Gruntowe, czy powietrze woda – kupujemy pompy ciepła

W miarę upływu lat, ludzie stają się coraz bardziej ekologiczni, zwłaszcza, że rozwiązania przyjazne dla otaczającego świata są przeważnie także alternatywami bardzo atrakcyjnymi z finansowego punktu widzenia. W nowych domach ochoczo używa się pompy ciepła, jednak ich odmian jest tak dużo, iż często nie wiemy, co wybrać.

Wszystkie pompy ciepła działają w podobny sposób: czerpią ciepło z naturalnego źródła i oddają je do wnętrza domu, wpływając na ogrzanie domu oraz użytkowanej w nim wody. Najpopularniejsze rodzaje to pompy ciepła powietrze woda i pompy ciepła gruntowe – .

Jeśli studiujesz przedstawiany tekst, to znaczy, że niezwykle Cię zainteresował. Skoro tak, to przekonaj się sam, że inne portale także posiadają istotne wiadomości.

Jedne i drugie posiadają swoich sprzymierzeńców, jak i oponentów.

Pompa ciepła

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

To, jakiego typu pompę zakupimy, musi być zależne nie tylko od naszej sytuacji ekonomicznej, ale także od warunków środowiskowych, w jakich przebywamy. Pompa – kliknij i sprawdź – ciepła powinna być dobrana ściśle do zakresu temperatur otoczenia, wielkości i kształtu działki, pokrycia gruntu i od popytu na ciepło, czyli od kubatury domu i rodzaju użytej izolacji.

Jeśli chodzi o pompy ciepła powietrze woda, czerpią ciepło z powietrza. Tego rodzaju pompa nie wymaga złożonych procesów przygotowawczych, więc jej montaż jest niedrogi, trzeba jednak zauważyć, że ekonomiczność urządzenia pogarsza się, kiedy na podwórku temperatura jest niska (zobacz koniecznie).

Pomimo, że najnowsze pompy ciepła działają nawet w temperaturze -20 st. C., nie wolno zapominać, że w chwili, gdy temperatura powietrza jest bardzo niska, cena otrzymania ciepła gwałtownie wzrasta, ponieważ wzrasta ilość energii elektrycznej, użytej do wygenerowania ciepła. Tańsze w eksploatacji są pompy ciepła gruntowe, jednak w ich przypadku zamontowanie maszyny jest zadaniem trudnym i generuje duże koszty.

Najlepszy efekt daje bowiem użycie pompy z pionowymi wymiennikami ciepła, zlokalizowanymi głęboko w ziemi. Bardziej oszczędnym, lecz jednocześnie mniej efektywnym sposobem, jest użycie wymienników poziomych.

Niezależnie od tego, jaką pompę ciepła nabędziemy, koszty ogrzewania i tak bardzo zmaleją, w stosunku do tradycyjnych metod grzewczych. Inwestycja w pompę ciepła zwróci się w ciągu paru sezonów, w następnych latach przynosząc nam już konkretne zyski. Dodatkowo, stawiając na nowatorskie metody pozyskiwania ciepła, chronimy środowisko naturalne i zapewniamy sobie dobrą jakość powietrza w miejscu, w którym żyjemy.

, , , ,

Related posts

Na co zwracać uwagę zakupując sprzęty do mieszkania? W jakich miejscach robić zakupy? Co jest w tej kwestii najistotniejsze?

Do wielu zadań koniecznie potrzebujemy różnorakich przedmiotów oraz urządzeń, jakie potrafią znacznie ułatwić każdą pracę. Właściwie to nie ma znaczenia, o jakiej dziedzinie mówimy, w każdej bowiem przydają się konkretne pomoce. Bez wątpliwości ulepszają pracę, pomniejszają koszty pracy i powodują, że z jednej strony jesteśmy w posiadaniu oszczędności czasu oraz pieniędzy. Któż by tak nie chciał? Na szczęście aktualnie to nie problem, zwłaszcza, że wiele z różnych zaawansowanych produktów możemy zakupić po atrakcyjnej cenie.

Jak precyzyjnie wykonać remont? Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem prac budowlanych?

Wszystkie osoby, które podejmują się robienia remontów powinny mieć na uwadze, jak istotną rolę podczas prac remontowych spełnia bezpieczeństwo. Pragnąc dokonać sprawnych renowacji, lecz także wyburzeń trzeba zdać się na pomoc fachowców, którzy świetnie zdają sobie sprawę z zasad BHP, które nierzadko ratują zdrowie, a nawet życie pracowników. Należy mieć w świadomości, że wszystkiee wymogi które dotyczą bezpieczeństwa pracy zdecydowanie nie są bezpodstawne i trzeba ich bezwarunkowo przestrzegać.

Jakim sposobem znaleźć meble wysokiego gatunku, które będą wykorzystywane przez długi czas?

Kiedy teraz kupiłeś nowe mieszkanie, wtedy bez wątpienia będziesz chciał je elegancko urządzić. Często zdarza się, że angażujemy do tego zadania projektantów wnętrz – jeśli tylko masz właściwą kwotę pieniędzy, wtedy niewątpliwie powinieneś zdecydować się na skorzystanie z porad takiej osoby. Jeżeli masz swoją wizję swojego mieszkania, bez wątpienia możesz podzielić się nią z wybranym projektantem, a on pomoże Ci ją urzeczywistnić

.

Nieodzowne detale w każdym szykownym mieszkaniu

Gdy chce się posiadać dom o wysokim standardzie, należy w niego zainwestować bardzo dużo zaangażowania. Małe detale będą najbardziej ważne. To właśnie dzięki nim da się zyskać najwyższy prestiż budynku. Szczęśliwie jest nadzwyczaj dużo biur projektowych, które mogą nam pomóc w tej skomplikowanej operacji. Dom o najwyższym standardzie musi być nadzwyczaj interesująco zaprojektowany.

Latest posts

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

Jeżeli znudziły się Wam gładkie ściany, wyszukane tynki a także tapety, fantastycznym pomysłem na odświeżenie wnętrza będzie kamień dekoracyjny. Jest on fantastyczną ozdobą nie tylko salonu, lecz także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko naśladuje naturalny, gdyż jeden i drugi oferuje nam niepowtarzalny wygląd naszego mieszkania lub domu.

Wsparcie ślusarza

Mocne drzwi i skomplikowane zamki to gwarancja spokoju. Wyprodukowane z dobrych surowców drzwi oraz patentowy zamek nie zawsze mogą zupełnie powstrzymać złodzieja, jednak potrafią zająć mu tak wiele czasu, by odstraszyć go. Trzeba nie zapominać, że montowanie drzwi i montaż zamków należy zlecić osobom kompetentnym.

Atrakcyjne ceny apartamentów w naszym kraju

Do zakupu apartamentu trzeba podejść nadzwyczaj kompleksowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Wskazane jest więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, który może pomóc wskazać wypróbowaną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Ofert szczególnie ciekawych stale przybywa, co cieszy klientów na rynku najbardziej. Niesamowite propozycje dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Tynk zewnętrzny a termoizolacyjny

Podczas budowania ścian koniecznie trzeba zatroszczyć się o niezwykle dużą liczbę kwestii. Należy do nich nie tylko miły wygląd czywłaściwe dopasowanie do otoczenia, ale głównie spełnianie dobrych warunków technicznych. Niesłychanie istotna jest dobra izolacja termiczna. Odpowiednie podejście do tych kwestii sprawia, że przebywanie w budynku staje się prawdziwą przyjemnością, pasuje do środowiska i przyniesie satysfakcję zarówno w gorące lato, jak i srogą zimę.