Inspekcja podłoża pod kątem budowy

Inspekcje geologiczne gruntu, pod budowę domu, przeprowadza się na potrzeby dopasowania fundamentów i zbrojenia, a w przypadku projektów wcześniej przygotowanych, dopasowania projektu do konkretnych warunków gruntu.

Gotowe założenia inwestycji sporządza się standardowo dla gruntu o „wystarczającej nośności”.

Poszukujesz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa projekty ogrodów wrocław na pewno Cię zainteresuje, ponieważ są tam dużo niezwykle ciekawych danych.

Jest to przyczyną, dla której też badania i wiercenia geologiczne przeprowadzane są każdorazowo, a w szczególności na ziemiach: torfowych, podmokłych, nasypowych i po rekultywacji.

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Autor: NIOSH

Badania gruntu wykonywane są przez geotechnika lub osobę z uprawnieniami geologicznymi – . Dokumentacja analityczna powstaje w oparciu o wiercenia w gruncie, które wykonuje się w punktach, gdzie zostaną usytuowane rogi tworzonej inwestycji. Głębokość odwiertu waha się między trzema a pięcioma metrami. Próbki ocenia się organoleptyczne, a w wyryte miejsce wpuszcza się próbniki, dzięki którym sprawdza się zagęszczenie każdej warstwy gruntu. Średnio koszt badania oblicza się od 100 centymetrów wykonanego odwiertu. Typowo, analizy geologiczne pod budowę domu jednorodzinnego, wyceniane są na ok 1500zł.

fundamenty

Autor: Lafarge Beton
Źródło: Lafarge Beton

Badania geotechniczne dostarczają następujących danych:
– poziom wód podziemnych – może być niski lub wysoki; w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych może być potrzebny drenaż paskowy dla zabezpieczenia pomieszczeń podziemnych i fundamentu;
– agresywność chemiczną wód gruntowych – jeśli poziom wód gruntowych jest wysoki, należy sprawdzić doświadczalnie czy nie zaszkodzą elementom budowli oddziałując na na beton i stal;
– typ ziemi – inaczej: rodzaj podłoża (rodzime, naturalne lub podnośniki lublin antropogeniczne), podtyp (skalisty, mineralny, organiczny) i spoistość, czyli sypkość;
– własności fizykomechaniczne – to spójność danych warstw gruntu, co przekłada się na właściwości fizykomechaniczne;
– fenomeny zboczowe – przeprowadza się dla budów zlokalizowanych na pochyłościach, w pobliżu pochyłości, na zboczach i w pobliżu zboczy; badania określają statyczność gruntu, ewentualne ryzyko osunięcia i ułatwiają wybrać pomysł na wzmocnienia podłoża.

, , , ,

Related posts

Led w codzienności

Jeśli chodzi o żarówki ledowe, to potrzeba do nich przejściówek. Przejściówki, czyli adapter led dają możliwość na wkręcenie żarówki ledowej do zwykłego żyrandola. Cóż żarówki ledowe mają inne końcówki, które uniemożliwiają bezpośrednio włożenie ich do naszych żyrandoli. Z tego powodu wynika konieczność zakupienia adapteru led. Musimy pamiętać przy zakupach, że mamy różne przejściówki do różnych żarówek ledowych. Chociaż początkowo może się to wydawać skomplikowane, to nie ma w tym zbyt dużej filozofii. Po prostu trzeba wiedzieć, jakich żarówek potrzebujemy, wtedy na sto procent w sklepie z oświetleniem dostaniemy przejściówki led. Adaptery ledowe są jedyną możliwością, dzięki której w naszych normalnych żyrandolach można wkręcić te świetne żarówki led.

Szkła zahartowane na wszystko

Nie raz stłukliśmy jakąś szklaneczkę. Pewnie i jakiś talerz wyślizgnął nam się z dłoni. Poza tym od maleńkości piliśmy napoje w kubku, bo szklanki są delikatne. Dziecko albo rozbije albo, co gorsza ugryzie i będzie nieszczęście. Jeżeli więc słyszymy pytanie, jakie jest szkło? Na pewno wiele ludzi powie, że delikatne.

Kamień dekoracyjny ma szansę wiele zmienić

Czy należy zastosować kamień dekoracyjny?

Chcąc mieć pewność, że podczas budowania domku wszystko będzie zrobione na odpowiednim poziomie i będzie się wspaniale prezentowało, musimy sprawdzić, z czego mamy szansę korzystać oraz co powinniśmy zastosować.

Modne gadżety, fototapety w trakcie planowania oraz aranżacji wnętrza.

Promienie słońca, ciepłe powietrze, wiosenna pogoda sprawiają, iż obywatele budzą się z zimowego lenistwa, a co za tym idzie, zaczynają myśleć o różnych remontach czy renowacjach. Domy, mieszkania czy chociażby altany co pewien czas wymagają odnowienia, które nie zawsze kończy się na prostym malowaniu ścian.

Latest posts

Płytki wyborne do każdego rodzaju pomieszczenia w mieszkaniu

Jeżeli masz chęć wyselekcjonować do swojego mieszkania odpowiednie płytki musisz mieć na uwadze, iż współcześnie na rynku jest ogromny dobór, co sprawia, że często trudno zdecydować nam się na stosowny rodzaj glazury. Płytki różnią się od siebie formatem, formą, kolorem i strukturą, co sprawia, że do każdego miejsca należy wybrać ich odmienny rodzaj. Wszystkie płytki podłogowe muszą jednakże wyróżniać się odpornością na eksploatację, a także nie mogą bardzo łatwo się wycierać. Jeśli będą one odporne, wówczas to będą nam służyć przez wiele lat i nie będziemy musieć się kłopotać, iż przy najmniejszym uderzeniu ulegną one unicestwieniu.

Części zamienne do sprzętu AGD – piloty do tv różnorodnych marek

Mnóstwo z nas ma w swoim domu rozmaite sprzęty RTV i AGD, w większości domów znajduje się choćby telewizor. Telewizor jest niesłychanie użytecznym oraz niezmiernie praktycznym wyposażeniem, dzięki niemu mamy dojście do świeżych informacji z kraju oraz świata, możemy także oglądać swoje ukochane filmy, seriale, programy przyrodnicze bądź także muzyczne. Oglądanie telewizji zezwala nam się odprężyć czy zrelaksować, jest to także skuteczna i niesłychanie modna forma rozrywki.

Który typ drzwi warto wybrać do naszego domu?

Własny dom jednorodzinny to na pewno marzenie dużej części z nas. Jest to bowiem spełnienie naszych wszystkich oczekiwań co do posiadania kompletnej niezależności oraz autonomii w życiu. Jesteśmy zobowiązani jednakże odnotować, że jego zbudowanie jest zadaniem niebywale ciężkim. Z jednej strony naszym najogromniejszym kłopotem może okazać się zdobycie wystarczających środków pieniężnych na każde działania.

Palenie tytoniu i możliwe zamienniki

Obecnie zjawisko uzależnienia od wyrobów tytoniowych jest prawdziwym niebezpieczeństwem. W wielu grupach przykładowo zawodowych widać tendencję, że jest więcej osób palących niż niepalących. Jest to bardzo niepokojące gdy zwróci się uwagę na szkodliwość tego rodzaju środków.