Klapy dymowe, systemy oddymiania – o czym dobrze pamiętać w mieszkaniu i budynku firmowym?

Nie raz, nie dwa było słychać jak na sygnale gnał w miejsce jakiegoś pożaru wóz strażacki. Niestety często takie wezwania nie mają dobrego zakończenia. Strażacy, zazwyczaj są w stanie ugasić ogień, jednak bywa, że są ofiary śmiertelne. Zajęcie strażaka jest ciężkie. Ludzie będący strażakami muszą być silni i mieć odwagę, ale muszą być również odpowiedzialni. Jednak nawet najlepiej wyszkoleni strażacy, nie mogą wiele zrobić, gdy wychodzi na to, że dom nie jest w jakikolwiek sposób zabezpieczony na wypadek pożaru.

klapy dymowe

Autor: Lena LeRay
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że budynki użyteczności publicznej sprawdza się patrząc na możliwości ochrony przeciwpożarowej. Bez zgody odpowiedniej instytucji budynki nie mogą zostać otwierane i nie zostaną udostępnione do wykorzystania. Poza tym ludzie mimo tego, że są po zajęciach z BHP to i tak w momencie zaprószenia ognia wpadają w panikę i część ludzi ginie albo jest poturbowanych właśnie przez ludzką histerię. Jednak bardzo istotne jest, żeby duże budynki były wyposażone w klapy dymowe, a na temat więcej tutaj – ciekawa strona.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem zapraszamy Cię – przeglądnij następną stronę i dokonaj oceny (http://wolplanposadzki.pl/naprawa-dachow-plaskich/) naszych prób. W przypadku pewnych niepewności – pisz!

Są one bardzo często instalowane na dachach, by temperatura wewnątrz budynku zmniejszyła się, ale też by można było ewakuować ludzi. Dzięki takim klapom zmniejsza się straty po wybuchu pożaru. Należy o nich pamiętać, gdy stawia się jakiś budynek.

czujnik dymu

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy dobrze wie w jaki sposób może skończyć się pożar.

Sprawdź więcej w tym artykule (http://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-legionow-13a) i poznaj omawiane zagadnienie także z innej perspektywy – one bez dwóch zdań również Cię zainteresują.

Niestety pożary są najczęściej spowodowane przez brak ludzkiej rozwagi. Jednak, by nie skupiać się jedynie na ludziach, którym jak wiemy zdarzają się pomyłki, dobrze pamiętać o urządzeniach przeciwpożarowych. Idealnym rozwiązaniem są systemy oddymiania, które pozwalają w szybki sposób pozbyć się dymu z domu, w którym doszło do zaprószenia ognia. tego typu systemy oddymiania są złożone z paru części, a najbardziej istotnym jest czujnik oddymiania jak i czujnik pożarowy. Nieco więcej w serwisie zobacz więcej na stronie.

Budynki z lokalami użyteczności publicznej są od razu w system oddymiania wyposażone, ale nasze domy, nie, a warto byłoby pamiętać o ochronie przeciwpożarowej. Szczególnie, jeśli w domu są dzieci. Jest ogrom firm, które z chęcią założą pasujący do naszego budynku system oddymiania, który będzie świetną opcją poprawiającą jakość ochrony przeciwpożarowej.

Jak wiadomo lepiej dmuchać na zimne. W starych budynkach, czasem nie powinniśmy już mieszkać, bo ich stan jest naprawdę zły. Ryzykujemy nie tylko, to, że dom runie, ale też własne życie.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.