Garaże blaszane jako tańsza alternatywa postawienia garażu murowanego dla pojazdu.

W ostatnich latach można zauważyć wzrastajace zainteresowanie garażami blaszanymi. Te stosunkowo lekkie konstrukcje to dobry sposób na ochronienie samochodu. Kupno garażu blaszanego jest mniej kosztowne aniżeli budowa zwykłego, murowanego garażu o tych samych parametrach. Dodatkowo, postawienie garażu blaszanego nie jest obłożone tyloma regulacjami prawnymi, a niektóre tego typu konstrukcje możemy wykonać bez zezwolenia na budowę. Jedną z podstawowych pozytywów jakie mają garaże blaszane jest niski koszt zakupu.

garaz

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre persony podejmują się samodzielnego wybudowania owego typu konstrukcji, co przynosi jeszcze zyski.

Nie ociągaj się, ponieważ jesteśmy tam dla Ciebie. Zrobiliśmy niezwykle interesujące wątki. Pragniesz się z nimi zaznajomić? Zapraszamy do następnej witryny.

Nie bez istotności jest też termin. Postawienie garażu nie winno przekroczyć 7 dni. Gdy zdecydujemy się na nabycie gotowego garażu, wtedy okres czekania wyniesie około dwóch tygodni. Garaże o typowych wymiarach są do kupienia od ręki i można je dostarczyć na posesję w ciagu jednego dnia. Następną zaletą jaka mają garaże blaszane to możliwość ich przewożenia i przesunięcia. Niektóre niewielkie garaże blaszane są ustawiane bez odpowiednich, stałych podmurówek (nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć). Dzięki temu można by je łatwo przesunąć albo przetransportować w inne miejsce posesji.

Niestety konstrukcje te są również obarczone szeregiem niedoskonałości. Owego rodzaju garaże są lekkie i przynosi to ryzyko ich uszkodzenia podczas wielkich nawałnic. Następną niedogodnością jest niewielkie zabezpieczenie mienia. Blaszane ściany nie zapewniają dostatecznego zabezpieczenia przed kradzieżami. Trzecia wada dotyczy konstrukcji nieocieplonych. W ich środku panuje ta sama temperatura jak na zewnątrz. Temu nasz pojazd jest zabezpieczony jedynie przed opadami atmosferycznymi, a zimowe przymrozki mogą przysporzyć nam mnóstwa problemów. Częstym dylematem osób budujących budynek jest miejsce postojowe dla pojazdu. Lokalizacja garażu czy wiaty garażowej na parceli budowlanej bywa też zależna m.in. od zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Jeżeli niniejszy artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz także ten udostępniony poniżej (http://maragency.pl/kategoria/separatory-piasku/separator-piasku-zintegrowany-z-pluczka-cls_lc/71) w tym miejscu materiał – on również będzie godny uwagi!

W wypadku budowania garażu ustalenia dotyczą dopuszczenia danego obiektu budowlanego na działce, a także: lokalizacji względem budynku mieszkalnego, maksymalnej powierzchni, wymiarów garażu, rodzaju i spadu dachu.Najbardziej kosztowne są dobre jakościowo garaże ocieplone, które są lepsze i więcej eleganckie niż ich niedocieplone odpowiedniki (zobacz przykłady).

, ,

Related posts

Latest posts

Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem prawdziwego mężczyzny jest spłodzić potomka, posadzić drzewo i wybudować własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na takie wyjście, wybierają oni dużo wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w bloku wielorodzinnym.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.