Jakiego rodzaju możliwości daje aktualnie wirtualna rzeczywistość, plusy kamer które nagrywają w technologii 360.

Rzeczywistość wirtualna pojawiła się już w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy już bowiem w sprzedaży pojawiły się pierwsze okulary, które miały przenosić graczy o wirtualnego świata. Tym sposobem możliwe było zaobserwowanie każdego wydarzenia w taki sposób, jakby mogło się oglądać naprawdę.

Tak wyglądały

gra na xboxie

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

założenia teoretyczne, jednak rzeczywistość zweryfikowała dość brutalnie te plany. Technologia jeszcze nie pozwalała na to, aby wszystko mogło funkcjonować tak jak planowali to wszystko twórcy, urządzenie zbyt poręczne bowiem nie było i sprawiało dużo problemów ze stanem zdrowia graczy. Jednak technologia virtual reality nie została całkowicie porzucona. Przed kilku laty na rynku się ukazały obecne gogle wirtualnej rzeczywistości, o dużo większych możliwościach niż pierwszy model. Ale obecnie możliwości technologiczne są nieporównywalnie inne, dzięki czemu współczesne Google wyglądają zupełnie inaczej niż pierwsze ich wersje. Po pierwsze oferują dużo lepszą jakość wyświetlanego obrazu, lecz również wygodę użytkowania. Zyskują one coraz większą popularność, po pierwsze korzystają z nich gracze, lecz zaczynają zdobywać również kolejne obszary.

kamera

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z bardziej niesamowitych rzeczy, jakie można robić w takich goglach, są filmy. Lecz nie takie filmy, jakie wszyscy znamy, to znaczy oglądane na ekranie, lecz w nowoczesnej technologii 360.

Tego typu filmy nagrywane są przez system paru lub nawet parunastu kamer, przez co dostaje się możliwość oglądania obrazu ze wszystkich stron.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zatem najedź na link do serwisu (https://sklep.doko.pl/pl/p/Wylacznik-silnikowy-PKZM0-6,3-072738-EATON-/3646) i ciesz się innymi faktami. W razie jakichkolwiek pytań – pisz do nas.

Filmy nagrywane w technologii 360 można też oglądać na smartfonach oraz komputerach, ale najbardziej niesamowite wrażenie robią w goglach. Wystarczy w nich przekręcić głowę w jedną lub drugą stronę, żeby zmienić kąt patrzenia na daną scenę. W sklepach zaczęły się już pojawiać kamery 360, za pomocą jakich można samemu kręcić tego typu filmy. Najprostsze z nich dysponują kilkoma oddzielnymi kamerami, lecz bardziej zaawansowane modele będą ich miały nawet kilkanaście. Dzięki temu można kręcić nawet w amatorski sposób filmy, które na każdym zrobią duże wrażenie.

, ,

Related posts

Drukarki, skanery i przeróżne urządzenia wielofunkcyjne marki Canon

Marka Canon to renomowana firma, która oferuje swoje wyposażenia na całym świecie. Instrumenty fotograficzne, Canon Drukarki i skanery - to ledwo początek przestronnej propozycji tej marki. Artykuły marki Canon doskonale nadają się do użytkowania w domu, oraz także w biurze oraz firmie. Wszelkie oferowane towary cechują się wysoką jakością, perfekcyjnym wykonaniem i funkcjonalnością, niewątpliwie sprawdzą się przez długi czas użytkowania.

Części do chłodziarek powinny okazać się być dobrze dobrane

Korzystając z przeróżnych sprzętów, musimy okazać się być przygotowani na to, że mają szansę się one popsuć. Wówczas konieczna będzie wymiana zniszczonych części, a zatem warto zaznaczyć, co możemy wymienić sami, a co potrzeba zawieźć do eksperta.
Nowy tablet z matrycą o 8”

Autor: GOCLEVER
Źródło: GOCLEVER

Części do zamrażarek występują w różnych cenach

Zanim wyrzucimy sprzęt, który nam się zepsuł, powinno się zobaczyć, czy od czasu do czasu lepiej nie wyjdzie zmienienie popsutej części.
Zasialcze

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Jakim sposobem zapewnić sprawnie działanie serwerowi?

Powszechnie wiadomo, że informatyka to jedna z najistotniejszych domen naszego życia codziennego. Jej dorobek jest przez nas użytkowany na niezmiernie rozległą skalę, dlatego że pozwala ona nam na pokaźne ułatwienie dużej ilości działań, jakie niegdyś zobowiązani byliśmy realizować ręcznie. Mowa w tej sytuacji zarówno o dokonywaniu zaawansowanych obliczeń, jak i samego faktu gromadzenia danych.

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od telewizora przestał działać? Nie złość się, wystarczy pójść do sklepu z częściami zamiennymi, by błyskawicznie rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, ty z kolei będziesz mógł ponownie cieszyć się oglądaniem najlepszych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich powodów?

Wymiana filtra w odkurzaczu będzie naprawdę istotna

Jednym ze sprzętów, które niesamowicie usprawniają nam zwyczajne życie bez wątpienia są odkurzacze, gdyż to przez nie mamy możliwość w krótkim czasie posprzątać całe pomieszczenia, z brudu oraz okruszków, które leżą na ziemi. Dlatego warto wiedzieć, co robić, aby móc z nich jak najdłużej korzystać

.

Latest posts

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

Jeżeli znudziły się Wam gładkie ściany, wyszukane tynki a także tapety, fantastycznym pomysłem na odświeżenie wnętrza będzie kamień dekoracyjny. Jest on fantastyczną ozdobą nie tylko salonu, lecz także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko naśladuje naturalny, gdyż jeden i drugi oferuje nam niepowtarzalny wygląd naszego mieszkania lub domu.

Wsparcie ślusarza

Mocne drzwi i skomplikowane zamki to gwarancja spokoju. Wyprodukowane z dobrych surowców drzwi oraz patentowy zamek nie zawsze mogą zupełnie powstrzymać złodzieja, jednak potrafią zająć mu tak wiele czasu, by odstraszyć go. Trzeba nie zapominać, że montowanie drzwi i montaż zamków należy zlecić osobom kompetentnym.

Atrakcyjne ceny apartamentów w naszym kraju

Do zakupu apartamentu trzeba podejść nadzwyczaj kompleksowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Wskazane jest więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, który może pomóc wskazać wypróbowaną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Ofert szczególnie ciekawych stale przybywa, co cieszy klientów na rynku najbardziej. Niesamowite propozycje dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Tynk zewnętrzny a termoizolacyjny

Podczas budowania ścian koniecznie trzeba zatroszczyć się o niezwykle dużą liczbę kwestii. Należy do nich nie tylko miły wygląd czywłaściwe dopasowanie do otoczenia, ale głównie spełnianie dobrych warunków technicznych. Niesłychanie istotna jest dobra izolacja termiczna. Odpowiednie podejście do tych kwestii sprawia, że przebywanie w budynku staje się prawdziwą przyjemnością, pasuje do środowiska i przyniesie satysfakcję zarówno w gorące lato, jak i srogą zimę.