Jakie istnieją typy kruszyw? Do jakich zadań się one nadają, jakie mają przeznaczenie?

Kruszywa są to przeróżne okruchy materiałów kamiennych. Są one w związku z tym naturalne, na przykład piaski jak również żwiry, lecz także sztuczne, czyli żużle wielkopiecowe oraz paleniskowe. Są to również przeróżne pęczniejące spieki mineralne, jakie wchodzą w skład zapraw jak i betonów. Kruszywo to najważniejszy składnik betonu, z tego powodu jego cechy mają naprawdę spory wpływ na jakość betonu.

Kruszywa drogowe

Autor: Peter Craven
Źródło: http://www.flickr.com
Rozróżniamy przeróżne rodzaje kruszywa, są dostępne pod różnymi postaciami. Są w związku z tym kruszywa, jako piasek do zapraw oraz wypraw budowlanych. Są to ziarna pochodzenia naturalnego, ich maksymalna średnica, co oznacza uziarnienie wynosi od 2 do 5 centymetrów. Istnieją także naturalne kruszywa do betonów, nazywamy je materiałem kamiennym. Istnieją w przyrodzie w postaci luźnych fragmentów skalnych o poziomie uziarnienia do 80 milimetrów. Tego typu kruszywa poddaje się uszlachetnieniu, jakie polega na przesiewaniu jak i przepłukaniu – kruszywa do budowy dróg.

Dostępne są też kruszywa w postaci piasku. Piasek rodzaj kruszywa drobnego. Ciekawy także jest żwir, jest to kruszywo grubsze o wielkości ziarna większej niż 5 milimetrów.Tłuczniem żwirowym określamy kruszywo dość grube, jakie można uzyskać w wyniku rozkruszania nadziarna żwiru.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się, które portale są sugerowane przez inne osoby, to zobacz polecane info (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/pakowanie-w-folie-termokurczliwa-polietylen/) na ten temat. Może Cię ono bardzo zaabsorbować.

Zaś mieszanki wielofrakcyjne, to mieszaniny kruszywa grubego oraz drobniejszego. Są mieszanki piaskowo-żwirowe, gdzie zawartość ziaren do 5 milimetrów nie może przekraczać 60% masy.

Są też kruszywa kamienne przeznaczone do powierzchni drogowych jak również kolejowych, powszechnie znane jako kruszywa drogowe.

Na pewno interesują Cię inne newsy (http://www.hmlnosewicz.pl/oferta/wymienniki-ciepla/). Z chęcią zapraszamy Cię do naszego kolejnego tekstu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Trzeba jedynie wejść w link.

Jest to materiał rozdrobniony, który mamy w przyrodzie w postaci luźnych okruchów skalnych używanych do produkcji mas bitumicznych. Inny typ, czyli kruszywa kamienna łamane można uzyskać przez ręczne lub maszynowe rozkruszanie skały ze złóż rodzimych. To ziarna, jakie mają szorstką powierzchnię, są wyglądem zbliżone do ostrosłupa lub sześcianu.

Najlepiej używać ich do betonów na spoiwach mineralnych, ale też do nawierzchni kolejowych oraz drogowych. Kończąc trzeba wspomnieć o kruszywach lżejszych naturalnych i nienaturalnych. Tego typu kruszywa są często pochodzenia naturalnego, czyli pumeks lub lżejsze wapienie, lecz także sztucznego, na przykład keramzyt, żużel spieniony.

, , ,

Related posts

Latest posts

Od jakich elementów zależy przede wszystkim siła oraz jakość sygnału RTV?

Odpowiedź na postawione w temacie niniejszego artykułu pytanie jest łatwa: od anteny i odpowiedniej jakości kabla koncentrycznego. Oznacza to, że od tych dwóch prostych składników jest zależne w dużym stopniu nasze zadowolenie w czasie oglądania, przykładowo wysiłków różnego rodzaju sportowców.
Jeżeli chodzi o kabel, należy mieć pewność czy ten, który chcielibyśmy zastosować, nadaje się do zastosowania wewnętrznego (płaszcz z PCV), czy zewnętrznego (PE), jaka jest odporność takiego płaszcza czy gęstość splotu.

Argumentacja dlaczego warto zdecydować się na zamieszkanie w mieście Wrocław.

W dzisiejszych czasachWrocław jest niezwykle prężnie rozwijającym się miastem. Znajdujący się w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim, jest jedną z największych aglomeracji tego obszaru. Malownicza lokalizacja nad Odrą, sprawia, iż Wrocław jest jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, zajmuje on czwarte miejsce w naszym kraju, co wynika z wielu czynników.

Stylowo również przed budynkiem

Urządzając wnętrze, bez względu na to, czy to ma być nasz dom, opłaca się zastanowić się również nad zewnętrzem: czasem piękne budynki mają okropne podwórka, jakie zupełnie do nich nie pasują.