Jaki alarm do domu wyselekcjonować, ażeby spać spokojnie w czasie urlopu?

Frapujesz się który alarm do domu wybrać? Remont to sposobność, żeby wyposażyć dom w centralę alarmową i czujki ruchu. A może zdecydujesz się na alarm bezprzewodowy. Należyte zamki i drzwi przeciwwłamaniowe z całą pewnością są ważkim elementem ochrony domu, jednak gdy stoi on na uboczu albo wejście do niego nie jest dobrze dostrzegalne z ulicy, włamywacz może spokojnie pracować nad ich sforsowaniem. I prędzej czy później dostanie się do wnętrza.

Poza tym nie musi męczyć się z zamkiem i solidnymi drzwiami – łatwiej jest przecież wejść przez okno.

Przedstawiany artykuł jest bardzo pasjonujący, ale bez ociągania zobacz także podobny opublikowany tutaj (http://a-pro.pl/hurtownia-elektryczna/) w innym serwisie post – on również jest godny uwagi.

Sposobem na utrudnienie mu działania jest wyposażenie domku w instalację alarmową. Już sama wiadomość o tym, iż budynek jest chroniony alarmem (tabliczka z ostrzeżeniem czy widoczny fragment systemu alarmowego), często wystarcza, by zniechęcić potencjalnych włamywaczy.

alarm

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Układ alarmowy SSWiN. Poprzez fachowców definiowany jest skrótem SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu). To zespół przyrządów służących do demaskowania i sygnalizowania wejścia albo jego próby lub obecności osoby do tego nieuprawnionej – sprawdź montowanie alarmu w Katowicach. Za odpowiedni do domu mieszkalnego uznawany jest system zapewniający trzeci stopień zabezpieczenia, czyli wykrywający: otwarcie drzwi i innych zamknięć monitorowanego obszaru, penetrację okien oraz innych zamknięć ochranianego obszaru bez ich odblokowania; poruszanie się w monitorowanym obszarze ; atak na przyrządy albo miejsca wyjątkowo zagrożone.

System złożony jest z kilkudziesięciu fragmentów – centrali alarmowej, detektorów, sygnalizatorów – które trzeba z sobą połączyć. Służące do tego przewody przechodzą przez niemal wszystkie pomieszczenia – zerknij tutaj. Z tego wynika największy kłopot z instalacją alarmu – nikt nie pragnie, aby kable (zobacz producenci kabli w polsce) były widoczne, dlatego ukrywa się je tak jak w przypadku każdej instalacji elektrycznej – najodpowiedniej pod tynkiem. Generalny remont jest zatem doskonałą okazją do montażu instalacji alarmowej.

Istnieją też systemy alarmowe bezprzewodowe. Czy więc nie lepiej zdecydować się na taki, szczególnie gdy remont nie obejmuje naprawy ścian? Zcałą pewnością praca jest wtedy łatwiejsza, lecz trzeba brać pod uwagę, iż przyrządy komunikujące się ze sobą drogą radiową są drogie, natomiast ich działanie względnie łatwo zakłócić. Już dziś wbij w przeglądarkę zwrot: alarmy Katowice czy też naprawa komputerów Katowice aby poczuć się pewnie.

, ,

Related posts

Latest posts

Szukamy danych odnośnie budowania nieruchomości

Rozpoczynając teraz budowę domu, należy wcześniej poradzić się w wielu trudnych kwestiach specjalistów. Eksperci mogą zarekomendować serwis taki jak budowa domu online, dzięki czemu wiele spraw stanie się natychmiast oczywiste.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.