Kupno czy budowa domu?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z bardziej interesujących rozwiązań, nad którym warto się zastanowić może okazać się budowa własnego domu. Koszty, różnicowane przez lokalizację, mogą być mniejsze, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub kupno nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum większego miasta.

domy pasywne

Autor: www.schueco.pl
Niezwykle trudnym zadaniem wydaje się wyliczenie całkowitych kosztów budowy domu.

Ten wpis zawiera interesujące dane na opisywany temat – jeżeli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę akcesoria do ogrodzeń, która omawia zbliżone problemy.

Sprawę utrudnia fakt, że na realizację inwestycji wpływ ma wiele aspektów.

Nie wliczamy też oczywiście ceny kupna działki pod budowę, dlatego, że w tym aspekcie ceny uzależnione są od miejsca, które nas interesuje.

Koszty należy podzielić na cztery najważniejsze grupy. Pierwsza to stan zerowy, w skład którego wchodzą wszystkie roboty ziemne, fundamenty, ściany zlokalizowane poniżej linii gruntu, a także stropy nad podziemiem oraz schody i izolacje. Druga grupa to stan surowy otwarty, w skład którego zaliczają się ściany, stropy, wszelkie schody i podesty, ściany działowe , a także konstrukcja dachu wraz z podłożem i pokryciem. Trzecia grupa zawiera okna okna drewniane wrocław oraz drzwi. Czwartym, najdroższym etapem budowy domu są prace wykończeniowe. Są to wszelakie instalacje, tynki, posadzki i wykładziny oraz inne tego typu elementy..

Dom

Autor: Jens Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętać trzeba, że rozważając gotowe domy na sprzedaż, część z tych kosztów poniesiemy sami (chyba, że wybierzemy opcję „pod klucz”, która z pewnością będzie droższa).

Sporym ułatwieniem będą gotowe projekty domów, które często zawierają w sobie już oszacowane koszty budowy. Dzięki temu można się, mniej więcej, zorientować, ile będzie kosztował nasz dom. Warto zainteresować się gotowymi projektami m. in. właśnie z tego powodu. Średni koszt zakupu gotowego projektu waha się w okolicach 2000 zł. Są to jednak pieniądze prawidłowo wydane, ponieważ pozwalają nam na wybranie takiego projektu, który będzie przedstawiał nasz, wymarzony dom.

Jako że koszty zainwestowane w budowę domu są jednymi z najdroższych, jakie musimy ponieść w naszym życiu, warto się tym zainteresować, aby zdecydować się na taki dom, który będzie nam odpowiadał. Często jest tak, że mamy „w głowie” dany projekt, ale nie umiemy architektowi go wyjaśnić. W tym przypadku oglądanie gotowych szkiców domu może być bardzo pomocne. I tym samym da możliwość zachować sporą kwotę pieniędzy, którą trzeba by przeznaczyć na nabycie indywidualnego projektu.

Niezależnie od tego, jakim budżetem na budowę domu dysponujemy, musimy pamiętać o minusach, z których najczęściej najbardziej istotnym jest umiejscowienie budowy. Nie można zapominać, że aby mieszkać w wygodnym miejscu często trzeba jednak wybrać tańszą, gotową ofertę od firmy deweloperskiej, która nabywając większą działkę ma okazję zminimalizowania kosztów jednostkowych. Trzeba też wziąć pod uwagę wygodę jaką daje wykonanie wszelkich robót i załatwienie niezbędnych formalności, związanych z budową domu przez dewelopera. Pozostaje więc przeanalizować wszystkie plusy i minusy i wybrać odpowiadające nam rozwiązanie.

Jeśli budujesz dom dowiedz się więcej na ten temat na stronie Da-bud.pl.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Sposób na usunięcie usterki w naszym sprzęcie komputerowym

Niewiele osób może wyobrazić sobie współczesny świat bez komputerów. Są one wykorzystywane na szeroką skalę tak w domach, jak i w pracy przez duże rzesze ludzi. Państwa wysoko rozwinięte ozdnaczają się bardzo wysoką średnią umiejętnością posługiwania się komputerem z programowaniem włącznie. Już jakiś czas temu komputery stały się nieodzowną częścią ludzkiej egzystencji, a wiek osób wykorzystujących komputery jest coraz niższy. Ponadto w niektórych grupach ludzi blisko sto procent ludzi posiada własny komputer lub innego rodzaju urządzenie mobilne. Tego rodzaju grupą są na przykład studenci, mieszkający w akademiku, którzy zwykle posiadają laptopy, ze względu na ich dużą mobilność.

Sterownik de dietrich dopomoże nam zachować optymalną temperaturę

Coraz więcej przedmiotów jest skomputeryzowanych

Komputer kieruje tak wieloma sprzętami, z których codziennie wykorzystujemy, choć niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, że tak naprawdę ciężko byłoby dzisiaj bez niego żyć. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby docenić jego działania i wyszukiwać wszelkie sprzęty, które tu uważane okazują się być za idealne.

Najciekawsze propozycje pracy udostępniające znakomite wynagrodzenie

Nie da się ukryć, że dla wielu potencjalnych pracowników absolutnym priorytetem jest obowiązek odnalezienia posady z odpowiednio wysokim wynagrodzeniem. Kwestie finansowe są dość istotne, a w przypadku wybranych ofert jak najbardziej satysfakcjonujące. Warto zaznajomić się z propozycjami pracy, które pod tym względem są godne zainteresowania.