Inspekcja podłoża pod kątem budowy

Inspekcje geologiczne gruntu, pod budowę domu, przeprowadza się na potrzeby dopasowania fundamentów i zbrojenia, a w przypadku projektów wcześniej przygotowanych, dopasowania projektu do konkretnych warunków gruntu.

Gotowe założenia inwestycji sporządza się standardowo dla gruntu o „wystarczającej nośności”.

Poszukujesz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa projekty ogrodów wrocław na pewno Cię zainteresuje, ponieważ są tam dużo niezwykle ciekawych danych.

Jest to przyczyną, dla której też badania i wiercenia geologiczne przeprowadzane są każdorazowo, a w szczególności na ziemiach: torfowych, podmokłych, nasypowych i po rekultywacji.

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Autor: NIOSH

Badania gruntu wykonywane są przez geotechnika lub osobę z uprawnieniami geologicznymi – . Dokumentacja analityczna powstaje w oparciu o wiercenia w gruncie, które wykonuje się w punktach, gdzie zostaną usytuowane rogi tworzonej inwestycji. Głębokość odwiertu waha się między trzema a pięcioma metrami. Próbki ocenia się organoleptyczne, a w wyryte miejsce wpuszcza się próbniki, dzięki którym sprawdza się zagęszczenie każdej warstwy gruntu. Średnio koszt badania oblicza się od 100 centymetrów wykonanego odwiertu. Typowo, analizy geologiczne pod budowę domu jednorodzinnego, wyceniane są na ok 1500zł.

fundamenty

Autor: Lafarge Beton
Źródło: Lafarge Beton

Badania geotechniczne dostarczają następujących danych:
– poziom wód podziemnych – może być niski lub wysoki; w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych może być potrzebny drenaż paskowy dla zabezpieczenia pomieszczeń podziemnych i fundamentu;
– agresywność chemiczną wód gruntowych – jeśli poziom wód gruntowych jest wysoki, należy sprawdzić doświadczalnie czy nie zaszkodzą elementom budowli oddziałując na na beton i stal;
– typ ziemi – inaczej: rodzaj podłoża (rodzime, naturalne lub podnośniki lublin antropogeniczne), podtyp (skalisty, mineralny, organiczny) i spoistość, czyli sypkość;
– własności fizykomechaniczne – to spójność danych warstw gruntu, co przekłada się na właściwości fizykomechaniczne;
– fenomeny zboczowe – przeprowadza się dla budów zlokalizowanych na pochyłościach, w pobliżu pochyłości, na zboczach i w pobliżu zboczy; badania określają statyczność gruntu, ewentualne ryzyko osunięcia i ułatwiają wybrać pomysł na wzmocnienia podłoża.

, , , ,

Related posts

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Wykorzystanie pustaków w pracach budowlanych

Pustaki, są w aktualnych czasach bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż wytwarzane są one z bardzo dobrej jakości materiału, poprzez co są one odporne na oddziaływanie czynników innego typu, ale również można bez problemu na ten materiał kłaść inny materiał, jak przykładowo styropian do ocieplenia obiektu. Gwarantują one także niezwykle dobry poziom wentylacji, co jest niezwykle ważne, gdyż w taki sposób wewnątrz obiektu powietrze jest świeże i to rzecz jasna także jest niezwykle ważne.

Jak zdecydować się na solidne drzwi do domu?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko komponować się z aranżacją pomieszczenia, ale również być praktyczne. Jak nabyć idealny model?
Ważne jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Komfortowa łazienka jest podstawą doskonale urządzonych wnętrz. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia lub ergonomiczna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Uzupełnieniem jest oczywiście dobrze urządzona łazienka. Oczywiście gdy kubatura tego pomieszczenia pozwala na dowolną aranżację zaś koszt nie gra żadnej roli, łatwiej jest dobrze wyposażyć łazienkę. Ale gdy ważny jest każda złotówka, albo gdy trzeba pomieścić dużo sprzętów na rzeczywiście małej powierzchni to jest prawdziwa umiejętność.

Z jakich surowców zbudować swój dom?

Kiedy właśnie stawiasz nowy dom, wtedy bez wątpliwości czeka Cię wiele istotnych decyzji – od nich przede wszystkim zależy to, czy uda Ci się wyrobić w założonym na budowę domu budżecie. Jeżeli zastanawiasz się, jakiego surowca użyć do budowy własnego domu, wtedy kategorycznie możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednakże teraz stopniowo wraca do łask.

Latest posts

W jaki sposób wskazane jest kupić w działkę?

Szanse, jakie stwarza dzisiaj branża nieruchomości, nadal poddawane są rozmaitym procesom. Liczba osób zaciekawionych nabyciem działki budowlanej w województwie zachodniopomorskim nieprzerwanie rośnie, dlatego pracownicy firm próbują stwarzać jak najdogodniejsze warunki i modyfikować swoje propozycje.

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.