przydatna w wypadku ochoty przeprowadzenia prac remontowo-budowlanych samodzielnie.
Przykładowo do skucia ścian czy materiałów budowlanych można posługiwać się przecinakiem.

Jakie drzwi zakupić?

Drzwi mogą się "wtopić" w wystrój mieszkania i stać się nieomalże niedostrzegalne, bądź stać się interesującym fragmentem aranżacji wnętrza.
Jeśli chodzi o drzwi nowoczesne, ich wybór jest obecnie tak ogromny, że bez większego kłopotu dopasujemy je do wystroju pomieszczenia jak też do naszego gustu.

Modne akcesoria dla każdego

Istnieje sporo osób, którzy interesują się technologicznymi ciekawostkami, oraz kochają współczesne gadżety. To oczywiście one, dopasowane do osobistych zamiłowań ułatwiają i uprzyjemniają nam życie na co dzień.

Jak wyselekcjonować doskonałego fotografa ślubnego ?

Fotografie ślubne są oglądane przez mnóstwo ludzi. Najważniejsze z nich to My - Młoda Para. Ten zwięzły tekst powstał, ażeby uprościć Wam wybór - bo wszystko co związane z tym dniem ma być idealne.
Fotograficzną usługę należy rozpatrywać w dwóch aspektach.

Telefony dla nestorów

Obsługa nowoczesnego telefonu osobie starszej z reguły sprawia sporo problemów.
Niewielkie klawisze nie pasują do nieefektywnych paluszków zaatakowanych reumatyzmem, natomiast niewielki ekran nie pozwala dostrzec tego, co się na nim odkrywa.