Jak wybrać najbardziej solidną izolację termiczną? Co jest istotne, na co musimy zwrócić uwagę?

Najlepsza izolacja termiczna to najlepiej dopasowany materiał izolacyjny. Wielu wierzy, iż to takim materiałem jest wełna mineralna oraz styropian. Bez wątpienia, to znane i cenione izolacje, aczkolwiek producenci, jak np. firma Velux, ciągle poprawiają swoją propozycję, umożliwiając wykonanie lepszego wyboru.

termoizolacje

Autor: Baumit
Najbardziej nowoczesne izolacje termiczne (warto zobaczyć) odznaczają się głównie tym, że mają lepsze parametry cieplne aniżeli standardowe materiały. Widać już to w obrębie współczynnika przewodzenia ciepła, który w standardowych ociepleniach wynosi – 0,031, a w nowoczesnych – 0,040 W/(m-k). Dzieje się tak z powodu równomiernego zwiększenia gęstości. Po prostu, grubsze płyty mają zwartą strukturę, tak samo jak te cienkie, stąd też ich parametry są dość zbliżone.

Ta konkretna, zwarta budowa symbolizuje, że izolacja jest w mniejszym stopniu nasiąkliwa i dużo bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Sprawia to, iż nie trzeba obawiać się jej zamoknięcia, jakby na przykład po przyklejeniu ocieplenia do ściany musielibyśmy na pewien czas wstrzymać prace. Ten materiał jest też bardzo dobry do wykorzystywania w podziemnych częściach budynku, a również w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt ze śniegiem albo z wodą. Izolacyjność takich płyt styropianowych polepszyło także wykorzystywanie domieszki grafitu. Z drobnych, grafitowych cząstek przygotowuje się granulat, który z kolei zmienia się w srebrnoszare płyty.

Czasami ciężko jest znaleźć istotnie uzupełniające info, więc jeżeli zaabsorbował Cię omawiany wpis, to bez obawy kliknij tutaj.

można go zarówno łączyć ze zwykłym granulatem styropianowym, wobec czego tworząc płyty w szare kropki.

ocieplenie domu

Autor: Velux Polska
Źródło: Velux Polska
Te płyty, tworzone np. przez firmę Velux (), charakteryzują się mniejszą gęstością, są również lżejsze niż styropianowe, jednocześnie ich cieplne cechy są lepsze. To sprawia, że jesteśmy w stanie użytkować cieńszą warstwę izolacji, wobec czego oszczędzamy surowiec, przy zachowaniu odpowiedniej izolacyjności przegród.

Absorbujący tekst? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to spójrz również na pokrewne wątki (https://wkg.pl/kamien-naturalny/) posiadające zbliżone tematy – one bez reszty Cię pochłoną.

Na dodatek, grafitowe cząstki mogą odbijać promieniowanie cieplne, co także ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Zwiększenie odporności na promieniowanie UV to również wolniejsze starzenie się domu. Te elementy sprawiają, że nasz dom jest pod każdym względem lepiej zabezpieczony, a to niezmiernie ważne, ponieważ wpływa na kompletną jego trwałość.

, ,

Related posts

Latest posts

Szukamy danych odnośnie budowania nieruchomości

Rozpoczynając teraz budowę domu, należy wcześniej poradzić się w wielu trudnych kwestiach specjalistów. Eksperci mogą zarekomendować serwis taki jak budowa domu online, dzięki czemu wiele spraw stanie się natychmiast oczywiste.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.